SEAT IBIZA 1.2 lt TSI 105 hp... YARDIMMMMMMMMMMMMMMM

Kodla Büyü

19siyaHBeyaz03

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar seat araçların bazı modellerinde aralık fiyatlarına malum bu sene sıfır piyasası hareketsiz onlarda mecburi indirime gidiyorlar.....
1.4 lt 85 hp > Reference 31.300 29.100 düştü..

1.2 lt TSI 105 hp > Style 37.300 35.500 düştü...

1.2 tsı donanım olarak doyurucu...... 1.4 lt 85 hp fiyatı uygun donanım standart.....

2006 OPEL ASTRA TWİNPORTARACIMI SATIP YUKARIDAKİ SEÇENEKLERDEN BİRİNİ ALSAMMI DİYE AKLIMDAN GEÇİRİYORUM.... 1.2 TSI DONANIM PERFORMANCE OLARAL İLGİMİ ÇEKİYOR.. VE VERGİ DİLİMİ OLARAK MOTOR HACMİNDE EN DÜŞÜK.. BUDA YILLIK 200-300 ARASI FARKEDİYOR..
BU ARABAYI ALA VEYA KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA ARABAYI TANIMAK ADINA BAŞTA YAKIT KONUSUNDA VE DİĞER ÖZELLİKLER OLSUN SAMİMİ FİKİRLERE İHTİYACIM VAR....

İbiza küçüktür Ama 1.4 tsi leon kullanıcısı olarak TSİ candır.

Kendime rakip bulamıyorum o şekilde söyleyeyim. 1.2 dediğin motor turbolu olduğundan ona kafa tutan 1.4 atmosferik motor bulamazsın.

Ayrıca Seat buluşmalarından gördüğüm kadarı ile cam tavan ibiza çok yakışıklı. Sakın seat alınmaz tutulmuyor diyenlere bakma. Arabanı görenler deli olacak.

Arabamda hiçbir modifiye yok. Seat Leon 1.4 tsi FR. Görenlerin halini ben biliyorum.:D

Tutulmaz diyenlere de şu şekilde açıklıyorum sen sıfır araç alıyorsun satmaya almayacaksın...

Ayrıca bizim ülkemizde broadway, toros, şahin bunlar en fazla tutulan araçlar :?

zzh' Alıntı:
astradan sonra ibiza küçük ve dar gelir hocam
opel astar eski kasa hocam diğer sınıfındaki araçlarlar gibi geniş değil hb lerden biraz daha geniş sadece..... bagaj hacmi de tüpden dolayı zaten HB KASALARDAKİ BAGAJ HACMİNE DÜŞÜYOR Zaten....... opel astra 1.6 105 bg araacın yakıtı iyi... fazla yakmıyor....
1.2 tsı motor da 105 bg turbosuyla yüksek tork ürettiği söyleniyor... sıfır araç alsalda 1.2 motordan dolayı vergisi arasında fazla fark yok... sadeec yakıt tüketimi teknik özelliklerde verdiği gibi mi onu merak ediyorum.. açıkcası....

gunhkn kardeşim tsı motorda leonunda teknik verilere ulaşabiliyor musun leonundan........... bu arada leon bana çok çekici geliyor ama bütçe meselesi..... wv grubu araç olduğu motor olarak fiyatları piyasaya en uygun gibi.... adamlar dandik clio fiyatına veriyorlar....

1.2 tsi motor bana göre iyi hocam. 6 vites olması lazım. sürekli vites değiştirirsin. 1.6 motor arabalar kadar performans bekleme. ayrıca 90 km hızın üstüne çıkınca arabada gaza hafif dokunman yeterli oluyor gitmesi için(performans olarak değil. hız kolay kolay düşmüyor). gerçekten az yakıyor. performans işi birazda kullanıcıya bağlı, ben sakin kullanıyorum. Jetta 1.2 tsi comfortline

Arkadaşım da var 2011 ibiza 1.2 TSİ, 3-5 kez kullandım, bence performans olarak gayet başarılı, fakat az yaktıgını söyleyemem, ilk aldıgında 38 krs yaktıgını soyluyordu. Özellik olarak da tatmin edici.

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
gunhkn kardeşim tsı motorda leonunda teknik verilere ulaşabiliyor musun leonundan........... bu arada leon bana çok çekici geliyor ama bütçe meselesi..... wv grubu araç olduğu motor olarak fiyatları piyasaya en uygun gibi.... adamlar dandik clio fiyatına veriyorlar....

Yakıt olarak soruyorsan arabam henüz 3000 de olduğu için ulaşamadım.
Performans olarak da aracı zorlamıyorum.

Ancak şehirdışı basmadan gidersen araba yakmıyor 5.5 lt ortalamayı görürsün. Ki bu benzinli bir arabaya göre çok iyi...

Benim arkadaşta TSI -160HP Golf vardı. Sürüş zevki mükemmel diyordu. Ancak şehir içinde yakıtın çok olduğunu söylüyordu. TSI motorlarra LPG takılmıyor ayrıca bilgin olsun.

egunay' Alıntı:
Benim arkadaşta TSI -160HP Golf vardı. Sürüş zevki mükemmel diyordu. Ancak şehir içinde yakıtın çok olduğunu söylüyordu. TSI motorlarra LPG takılmıyor ayrıca bilgin olsun.

Aslan besleyen yiyeceği yemi düşünmez :p

"SEAT IBIZA 1.2 lt TSI 105 hp... YARDIMMMMMMMMMMMMMMM" diye açılan konu bir araba konusu ve eğitim haberleri başlığına açılmış , yeri biraz yanlış olmamış mı acaba ???

1,2 TSI Jetta kullandım. Alırken cok dusunmustuk performansı konusunda. Ancak bir sıkıntı yaratmadığını gördük. 1,6 Astradaki performansı rahatlıkla alirsin oyle soyleyeyim. Yakıt konusuna gelince ortalama 7 lt (+0,5 - 0,5) yakarsın. Sonucta surekli sehir disi kullanmayacaksındır heralde aracı. Benzinli arac icin de normal oldugunu dusunuyorum. Bir avantaji da vergisinin az olması.

Geri