seçim yapmak zorunda kalsanız neyi seçerdiniz?

Kodla Büyü
hocam ilişki tek taraflı olursa olmaz karşılıklı tavizler gerekir. sonra sen kafa patlatıyorsun ne yapayım diye belli ki seviyorsun ama karşı taraf sırf bunun için bitirmeye kararlı ise sen de tercihlerini gözden geçir bence

Öğretmen çiftlerin ilişkilerinde zaman zaman ortaya çıkan bir durum bu. Her iki aile de kendi tarafına bekliyor çocuklarını. Ancak bilmiyorlar ki bu genç insanlar artık yeni bir aile. Ve onların artık yanlız kalmaya(özellikle ilk yıllarda) ihtiyaçları var.
Hocam belki antepte olucaksınız ama çok mutlu olacaksınız bilemezsin. İlişkinizin durumunu bilmiyorum ancak illaki izmir veya illaki antep olacak gibi birşey yok. Ortası bulunabilir. Benim çiftlere tavsiyem bazı hocalarımında dediği gibi ortasında bir yer olaması ve her iki aileninde yanında olmamaktır. Hatta her iki aile aynı şehirde bile olsa başka bir şehirde yaşamak en güzeli. Kafan rahat olur. bu hiçbirşeye değişilmez.
Ancak hatayı da sen yapmışsın. Baştan "nerde olursa" demişsin. Neyse geç kalınmış birşey yok. Bence izmir-antep tatırşması değilde ilişkinizi daha rahat ve huzurlu yapacak antalya-ankara vb ailelerden uzak başka şehirler tavsiye ederim. Kararınızı verirken buna göre verin.

formaktör' Alıntı:
bi kızın ayağına gitmek pehhh bin sene kalsa sevgimden ölsemde gitmem ortada bi yerde belki buluşulur ama ailesinin yanına hele onun istediği bi yerde yani memleketinde ,bide güneydoğuda yaşamak mümkün değil (o kadarrrrrrrrrrrrrrr büyük konuşuyom :D )
Kim böyle büyük konuşsa başına birşey gelir. 2 ay sonra yeni konu açarsın hocam : "Ben Edirne'deyim, kız arkadaşım Şırnak'ı istiyor, siz olsanız ne yapardınız" diye. :puhaha:

simpleLife' Alıntı:
annemi babamı düşünüp sözünden dönen bir adam olarak yaşamak sözünün arkasında durup gidip mutsuz olmak ve mutsuz etmekten daha mı iyidir...

hocam sen bu konuyu burda bizlerle paylaşmışsın samimiyetini tebrik ediyorum ama burdaki insanların hiç biri seni de kız arkadaşını da senden daha iyi tanıyamazlar. Burdaki bütün arkadaşlar yaşadıkları olumlu ya da olumsuz şeyleri örnek göstererek sana tavsiyede bulunabilirler ama hiç biri tutmayabilir.Sen düşün taşın bu sıkıntılarını kız arkadaşına da anlat ortak bir karara varın ve sonuç ne olursa olsun pişman olma...Allah yardımcın olsun....

pazarlıkla yürüyecek iş mi hocam. Sonradan düzelirse falan diye beklemek zaten hiç olmaz. Siz İzmirlisiniz o Antepli. Kültür farkı da olur. Sizi oldukça yorar. İyi düşünmek lazım.

amip33' Alıntı:
formaktör' Alıntı:
bi kızın ayağına gitmek pehhh bin sene kalsa sevgimden ölsemde gitmem ortada bi yerde belki buluşulur ama ailesinin yanına hele onun istediği bi yerde yani memleketinde ,bide güneydoğuda yaşamak mümkün değil (o kadarrrrrrrrrrrrrrr büyük konuşuyom :D )
Kim böyle büyük konuşsa başına birşey gelir. 2 ay sonra yeni konu açarsın hocam : "Ben Edirne'deyim, kız arkadaşım Şırnak'ı istiyor, siz olsanız ne yapardınız" diye. :puhaha:

aynen arkadaş üniversitede bir arkadaşım vardı aynı durumda kız arkadaşının oturduğu şehire gitti evlendi bende çok salladım demek ki büyük konuşmayacaksın.

amip33' Alıntı:
formaktör' Alıntı:
VAlla en sevdiğim huyum hiç büyük konuşmam. Çünkü tanıdığım arkadaşlarım ne zaman büyük konuşşa başına öyle olaylar geliyorki...
Atalarımız ne güzel demiş: Büyük lokma ye büyük söz söyleme.

böyle koşullu şey mi olur ya.tamam ilişkinin başında böyle söz vermiş olabilirsiniz ama ilişkinin başında böyle bir konuşma yapmak çok yanlış.o zaman ne siz onu ne de o sizi çok iyi tanıyordu.(ayrıca ben olsam "ayarlamak " için söz verirdim ve kızın fikrini sonra değiştiririm diye düşünürdüm.saçma bir söz istediği için yalandan söz verilebilir olduğunu düşündüğüm için verirdim.)kız arkadaşınız sizi sevdiğini falan söylüyordur.ama sizi sanki sadece antep de seviyor gibi antep dışında sevmiyor :)sizin için şehir değişteremeyecek biriisi için siz şehir değiştiriyorsunuz.değer mi bence değmez.

ayrıca belli ki ailesine çok bağımlı.ben hoşlanmam.
tabi en iyisini sen bilirsin sonuçta.

benim en büyük pişmanlığım başta BENİM İÇİN FARKETMEZ BEN HER YERDE YAŞARIM DEMEM OLACAKTIR....

