seminerler

Kodla Büyü
31 Ağustos'ta çocukların dersleri uzaktan eğitim ile başlamıyor mu? Hem ders hem seminer mi olacak yani?

Aynen hocam. Biz okulda olacaksak, uzaktan eğitimleri nasıl yapacağız? :confused:
Okulda sınıfta yapılacak. Bizim müdür herkesin okula gelip okulda uzaktan dersi tahtada anlatıp sonra evine geri gideceğini söyledi. İlçe veya il kararıymış.

Önemli değil gidelim okulu ve öğrencileri özleyenlerdenim ama çocukları ne yapacağız? Kafamı yoran tek sorun o. 2. Sınıfa geçen oğlum var okulu kapalı. Eşim seminer dönemini izin aldı onu hallederiz böyle derken süre uzadı. 3 yaşında kızım var. Şu an tek düşüncem onlar. Abisi ile aynı okulun kreşin yazdırdık ama okulları kapalı. Açık olsa kafam her türlü rahat olacaktı. Mevlam hayırlı eyleye inşallah.

Önemli değil gidelim okulu ve öğrencileri özleyenlerdenim ama çocukları ne yapacağız? Kafamı yoran tek sorun o. 2. Sınıfa geçen oğlum var okulu kapalı. Eşim seminer dönemini izin aldı onu hallederiz böyle derken süre uzadı. 3 yaşında kızım var. Şu an tek düşüncem onlar. Abisi ile aynı okulun kreşin yazdırdık ama okulları kapalı. Açık olsa kafam her türlü rahat olacaktı. Mevlam hayırlı eyleye inşallah.
Allah kolaylık versin hocam.

Tahtalar da kullanılabilir tabi lakin her öğretmen laptobı ile gelir problem ortadan kalkar. Hiç donanımı olmayan öğretmen arkadaşlarımız da okul laptabını ya da etkileşimli tahtayı kullanır böylece öğretmen sayısı kadar miktofon ve kamera ve bütçe sınırlı sayıda olur hızlıca uzaktan eğitime başlanır hocalarım

Akilli tahtadan uzaktan eğitim vermek mantıklı ve uygulanabilir değil bence.
Zaten bir çoğunda ışletim sisteminden dolayı canlı ders calismiyacak. Çalışacak hale getirmek için imaj vb. Epey zaman alacak. Lisans sorunundan bahsetmiyorum bile

Akilli tahtadan uzaktan eğitim vermek mantıklı ve uygulanabilir değil bence.
Zaten bir çoğunda ışletim sisteminden dolayı canlı ders calismiyacak. Çalışacak hale getirmek için imaj vb. Epey zaman alacak. Lisans sorunundan bahsetmiyorum bile
Hocam o mesele degil ya burdaki hazir imajlardan atariz icinede eba programini kurariz bide web cami bagladikmi tamam.
Asil is cocuklarimizin okullari kapaliyken biz nasil disari cikacaz onu anlayamadim.
Okula cocuklari getirecek degiliz ya
Normal gun degil birsey degil

Aynı anda 5/6 öğretmen canlı ders verecek bence okulda ders olayı mantıklı değil hangi okulda var 5 tane kamera alt yapı hazırlanması gerek tahtası olmayan okullarda var ne yapmaya çalışıyorlar gerçekten garip ya

Benzer durumlar yaşıyoruz hocam. Büyük oğlum 1. sınıfa başlayacak, küçüğü 3.5 yaşında. Okullar kapalı, şimdiye kadar hep annem baktı çocuklara ama o da risk grubunda kronik rahatsızlıkları var. Ya onlara virüs taşırsak diye korkuyorum. Düşünmekten başıma ağrılar giriyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Ne kadar mantıksız bir iş.
Web kamerası açısı ile tahtada yazılanları görmek mümkün değil.
Aynı anda 8-10 tane öğretmenin okul interneti ile ders vermesi mümkün değil.
Herkes evinde verebiliyordu zaten dersini, evinde imkanı olmayan öğretmen gelip okulda anlatabilir.
Bu eski zihniyet hiç eskimeyecek

