Secim gorevleri geldimi

Kodla Büyü
Daha erken. Seçime 2 hafta falan kala belli olur.

YSK e-devlete “Yurt İçi Seçim Görevlendirme Bilgisi Sorgulama” sayfası koymuş. Görevler seçim takvimine göre 23 Şubat’ta açıklanacak. Ama daha önce belli olan yerler de olabilir:

Bizim okulda memur, isteyen odama gelip isim yazdırın dedi.Gecen sene zorunlu alıyorlardı bu sene isteyene veriyorlar.Malum money durumları.

Bizim okulda memur, isteyen odama gelip isim yazdırın dedi.Gecen sene zorunlu alıyorlardı bu sene isteyene veriyorlar.Malum money durumları.
Bizde zorunlu liste isteniyor hocam. Kanun gereği. İsteğe bağlı diye bir durum yok ama ilçe seçim kurulu insiyatif kullanmış olabilir

Başvurular devam ediyor mu ki? YSK Ankara Sıhhiye'deki il binasından görev istenebiliyordu önceki yıllarda. Bu yıl başvuruyu kaçırmış olmalıyım.

Kocaelinde sormadılar. İsteyen varken zorla vermek nedir yahu anlamıyorum.

YSK bugün okuldaki tüm öğretmenlerin adres bilgilerini liste halinde istedi. İsteyen var mı yok mu diye soran olmadı her zaman ki gibi.

Geçen seçimde müdüre yalvardım yol yordam aradım komple okulu zorla yazdılar.Tatili severim çünkü.Bu sefer memur isteyen listeye ismini yazsin dedi.Okul, şehir farklı olabilir.

Seçim görevi istemiyorsanız ve imkanınız varsa büyükşehirde de çalışmıyorsanız okulunuzun bulunduğu ilçeden başka bir ilçeye ikametinizi aldırın. Öyle olunca genelde görev vermiyorlar :)

YSK e-devlete “Yurt İçi Seçim Görevlendirme Bilgisi Sorgulama” sayfası koymuş. Görevler seçim takvimine göre 23 Şubat’ta açıklanacak. Ama daha önce belli olan yerler de olabilir:

Güzel uygulama ama yerel seçim müdürlükleri kağnı gibi. Onlar sisteme girene kadar okullara yazı gelir zaten

Seçim görevi istemiyorsanız ve imkanınız varsa büyükşehirde de çalışmıyorsanız okulunuzun bulunduğu ilçeden başka bir ilçeye ikametinizi aldırın. Öyle olunca genelde görev vermiyorlar :)
İhtiyaç varsa kacari yok hocam. Bulunduğum ilçe küçük ve bütün memurlar-hemen hemen- yakındaki büyük ilçede ikamet ediyor. Böyle olunca ikamete bakmıyor haliyle.

• Beğen
Tepkiler: omd
İhtiyaç varsa kacari yok hocam. Bulunduğum ilçe küçük ve bütün memurlar-hemen hemen- yakındaki büyük ilçede ikamet ediyor. Böyle olunca ikamete bakmıyor haliyle.
Bizim ilçede çoğunluk yerli yada yerleşik. O yüzden bizde çoğu zaman dışarıdaki arkadaşlara görev gelmiyor hocam ama dediğiniz doğru. İhtiyaç olursa kaçarı yok zaten görevin :)

Bu seçimde iş çok ama ücretler düşük:
eğitime katılan başkana: 2936
eğitime katılmayan başkana: 2202
eğitime katılan memur: 2088
eğitime katılmayan memur: 1292
partili üye: 696
bina sorumlusu ve yardımcısı:2936
hizmetli: 1354

Zorla görev verecekler demedi demeyin . Kolpaçinodaki Sabri abi olsada konuşsa..

Bize ikametgah sormadılar. Sadece istiyorum/istemiyorum şeklinde talep topladılar.
Ne olacak şimdi?

