Sendikadan istifa

Kodla Büyü
ido1907' Alıntı:
CadCam67' Alıntı:
Yav geçin bu ayakları, son iki yılda moda oldu, yok şundan istafa edecem, yok şuna kafam girsin.. nedir bu ya, git edeceksen et tüm sendikaların sitelerinde istifa ve üye olma formları var....
hocam profilinizde aynen şöyle yazıyor: "bilen yapar; az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir." siz de bizi eleştriyorsunuz ne ayak :)

Eeeeee bana açsan biraz konuyuda bende anlasam...

Sendika olayı düzeltme olayıdır. tabiri caizse... TES ve EBS sarı sendikadır, ve öylede olacaktır.

fatmazehra' Alıntı:
Zaten -branşımızla ilgili her tür haksızlığa sessiz kalıyorlardı, son gelişmeler de tuz biber oldu... EBS üyesiydim yarın istifa edeceğim, fakat nasıl yapmam gerektiini bilmiyorum. Okul idaresine mi vereceğim formu yoksa sendikaya mı götürmeliyim? Bir de form üzerinde doldurulan alanlarda bilmediğim boşluklar var, onları ne yapacağım?? Form şurada http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j ... 4s2S3Gb1iQ

dilekçeye ekleyerek istifa formunu okuluna veriyorsun. bir sonraki ayda maaşında sendika kesintisi yapılırsa dilekçeni hatırlatarak paranı geri iade edilmesini , geri iadesini istiyorsun..

15 gün olmuş, o gün vermiştim dilekçeyi, hemen ardından müdür yardımcımız da ilsisteki bilgilerimden silmişti... İyi ki de istifa etmişim...

BTFormator' Alıntı:
http://www.egitimbirsen.org.tr/dokuman/istifaformu.pdf

Bu formdan 3 adet doldurun hocam, idareye teslim edin. (Gelen Evrağa Kayıt numarası verecekler, Kesinlikle alın yoksa evrağınızı ortadan kaybedebilirler) Evrakların biri dosyanıza, biri okuldan üst yazı ile muhasebeye (bundan sonra aidat kesilmemesi için) bir tanesi de sendikaya gönderilecek...
Kayda girdikten sonra bir fotokopide kendinize alın ne olur ne olmaz...

Evrak üzerinde;
Sendika Adı: EĞİTİM BİR-SEN
Adresi: MALTEPE/ANKARA
Hizmet Kolu: 02
Kurum Kodu: 01
Dosya No: 028
Kurum Adı: MİLLİ EĞİTİM
Birim Adı: Okulunuzun adı
Adres: Okulun Mahallesi-İlçe
Kurum Sicil: Varsa yazı yoksa boş bırakın
Kadro Ünvanı: ÖĞRETMEN
Kadro Ünvan Kodu: 5900