Ne kadar mantıksız bir iş.
Web kamerası açısı ile tahtada yazılanları görmek mümkün değil.
Aynı anda 8-10 tane öğretmenin okul interneti ile ders vermesi mümkün değil.
Herkes evinde verebiliyordu zaten dersini, evinde imkanı olmayan öğretmen gelip okulda anlatabilir.
Bu eski zihniyet hiç eskimeyecek
web kamerası ile tahtayı göstermeye gerek yok hocam. kamera öğretmenin görünmesi için. programda ekran paylaşımı var tahtayı paylaşabilir onda sıkıntı yok. Bir sıkıntı daha söyleyeyim. okullardan kaç bilgisayarın interneti var, kaç bilgisayarı ders dinlemede kullanabilirsiniz, kaç öğrencinizin internet erişimi var vs gibi bilgiler istenmiş ve bakanlığa gitmiş. Tahminime göre evinde internet erişimi olmayan çocuklara okulları tahsis edecekler ve çocuklar okula gelip dersi takip edebilecek. Benim tahminim o yönde. Mesela köyde maddi sıkıntıdan kaynaklı veya başka sebeple evinde interneti olmayan çocukları o okullara yönlendirerek ders almaları sağlanacak. Düşünce güzel ama çocuklar arkadaşlarının okulda olduğunu duyunca evde internet gitti vs sebeplerle arkadaşları ile beraber olma adına yine okula gelecektir. Ya da çocuk okula derse gidiyorum deyip evden çıkıp gezecektir belki. Hepsi öyle yapacak diye demiyorum çözüm yolu gayet mantıklı ama bakalım işleyiş nasıl olacak. Demem o ki sadece öğretmenlerin dersi okulda anlatmasıyla bitmeyecek çocuklardan da gelenler olacak okula. bağlantısı kötü okullar var ve sıkıntı çıkabilir. Tahminim o yönde.

Öğretmenler için sırf evde yatmıyorlar okula gidiyorlar demek için yapılmış bir uygulama.. Öğretmenler evden uzaktan eğitim yaparken bizim okulda her sınıfta bağlanan öğrenci sayısı 1-2 idi. Bazen hiç yoktu. Hepsinin bilgisayar, telefon ve interneti var.. Meb’in öğrenciye uzaktan eğitim için hir yaptırımı yok. Olsa biliyorlar ki veliler itiraz edecek yok uzaktan eğitim yeterli değil, yok iyi yapılmıyor vb. bt sınıfım yok, olsa da ögrencilerin gelmeyeceğinden eminim. Evden yapmak varken ögretmenler boşuna okula gittikleriyle kalacaklar..

web kamerası ile tahtayı göstermeye gerek yok hocam. kamera öğretmenin görünmesi için. programda ekran paylaşımı var tahtayı paylaşabilir onda sıkıntı yok.

hocam ekran paylaşımını evde yapıyor zaten öğretmen, tahta için okula gitmemizi istiyorlarsa görünmez zaten demek istedim.

Ayrıca eba tv bu amaçla yayına başladı, internet erişim sorunu olan yerlerde kullanılabilir.

Tahtadan canlı ders olmaz, fiber bile olsa olmaz, windows güncellemeleri meb engelinde, wibdows u güncel hale getiremezsiniz okulda.

Aynı şey eba destek noktası için kullanılacak bt sınıfları için de geçerli, meb engeli kaldırmadığı sürece canlı ders çalışmaz.

Öğretmenler için sırf evde yatmıyorlar okula gidiyorlar demek için yapılmış bir uygulama.. Öğretmenler evden uzaktan eğitim yaparken bizim okulda her sınıfta bağlanan öğrenci sayısı 1-2 idi. Bazen hiç yoktu. Hepsinin bilgisayar, telefon ve interneti var.. Meb’in öğrenciye uzaktan eğitim için hir yaptırımı yok. Olsa biliyorlar ki veliler itiraz edecek yok uzaktan eğitim yeterli değil, yok iyi yapılmıyor vb. bt sınıfım yok, olsa da ögrencilerin gelmeyeceğinden eminim. Evden yapmak varken ögretmenler boşuna okula gittikleriyle kalacaklar..
Hocamın dediği gibi evinde internet bilgisayar tablet imkanlari olan öğrencilerin yüzde kaçı derslere katıldı ki tatil öncesinde şimdi kaç kişi katılacak. Devamsızlık yok not da yok. Öğrenci evinde imkan olsa da bağlanmaz. Yüzde 10 bilemedin 15 i bağlanıyor. Bu da bu kadar çabaya çok az. Canlı ders verilince herkes katılmaya hazır bekliyor gibi bir hava var. Zaten geçen dönem katılan da katılmayan da sınıf geçti. Öğrenci gözüyle bakılınca durum ortada

