Sendika istifa dilekçesi örneği var mı?

Kodla Büyü
standart form:

Ekli dosyalar

• istifaformu.pdf
    479.5 KB · Görüntüleme: 26
aman yanarsınız sendika istifa filan dimeyin Allah muhafaza malumsen se istifanız feto suclaması akabinde gelir bizzat yasadım tecrubeyle sabit...

Hocam, konuyla alakasız ama merak ettiğim için sormak istiyorum. MHP ve İYİP ayrılığı TES'e nasıl yansıdı? Yönetim kimin elinde kaldı? Taban ağırlı olarak hangi tarafta?
Ortaya karışık hocam :) MHP'nin durumu zayıflıyor. Ben parti olarak bakmıyorum olaya hocam . Bizim haklarımız verilmiyor.

Tahminim Tes başkanı devlet Bahçeli'nin sözünden çıkamaz. Devlet Bahçeli de sayın Cumhurbaşkanımızın. Ebs ve tes'ten sendikacılık beklemiyorum. Bu forum ülkenin nabzını iyi tutuyor. Ebs ve tes'ten istifalar duydum birkaç okulda ardından burda bu başlığı gördüm.

Eğitim-İş hangi eylem kararını almıştı hocam, onlardan pek hayır bir şey çıkmaz ama

valla biraz ağır olacak ama varsa hakkım;
zam tiyatrosuna imza atan bu iki sarı sendikaya üye olup da çoluğumun çocuğumun rızkına engel olan tüm meslektaşlarımdan ahirette davacı olacağım.

Arkdaşlar sendika istifa dilekçe örneği var mı? Varsa atabilir misiniz? Eğitim-İş'in eylem kararına katılmayan TES'den toplu olarak istifa ediyoruz okulda.
Toplu sözleşme imzalandığı gün saat 16.00 da basın açıklaması olduğunda türk eğitim sen istifa formunu doldurup ilçe MEM de çalışıyorum evrak kayda bıraktım. Sonra Türk eğitim senli arkadaşlar biz mi imzaladık falan filan tepki gösterdiler bana. O an açtım Twitter da Türk eğitim-sen, önder Kahveci ve Talip Geylan in hesaplarını gösterdim. Bir tane bile tepki yada farklı bir yazı göremedim. Sonra dedim ki 24 saat içinde karşı yazı yazsınlar istifa mı geri çekecem. Önder Kahveci hükümete kazanımlar için teşekkür edip yeterli bulmuyoruz dedi. Aslında MHP tarafından yazılmış bir yazıyı okumadan kamusen adı altında yayınlamıştı. Arada bir acaba diyordum ki geçen hafta ek zam konusunda 1000 TL yazınca dedim keşke 2.kez istifa hakkım olsaydı da yine istifa etseydim. Mahslle yanıyor bunlar saçlarını taramakla meşgul. Al o 1000 TL yi.... Enflasyon en az yüzde 70 adamlar 1000 TL yazmışlar. Tabi tepeden Max 1000 TL ye kadar tweet atın emri gelmiş garibim bunlar da ne yazacaklar siz ne derseniz sayın Bahçeli deyip 1000 TL istediler. Bide istifa edecem bana savunan adamlar 400 TL falan filan dediler. Dedim isterse 4000 TL verin bir daha kapınızın önünden geçmem bu şartlarla. Ne zamanki İsmail Koncuk gibi çıkıp hakkımızı savunacak bir başkan gelir aynı dakika üye formunu veririm. Zaten türk eğitim sen dekiler kendi aralarında bölünüp hürriyetci eğitim seni kurdular. Demek ki kendi aralarında da sıkıntı olduki ayrışmaya başladılar.

aman yanarsınız sendika istifa filan dimeyin Allah muhafaza malumsen se istifanız feto suclaması akabinde gelir bizzat yasadım tecrubeyle sabit...

Ben tamda fetö olayları yaşandığı sırada (2014 ) şu an yetkili olan sendikadan istifa ettim, hiç de bir şey olmadı. Kimse bir şey demedi.

