Seat kullananlar -- >Uzaktan kumanda cam açma ve kapı kilidi

Kodla Büyü

yasinz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocam söylediğin cam modülü aracın orjinalinde yok. Kaldı ki sorununuz seat la alakalı değil. Ve söylediğiniz modül halen araca sonradan da takılmadıysa otomatik cam açma modülü olmadan kumandadan camı açıp kapayamazsın. Fakat anladığım kadarı ile cam modülün var. Kumandanın kilit tuşuna basıp parmağını kaldırmadan 2-3 saniye bekletmeyi dene. Eğer modül var ise zaten camlar kapanacaktır.

Reference modelinde bu özellikler yok. Katlanır ayna kumandalı otomatik cam özellikleri Style paketinde var

hocam bende bir seat kullanıcısıyım. her seferinde 2 defa basmak istemiyorsanız anahtarı kapı kilidine takın ve 5 sn sağa yada sola(ikisinide deneyin biri tek sefer kilit diğeri çift sefer kilit ayarı) çevirip vekleyin. sinyal yanıp sönecek. sonra tek seferde aracınızı kilitleyebilirsiniz.
camların otomatik acılıp kapanması için kumandadan kilit düğmesinine uzunca basdınızmı?

Hocam denedim kendi seatımda modül var orjinalinde. Yapmanız gereken anahtarı orjinal ise kilitleme butonuna bir kez bas kapılar kilitlensin. Sonra tekrar basıp parmağını kaldırma, basılı tut. Camlar kapansın. Aynı işlemi cam açma için de yapabilirsin. Sadece açma butonunu kullanacaksın.

yadigartbaykal' Alıntı:
yasinz' Alıntı:
Hocam denedim kendi seatımda modül var orjinalinde. Yapmanız gereken anahtarı orjinal ise kilitleme butonuna bir kez bas kapılar kilitlensin. Sonra tekrar basıp parmağını kaldırma, basılı tut. Camlar kapansın. Aynı işlemi cam açma için de yapabilirsin. Sadece açma butonunu kullanacaksın.

sanırım reference olma işinden dolayı uzaktan açma kapama koymamışlar. ama tekrar denerim.

peki hocam siz tek basmada şoför kapısı açılması olayının çözümünü biliyor musnuz?

Nasıl yani? Tek basmada zaten şoför kapısı açılıyor.

Hocam sizin kilit modülünüz orijinal Seat mı? Ben şüpheliyim orijinal olduğundan. Çünkü seat larda hatta diğer markalarda bile böyle bişey görmedim ben hiç. tüm kapılar aynı anda açılır, aynı anda kapanır.

Naçizane;
VAG gurubu araçlarda( Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) araç kodlama uygulamaları var. Yani bir VAG-COM kablo ediniyorsunuz (Çeşitleri, çakmaları falan var...) Uygun bilgisayar ve programla kablo ile aracın beynine müdehale edip bu tip ayarları yapabiliyorsunuz.
2004 VW BORA Pasific aracım da bu şekilde bir takım ayarlamalar yaptırdım. Misal;
-Camların kumandadan açılıp kapanması, (Bunu bilmediğimden aracı aldığımda ben modül taktırmıştım.)
-15 km hız sonrası kapıların otomatik kilitlenmesi,
-Park ve farlar kapalı iken araç çalıştırılınca sadece gösterge çubuklarının ışıklarının yanması,
-Emniyet kemeri takılı değil uyarı lambası aktif etme,
-Araçı kilitleyince kısa bip sesi,
-Yol bilgisayarının dilinin değiştirilmesi,
-Kalan menzili gösterme,
vb...
Bunlar normalde olan ama fabikasyon olarak kapalı gelen özellikler. Kodlama ile aktif edilebiliyor. Seat için de olur diye tahmin ediyorum. İsterseniz ustamın numarasını verebilirim. Sorarsınız.

Geri