BİR İLİŞKİDE OLMAZSA OLMAZ DEMEKTE NE KADAR DOĞRU OLUR ODA TARTIŞILIR...

BU İLİŞKİNİN SORUMLULUĞUNUMU ALAMADIM KAÇMAK MI BU BİLEMİYORUM...AMA EVLENİP MUTSUZ OLUP MUTSUZ ETMEK VE ARADA KALMAKTANSA...

AYRILIP MUTSUZ OLUP CEZAMI ÇEKMELİYİMM UZUN BİR İNZİVA DÖNEMİ BAŞLAR BENİM İÇİN ...

sana kızmı yok hocam, bağlanma birine öyle tek taraflı anlaşmayla yürümez, boşa gitsin, yok sevgilinse ayrıl gitsin, bekarlık sultanlık salla, :++:

grandmasterb' Alıntı:
böyle koşullu şey mi olur ya.tamam ilişkinin başında böyle söz vermiş olabilirsiniz ama ilişkinin başında böyle bir konuşma yapmak çok yanlış.o zaman ne siz onu ne de o sizi çok iyi tanıyordu.(ayrıca ben olsam "ayarlamak " için söz verirdim ve kızın fikrini sonra değiştiririm diye düşünürdüm.saçma bir söz istediği için yalandan söz verilebilir olduğunu düşündüğüm için verirdim.)kız arkadaşınız sizi sevdiğini falan söylüyordur.ama sizi sanki sadece antep de seviyor gibi antep dışında sevmiyor :)sizin için şehir değişteremeyecek biriisi için siz şehir değiştiriyorsunuz.değer mi bence değmez.

AYNEN BENDE BÖYLE DÜŞÜNEREK YAPTIM AMA GALİBA HATA YAPTIM...EVLENDİKTEN SONRA YAZIN İZMİRE GELDİKÇE BENİMSER 3 5 SENE SONRA İZMİRE YERLEŞİRİZ DEDİM AMA YANILDIM...

Nasreddin hoca damdan düşmüş. Hemen doktor getirmişler. Nasreddin Hoca da: Bana doktor değil damdan düşen birini getirin demiş. Kıssadan hisse...

Kafan çok karışık belli.Al 2 tane bira, git kordon boyuna şöyle bi kendine gel,fazla da düşünme yapacak birşey yok.

dervisahmet' Alıntı:
zech' Alıntı:
Nasreddin hoca damdan düşmüş. Hemen doktor getirmişler. Nasreddin Hoca da: Bana doktor değil damdan düşen birini getirin demiş. Kıssadan hisse...
:+1:

AYNEN HOCAM ZOR BİR DURUM ALLAH KİMSEYE VERMESİN DERDİMİ PAYLAŞAN BİŞEYLER YAZAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM BAKALIM NE OLACAK DURUM

hocam al seevgilini karşına içinden geçenleri anlat açıkça.tavrına bak çözüm yolu arıyor mu? aramıyor da antep olmazsa sizden vazgeçeçek gibiyse.
bence ilişkini bir kere daha gözden geçir..

agazi' Alıntı:
hocam al seevgilini karşına içinden geçenleri anlat açıkça.tavrına bak çözüm yolu arıyor mu? aramıyor da antep olmazsa sizden vazgeçeçek gibiyse.
bence ilişkini bir kere daha gözden geçir..
:+1:

başıma gelmemiş gibi yazayım dedim ama hadi söyleyeyim bu arada ben de yaptım o işi:)ben de her yerde yaşarız demiştim.neyse çıkmaya başladık(merdiven : :) )

beni ne kadar çok sevdiğinden bahsettiği bir zaman beni sevdiğine inanmadığımı söyledim.beraber yaşayacağımız şehri bence beraber seçmeliyiz şeklinde konuşmaya başladım.hayır söz vermiştin falan filan dedi.benim nasıl şehir değiştirmemi bekliyorsa benim de ondan beklediğimi söyledim.eğer yapamıyorsan zaten sevmediğin ortaya çıkar dedim.sevmemekle ve bencillikle suçladım.sonra bencil bir insanla benim de işimin olmayacağını söyleyip ayrıldım.(tabi bunları yaparken burda yazdığım gibi basit kelimelerle olmadı bu iş orası sen,n hünerine kalmış)

sonuçta hala çıkıyoruz. :) en sonunda kendisi benimle heryerde yaşayabileceğini söyledi ve başladık yeniden :) böylece ben de sevdiğinden emin oldum(sayılır) hem de verdiğim sözden kurtuldum:)

not:eğer geri gelmeseydi de üzülmezdim hakkaten.kız mı yok

simpleLife' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:

