seminerler

Kodla Büyü
Tüm banka personeli IT cileri şusu busu uzaktan çalışırken akademisyenler uzaktan çalışırken neden kimse rahatsız olmuyor anlamıyorum benim çevremdeki herkes uzaktan çalışıyor şuan ve seneyi kapattı. Öğretmen niye hep göze batıyor hiç anlayamadım

uzaktan eğitim ilkokul,ortaokul ve lise seviyelerinde uygulanamaz. Üniversitelerde olabilir ama bu seviyelerde olmaz.
MEB'in bu uygulamaları tamamen göz boyama, bir şeyler yaptılar desinler diye.

Tüm banka personeli IT cileri şusu busu uzaktan çalışırken akademisyenler uzaktan çalışırken neden kimse rahatsız olmuyor anlamıyorum benim çevremdeki herkes uzaktan çalışıyor şuan ve seneyi kapattı. Öğretmen niye hep göze batıyor hiç anlayamadım
Genel olarak tatilimiz vs battığı için hocam. Toplum kolayca öğretmen olup yatarak para kazandığımızı düşünüyor. Eskiden kalma bir şey aslında. Annem de öğretmendi velisi bir öğretmen olsun yeter demiş zamanında. Genel algı bu. Sanki biz çıkardık salgını. Keşke olmasa da gitsek. 6 aydır evde kalmak da kolay değil. Şahsen ben özledim eski yaşamımı.

Tahtalar da kullanılabilir tabi lakin her öğretmen laptobı ile gelir problem ortadan kalkar. Hiç donanımı olmayan öğretmen arkadaşlarımız da okul laptabını ya da etkileşimli tahtayı kullanır böylece öğretmen sayısı kadar miktofon ve kamera ve bütçe sınırlı sayıda olur hızlıca uzaktan eğitime başlanır hocalarım
altyapı kaldırmaz beyhude....çabalar TRT den her sınıf düzeyi için bir kanal açılsa ve gün boyu ders programına göre sürekli ders yayını yapsa bundan daha iyi olur.

8.1 olmuyor mu emin misiniz .win 7 PC lerde çalıştırdık ama
akıllı tahtalardan bahsediyoruz hocam pc de çalışır da
Tahtadan canlı ders olmaz, fiber bile olsa olmaz, windows güncellemeleri meb engelinde, wibdows u güncel hale getiremezsiniz okulda.

Aynı şey eba destek noktası için kullanılacak bt sınıfları için de geçerli, meb engeli kaldırmadığı sürece canlı ders çalışmaz.
Etkileşimli tahtalardan canlı ders verebilmeniz için harici mikrofon ve kamera takmanız gerekmektedir. Kablosuz Haricî yaka mikrofonu tek başına yeterli olmamaktadır mutlaka amfisi ile beraber kullanılmalıdır. Windows güncellemeleri fatih vpn de açik eğer etkileşimli tahtalarınız windows güncellemesini alamıyorsa (win7 hariç) fatihdestek.eba.gov.tr adresinden erişim yardımı alabilirsiniz. Ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz. il koordinatörümüz böyle yazmış. gerçi ben btr olmayacağım ama yine de bilgim olsun diye sordum :D

Geri