Bize de dün liste verin okuldan isteyenlere dediler. Bugün de kurayla seçin dediler. Bu hakimleri şikayet etmekten usanmadım valla. Şimdi farklı il uygulamalarını takip ediyorum. Sizlerin yazıları önemli yazın. Sonra da yönetmeliği okuyup bascam yine şikayeti. Sonra arayacaklar; hocam sen bizi yikayet etmişssin. Tabi önce yüz yüze talep edeceğim yine makama bile çıkamayacağız. Hakmısınız il milli eğitim müdürü bile iple miyor hakim mi ipleyecek

İlgili kanunda istek sorulacak diye bir ifade yok maalesef. Sadece görev yapmasına mani hali olan kişiler bildirebiliyor. Soran yerler kendi insiyatifi ile bunu yapıyor:

Sandık kurulu başkanının belirlenmesi

Madde 22 - (Değişik: 13/3/2018-7102/3 md.)
İlçede görev yapan tüm kamu görevlilerinin listesi, mülki idare amiri tarafından yerleşim yeri adresleri esas alınmak suretiyle ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilir. İlçe seçim kurulu başkanı, bu kamu görevlileri arasından ihtiyaç duyulan sandık kurulu başkanı sayısının iki katı kamu görevlisini ad çekme suretiyle tespit eder ve bu kişiler arasından mani hali bulunmayanları sandık kurulu başkanı olarak belirler.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=298&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=4

bizim ilde istiyormusun diye sordular tüm öğretmenlere , istemiyorum işaretledim ve ilçe seçime dilekçe de verdim istemediğime dair . Fakat sağolsunlar istemememe rağmen görev verdiler... ikametgahı sistemden görüyor onlar , ve galiba sistemlerinde daha önceki seçimlerde görev alan başkan ve üyelerin istatistiği filan var sanki. çünkü eski seçim müdürü siz başarılı başkanlarımızdansınız demişti bir kere. büyük olasılık bir puanlama sistemleri var kesin veya geriye dönük yapılan görevlere bakabiliyorlar.
gene istemeyeceğiz gene verecekler..

bizim ilde istiyormusun diye sordular tüm öğretmenlere , istemiyorum işaretledim ve ilçe seçime dilekçe de verdim istemediğime dair . Fakat sağolsunlar istemememe rağmen görev verdiler... ikametgahı sistemden görüyor onlar , ve galiba sistemlerinde daha önceki seçimlerde görev alan başkan ve üyelerin istatistiği filan var sanki. çünkü eski seçim müdürü siz başarılı başkanlarımızdansınız demişti bir kere. büyük olasılık bir puanlama sistemleri var kesin veya geriye dönük yapılan görevlere bakabiliyorlar.
gene istemeyeceğiz gene verecekler..
Keşke dediğin gibi olsa 2012 den beri ben de hiç başarı yok görev almadım

İlgili kanunda istek sorulacak diye bir ifade yok maalesef. Sadece görev yapmasına mani hali olan kişiler bildirebiliyor. Soran yerler kendi insiyatifi ile bunu yapıyor:

Sandık kurulu başkanının belirlenmesi

Madde 22 - (Değişik: 13/3/2018-7102/3 md.)
İlçede görev yapan tüm kamu görevlilerinin listesi, mülki idare amiri tarafından yerleşim yeri adresleri esas alınmak suretiyle ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilir. İlçe seçim kurulu başkanı, bu kamu görevlileri arasından ihtiyaç duyulan sandık kurulu başkanı sayısının iki katı kamu görevlisini ad çekme suretiyle tespit eder ve bu kişiler arasından mani hali bulunmayanları sandık kurulu başkanı olarak belirler.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=298&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=4
Yönetmeliği uygulayan sen ben o. Hiç mi usulsüzlük yok. Onu geçtim hocam adamlar o kadar beceriksiz ki bir çuval teslim etmek için gece 4 e kadar beklenir mi. Onu geç bulunduğum yer dağlık; dalga geçer gibi birgün önceden git muhtarda yat vs vs

Görev yeri ve ikametgahı farkli ilçe olanlara seçim görevi gelmez diye düşünüyorum. Çünkü görev gelirse muhtar ve ilçe belediye başkanını secemeyecekler.

Türkiye'de, elektronik seçim sistemine geçilebilmesi için Yüksek Seçim Kurulundan (YSK) uzmanların da yer aldığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından oluşturulan çalışma grubu, teknik çalışmalara başladı.

Mesleğe başladığımdan beri seçim görevi geliyor. Hiç bir zaman istemedim ama el mecbur gidiyoruz. Emin olun parası ile yapılacak iş değil. Sandık başında her şey yolunda giderken bir dengesiz gelir hem moralinizi hem işinizi alt üst eder.

Mesleğe başladığımdan beri seçim görevi geliyor. Hiç bir zaman istemedim ama el mecbur gidiyoruz. Emin olun parası ile yapılacak iş değil. Sandık başında her şey yolunda giderken bir dengesiz gelir hem moralinizi hem işinizi alt üst eder.
benim sandıkta üyelerden kalp krizi geçiren oldu. düşün. merkeze 75 km (küçük köy) :eek:

Geri