AYNEN BENDE BÖYLE DÜŞÜNEREK YAPTIM AMA GALİBA HATA YAPTIM...EVLENDİKTEN SONRA YAZIN İZMİRE GELDİKÇE BENİMSER 3 5 SENE SONRA İZMİRE YERLEŞİRİZ DEDİM AMA YANILDIM...
Şimdi burayı okuyan arkadaşlara bir tavsiyemiz olsun: Baştan kartlarınızı açık oynayın. Baştan şöyle diyeyimde ilişki bir başlasın sonra fikrini değiştiririm diye düşünmeyin. Sonuçta karşınızdaki kişide ona göre plan yapıyor. Bu şekilde düşünce hep sorun yaratıyor. Ve bu hatayıda genellikle erkekler yapıyor. Çünkü biz erkekler pek birbirimizle bu ayrıntıları kouşmayız. Ancak kızlar her gün hep rşeyi konuşur paylaşır plan yapar, kurgular.

hocam bence karşılıklı sevgi varsa mutlaka orta yol da vardır. Her konu da böyle şartlar sunarsa ne yapacaksın (ailemle aynı evde yaşayalım, bayramda sizinkilere gitmeyelim, çocuk vs.)? İsteklere aile de gircek hem zamanla.

Mesele hangi şehirde olacağı değil, aileye olan bağımlılık. Ciddi sorun hele ki senin anne baban yaşlandıkça sana olan ihtiyaçları artıkça, içindeki sesi nasıl susturacaksın? Tek çözüm yolu karşılıklı adım atmakla olur. Bu şekilde kabul etme derim ben.

bence bu bir işaret ayrıl hemen o kızdan. evlen de gör ha o şehir ha bu şehir farkeden bişi olmayacak her türlü hayatın kayacak,

Hocam burdaki arkadaşlarının bilmediği bir nokta var.Antep kızları ve aile yapısını bilmiyorlar.Antepte kızlar ablalarına ve annelerine aşırı derecede düşkünlerdir.Birbirlerinden ayrılmazlar.Ailesi kötü niyetli olmasa bile sürekli sizin işinize karışacaktır.bunları göze almanız gerekir buraya gelecekseniz..

Evlendin, gittin diyelim. Cicim ayları geçti. Arada ufak tefek sorunlar yaşamaya başladığın zaman yalnız kalmaya başlarsın. Çünkü kimse çocuğunu hatalı görmez. Haklı da olsan haksız duruma düşersin. Ebeveynler sık sık müdahale eder hayatına. Ben her şeyi sineye çekerim diyorsan o senin bileceğin iş. Senin yaptığın fedakarlığı karşı taraf zamanı geldiğinde yapabilecek mi? Bunlar çok önemli. Her şeyi ortaya koymalısınız. İhtimalleri dile getirip ona göre karar verin. Karar verirken duygularınla değil mantığınla hareket etmelisin. Olmazsa başka gönüllere yelken açarsın. Mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur.

ister ilk atama ister sözleşmeli ister kadrolu ister memur isterse özel sektör ne olursa olsun..

Dinimizde kadın erkeğinin yanındadır.

Sevdiğin kız seninle geliyorsa seni gerçektekten seviyordur. senin olacaktır. Gelmiyorsa seni sevmiyor sadece seni aşık ediyor. demektir ve seninle gelmeyecektir.
zaten seni sevmeyecektir. ve asla senin olmayacaktır..

Eğer tayin istiyorsanız tercihlerini yap ... tercihlerinin kopyasınını sevdiğine gönder. gelmek istiyorsa yazar gelir. gelmediği zaman pişman olacak odur..

sana düşen tercihlerini yazdığın yere davet etmektir.. gelirse senindir. gelmezse zaten senin olmayacaktır..

ASLA ORTA BİR ŞEHİR SEÇMEYİN.... bu sefer her iki taraf ta mutsuz olacaktır.

Hocam en kötü ihtimale yani ayrılığa hazırmısın.
Nefes alamadığını, herşeyin boş olduğunu, hayatın tatsız tuzsuz bir yer olduğunu düşünmeye...
Ruh ve beden sağlığını yitirmeye...
Ömründen 4-5 yıl feda olmasına....
Etrafında arkandan söylenecek olan "kız tekmeyi bastı" sözlerine...

Son sözüm alacağın karar her ne olursa olsun, kişilğinin oturmasında bu karar bir dönüm noktasıdır.

Geri