Sendikalara Manifesto

Kodla Büyü

blackbuk

Aktif Üye
Arkadaşlar forumu uzun süredir takip etmeye çalışıyorum. Son birkaç yıldır özellikle kendi branşımız olmak üzere bir çok alanda sıkıntı çekiyoruz. Bizler teknolojiyi ve interneti iyi kullanan bireyler olmamıza rağmen günümüzde çok etkin protestoların yapıldığı internet ortamını iyi kullanamamaktayız. Forumdan ve diğer sitelerden takip edebildiğim kadar Eğitim camiamız içerisinde sendikaların faaliyetlerini beğenmeyen o kadar çok sendikalı arkadaşımız var ki ama yinede onlarda sendikalı olmaktan kendilerini bir türlü kurtaramıyorlar.

Arkadaşlar bugün birlik olma günüdür. Gerçek anlamda haklarımızı savunacak sendikal faaliyetlere ihtiyacımızın olduğu ise ortadadır. Biz eğitimciler olarak birlikte hareket edemediğimiz sürece toplum içerisindeki statüsü gittikçe azalan bir sınıf olmaya devam edeceğiz.

Mevcut olan tüm sendikalara (her hangi bir siyasi amaç gütmeden) kuvvetli bir uyarı yollamanın zamanının geldiğini düşüncesindeyiz ve bunun için http://sendika.freevar.com/ sitesini hazırladık. Eğer sizde bizim gibi düşünüyorsanız sitemize adınızı yazdırabilirsiniz.

Hedefimiz: Her okuldan en az bir sendikalının siteye adını yazdırması.

Umarım amacımızda başarılı olur ve gerçek anlamda sendikalaşmanın önünü açacak bir eylemi hep beraber başarabiliriz.

Yardımlarınız, destekleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

sendikamdan yaklaşık 2 ay önce istifa ettim, söylediklerinize katılıyorum, sendikalar bir çok konuda pasif kalmıştır, özellikle bizim alanımızda başarı elde eden bir sendika yoktur, diğer bütün bt öğretmenlerini sendikasızlığa davet ediyorum, 13.000 eğitim camiasında küçümsenmeyecek bir rakamdır... birlik olup gücümüzü göstermeliyiz...

Bugun ebs geldi hem ilksan oyumu istediler hemde kayit yapmaya calistilar gelin evimden ozel arabayla alin getirin dedim ve burada yazdiklarimi soyledim.bayagi tartistik

2 saat sonra baskasi geldi.bunlar neyin derdine dusmusler biliyormusunuz.
ILKSAN.ne 4+4 ne zam ne haklarimiz.ilksani kim kapacak.yaziklar olsun be

Yine soyluyorum herkes istifa etsin bir silkeleyelim sunlari.zammi kapamayandan ogretmene ne hayir gelir

Yine soyluyorum herkes istifa etsin bir silkeleyelim sunlari.zammi kapamayandan ogretmene ne hayir gelir

ben sendikamdan memnunum ve benim haklarımı savunduğunu gördüm biliyorum o yüzden katılmıyorum.
sendikasından memnun olmayan istifa etsin.

blackrose' Alıntı:
ben sendikamdan memnunum ve benim haklarımı savunduğunu gördüm biliyorum o yüzden katılmıyorum.
sendikasından memnun olmayan istifa etsin.

teşekkürler. tabiki herkes aynı hissetmek veya düşünmek zorunda değil. çağrımız bizim gibi hissedenlere.

blackbuk' Alıntı:
Mevcut olan tüm sendikalara (her hangi bir siyasi amaç gütmeden) kuvvetli bir uyarı yollamanın zamanının geldiğini düşüncesindeyiz

hükümete kuvvetli bir uyarı yollamayı düşündün mü?

veliozkan' Alıntı:
blackbuk' Alıntı:
Mevcut olan tüm sendikalara (her hangi bir siyasi amaç gütmeden) kuvvetli bir uyarı yollamanın zamanının geldiğini düşüncesindeyiz

hükümete kuvvetli bir uyarı yollamayı düşündün mü?

amaç bu zaten hocam. kitlesel bir hareketi ortaya çıkartabilmek. bunu ancak gerçek anlamda sendikalaşabilirsek yapabiliriz yoksa nemrutun ateşine bir damla su taşıyan karıncadan farkımız kalmaz. sendikalar kendine gelmeli ortak bir amaç doğrultusunda birleşebilmeliler bu yapıldığı takdirde öğetmenlik mesleğinin itibarını düşürmeye kimsenin cesaret edebileceğini zannetmiyorum.

hichchi' Alıntı:
sendikamdan yaklaşık 2 ay önce istifa ettim, söylediklerinize katılıyorum, sendikalar bir çok konuda pasif kalmıştır, özellikle bizim alanımızda başarı elde eden bir sendika yoktur, diğer bütün bt öğretmenlerini sendikasızlığa davet ediyorum, 13.000 eğitim camiasında küçümsenmeyecek bir rakamdır... birlik olup gücümüzü göstermeliyiz...

13.000 dediğiniz sendikasız öğretmenlermi??? çok komik sendikalılar örgütlenemezken sendikasız öğretmenlerin birleşmesindenmi bahsediyosunuz...sendikasız 3 kişi birleştirebilirseniz helal olsun :)))
ayrıca sendika bişey yapmıyo istifa ettim diyebilmeniz için bişeyler yapmanız gerek oturduğumuz yerden sendika bişey yapsın diye beklersek öyle bi sendika yok...
sarı sendikaya karşı başka bi sendikayı güçlendirmemiz lazım...

s.sultan' Alıntı:
13.000 dediğiniz sendikasız öğretmenlermi??? çok komik sendikalılar örgütlenemezken sendikasız öğretmenlerin birleşmesindenmi bahsediyosunuz...sendikasız 3 kişi birleştirebilirseniz helal olsun :)))
ayrıca sendika bişey yapmıyo istifa ettim diyebilmeniz için bişeyler yapmanız gerek oturduğumuz yerden sendika bişey yapsın diye beklersek öyle bi sendika yok...
sarı sendikaya karşı başka bi sendikayı güçlendirmemiz lazım...

sayın hocam çağrımız sendikalı olup sendikasının çalışmalarınından memnun olmayanlara. amaç sendikaların aktif sendikacılık yapmaları zaten.

Geri