Sebebi ne olabilir ki ?

Kodla Büyü

mesut_steel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sınıfımdaki 22 bilgisayara Netsupport school kurdumve ilk gün hepsini ev grubu olarak gösterip ana makineye bağladım,
22 bilgisayar da aktif oldu hepsine hakim olabildim istediklerimi yapabildim. Buraya kadar herşey güzel.

İşim bittikten sonra sigortaları kapattım şalteri indirdim, (elektrik gidip gelebiliyor sıkıntı olmasın diye)
Bugün yeniden sınıfa gidip bilgisayarları açtığımda sadece 2 bilgisayar aktif oldu sistemde, geri kalanların hiçbirisi ev grubunda yok. Tek tek ev grubu şifresi girmem gerekti hepsine ve ardından görebildim tüm bilgisayaları.

Şimdi sorum şu ki, benim bu işlemi hergün tekrarlamamam için ne yapmam lazım ? (kablolu bağlanıyorum)

Hocam ortak ağ yapmayı denediniz mi? ev ağında sorun olabilir.

Denemedim hocam, ama yarın gittiğimde yine aynı sorunla karşılaşırsam ortak ağı da denerim :+1:

Maalesef olmadı hocam..

İşin ilginci..

1- Siyah ve gri olmak üzere sınıfta iki farklı kasa tipi var, Anamasadan tüm bilgisayarları aç dediğimde sadece siyah tipte olan kasalar açılıyor.
2- Siyahlara komut verebiliyorsa onları kontrol edebilirim madem diyorum, ama tık yok, sadece açıyor. Ana makinede aktif olmuyorlar. Yeniden ev grubuna dahil edince yeşil oluyorlar.
3- Geri kalan gri kasaları manuel açıyorum, 10 bilgisayardan sadece 2 tanesini ana makineden görüp kontrol edebiliyorum diğerlerinde tık yok.
4- Neyse ya sabır deyip tüm bilgisayarlara ev grubu ayarlarını yeniden yaptıktan sonra ana makineden hepsini aç kapa yapabiliyor kontrol edebiliyorum. Ama şalteri kapatıp açtım mı tüm sistem gidiyor. Tekrar her şey başa sarıyor.

(Bu arada odada internet yok)

Var mı aklına bir ihtimal gelen, ben işin içinden çıkamadım...

mesut_steel' Alıntı:
Maalesef olmadı hocam..

İşin ilginci..

1- Siyah ve gri olmak üzere sınıfta iki farklı kasa tipi var, Anamasadan tüm bilgisayarları aç dediğimde sadece siyah tipte olan kasalar açılıyor.
2- Siyahlara komut verebiliyorsa onları kontrol edebilirim madem diyorum, ama tık yok, sadece açıyor. Ana makinede aktif olmuyorlar. Yeniden ev grubuna dahil edince yeşil oluyorlar.
3- Geri kalan gri kasaları manuel açıyorum, 10 bilgisayardan sadece 2 tanesini ana makineden görüp kontrol edebiliyorum diğerlerinde tık yok.
4- Neyse ya sabır deyip tüm bilgisayarlara ev grubu ayarlarını yeniden yaptıktan sonra ana makineden hepsini aç kapa yapabiliyor kontrol edebiliyorum. Ama şalteri kapatıp açtım mı tüm sistem gidiyor. Tekrar her şey başa sarıyor.

(Bu arada odada internet yok)

Var mı aklına bir ihtimal gelen, ben işin içinden çıkamadım...

Hocam o kasaları çok iyi bilirim, elimden geçtiler
1-Server ve Client bütün pclerin Güvenlik duvarını kapatmayı deneyin
2-Server ve Client bütün pclerin Güvenlik duvarından NSS izin vermeyi deneyin
3-Server ve Client bütün pclere manuel IP vermeyi deneyin
4-Server ve Client bütün pclerin BIOS wake on lan açık mı kontrol edin
5-Server ve Client bütün pclerin Çalışma Gruplarını aynı isme toplayın
6-Ağda virüs olabilir hocam, ağa bağlı cihazları kontrol edin,mümkünse ağı sadece bt sınıfındaki bilgisayarlar kullansın.
bütün bunlara rağmen olmuyorsa bunları yapıp bir pc de deneyin o pc servera bağlanıyorsa bu özellikleri uygulayıp hocam temiz bir image alıp diğer pclere bunu yükleyin.

Geri