Benzer durumlar yaşıyoruz hocam. Büyük oğlum 1. sınıfa başlayacak, küçüğü 3.5 yaşında. Okullar kapalı, şimdiye kadar hep annem baktı çocuklara ama o da risk grubunda kronik rahatsızlıkları var. Ya onlara virüs taşırsak diye korkuyorum. Düşünmekten başıma ağrılar giriyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Bizde bakacak anneanne babaanne komşu da yok. bakıcı da bulamıyorum hepsi evine istiyor.kafayı yemek üzereyim ben de.. üstelik büyük olan fmf. küçük daha 4 yaşına girmedi.. ama mecburen yarın ikisini de yanımda götüreceğim.

Bizde bakacak anneanne babaanne komşu da yok. bakıcı da bulamıyorum hepsi evine istiyor.kafayı yemek üzereyim ben de.. üstelik büyük olan fmf. küçük daha 4 yaşına girmedi.. ama mecburen yarın ikisini de yanımda götüreceğim.
çözüm olarak öyle olacak. bizde aileden uzaktayız hocam. olsalar da anne ve babalar risk gurubunda. Hadi bir şekilde küçüğü kreşe yazdırsam ki yazdırdık ama okul bünyesinde olduğu için açılmıyor o da. Birkaç aylığına diğer kreşler alacak mı? ne olacağı belli değil. Hadi abisinin okulundan kaydını sildirip başka kreşe alsam kızı, abisi ne olacak? valla acayip durumlar. Yarın haberlerde çıkar öğretmenler çocuklarını okula getirdi, getirmek zorunda kaldı diye. Son anda ortaya çıkması zor durumda bıraktı insanı. Daha evvel kesin olsaydı ona göre bir çözüm yolu bulmaya çalışırdık. Okul açılacak 3 gün kala öğretmenler 18 eylüle kadar okulda dendi. Gitmeye yerinmem asla ki işimi çok şükür severek yapıyorum ama son dakika golü olması zor durumda bıraktı. Bu saatte bakıcı bulmakta mesele. Mevlam bir çıkar yol açacaktır inşallah. Tek güvencemiz o zaten.

çözüm olarak öyle olacak. bizde aileden uzaktayız hocam. olsalar da anne ve babalar risk gurubunda. Hadi bir şekilde küçüğü kreşe yazdırsam ki yazdırdık ama okul bünyesinde olduğu için açılmıyor o da. Birkaç aylığına diğer kreşler alacak mı? ne olacağı belli değil. Hadi abisinin okulundan kaydını sildirip başka kreşe alsam kızı, abisi ne olacak? valla acayip durumlar. Yarın haberlerde çıkar öğretmenler çocuklarını okula getirdi, getirmek zorunda kaldı diye. Son anda ortaya çıkması zor durumda bıraktı insanı. Daha evvel kesin olsaydı ona göre bir çözüm yolu bulmaya çalışırdık. Okul açılacak 3 gün kala öğretmenler 18 eylüle kadar okulda dendi. Gitmeye yerinmem asla ki işimi çok şükür severek yapıyorum ama son dakika golü olması zor durumda bıraktı. Bu saatte bakıcı bulmakta mesele. Mevlam bir çıkar yol açacaktır inşallah. Tek güvencemiz o zaten.
aynen hocam. çocukalr olmasa ben 8-5 kalırım okulda. çünkü çocuk bakmak daha zor. btr olmaktan bile zor :D

Geri