Son düzenleme:
valla biraz ağır olacak ama varsa hakkım;
zam tiyatrosuna imza atan bu iki sarı sendikaya üye olup da çoluğumun çocuğumun rızkına engel olan tüm meslektaşlarımdan ahirette davacı olacağım.

hocam ne alaka, böyle bir temennin varsa bile, bu forumda her görüşten her sendikadan insan var. cümle kurarken biraz daha mantıklı düşünsek fena olmaz. her sendikanın saçma sapan hareketleri kusurları yanlışları olabilir, siz sendikayı da geçip, üye olanlardan davacı olacaksanız işimiz iş. hayırlı işler

hocam ne alaka, böyle bir temennin varsa bile, bu forumda her görüşten her sendikadan insan var. cümle kurarken biraz daha mantıklı düşünsek fena olmaz. her sendikanın saçma sapan hareketleri kusurları yanlışları olabilir, siz sendikayı da geçip, üye olanlardan davacı olacaksanız işimiz iş. hayırlı işler
Hocam çok mantıklı düşündüğümü sanıyorum. Herkesin görüşüne saygılıyım. Kim arka kapı siyaseti ile çoluğum çocuğunun hakkına giriyorsa kim de bunu bildiği halde onları savunuyorsa,
dediğim gibi varsa hakkım ruzi mahşerde arayacağım. Siyasi olarak yazmıyorum bana göre siyaset tarafı en masum olanı.

memurun grev lokavt hakkımı varki olmayan hak uzerinden sayın hocam hakkını helal etmemiş,hak helal edilmeyecek yeri şaşırdın herhalde sayın hocam

Hak helal edilmeyecek nokta tam da burasıdır. Bu düzenin böyle devam etmesinin en büyük müsebbibi sendikal görevlerini hakkıyla sürdürmediğini düşündüğü halde üyeliğe devam edenlerdir.

Bir kişi birşeyi düzeltemeyeceğini düşünüyorsa en azından kalbi ile buğz etmeli.

Hak helal edilmeyecek nokta tam da burasıdır. Bu düzenin böyle devam etmesinin en büyük müsebbibi sendikal görevlerini hakkıyla sürdürmediğini düşündüğü halde üyeliğe devam edenlerdir.

Bir kişi birşeyi düzeltemeyeceğini düşünüyorsa en azından kalbi ile buğz etmeli.

Hayır anlamadığım siz yargıç mısınız ? ben hiçbir sendikaya üye değilim hocam ama bu işin en büyük sorumlusu olarak herhangi bir sendikanın üyelerini göstermeniz de baya bir gaflet yani, kusura bakmayın. Forumda bu tarz işlere gerek yok.

Sendika hiç bir kazanım sağlayamıyor kazanımı Bırak sürekli geriye gidiş varsa ise bu durumda o sendikayı hala yetkili yapanların hiç mi payı yok, valla anlayamıyorum ya bu arkadaşlar çok rahat geçiniyorlar şu pahalılıkta yada açlıktan ölmesek yeter modundalar

Nasıl belediye başkanlığında yaşadığın ile-ilçeye en iyi hizmet verecek adama veriyorsan. Sendika da da senin haklarını savunacak sendikaya hemen geçmelisin. O onu demiş. Şu küser bu darılır hiç umrunda olmayacak. karşıdaki sendika terör filan desteklemiyorsa geç gitsin. 1 dilekçe çok şeyi değiştirir.

Hayır anlamadığım siz yargıç mısınız ? ben hiçbir sendikaya üye değilim hocam ama bu işin en büyük sorumlusu olarak herhangi bir sendikanın üyelerini göstermeniz de baya bir gaflet yani, kusura bakmayın. Forumda bu tarz işlere gerek yok.
Yazımı dikkatli okuyun. Tüm sendika üyelerini sorumlu tutmuyorum. Sendikal faaliyetlerin hakkıyla yürütülmediğini düşündüğü halde üyeliğine devam edenlerdir diyorum. Hakkıyla yürütüldüğünü düşünen varsa da saygı duyarım.

Ayrıca kimseye ne bir hakaret var ne aşırı tepki. Burası bir forum, fikir beyanı yasak mı? Forumda neye gerek olup olmadığını siz mi belirliyorsunuz?

Son düzenleme:
Eğitim-İş hangi eylem kararını almıştı hocam, onlardan pek hayır bir şey çıkmaz ama
şu arkadaşa zamanında nöbet ücretleri için yapılan ilk mücadelenin adımlarını attığını hatırlatalım. Daha sonra ücretler alınınca sözde yetkili sendika biz aldık diye propoganda yapmıştı. Daha bir sürü konuyu araştırırsanız bulabilirsiniz. Sorunun cevabı bir yana, "Neymiş pek hayır bir şey çıkmazmış." Bu nasıl bir dil, bu nasıl bir üslup? Hakkaten yazık....

Geri