Seçim Görev Ücretlerini, Ne Zaman Yatırırlar Acaba; Bilgisi Olan Var mı?

Kodla Büyü

Ergün1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Seçim evraklarını teslim ederken; IBAN numaralarını yazdığımız, bir evrak da vardı. Seçim Görev ücretlerini, ne zaman yatırırlar acaba..?

Benim bildiğim bize para yatırmıyorlar memur ve başkana, hangi bankadan çekilmesi gerekiyorsa söylüyorlar gidip o bankadan kendimiz çekiyoruz. En erken 1 ay sonra başlar herhalde

2. tur da olacak ya bence toplu yatırırlar sonradan ama benim ki sadece bir tahmin.

İban bilgisi yoktu o bordro kağıdında nerede iban yazdınız hocam acaba siz ?
IBAN numaralarını yazacağımız bir kağıt yoktu bizde.

Demek ki ilçeden ilçeye değişiyor. Bizim torbadan, IBAN numaralarını yazdığımız bir evrak (A4 kağıdına basılmıştı) çıktı. Parti Temsilcisi üyeler de dahil, hepimiz IBAN'larımızı o evraka yazıp, altını da imzalayıp; giden evrak dosyasına (zarfın içine, onu da torbaya) koyduk.

Demek ki ilçeden ilçeye değişiyor. Bizim torbadan, IBAN numaralarını yazdığımız bir evrak (A4 kağıdına basılmıştı) çıktı. Parti Temsilcisi üyeler de dahil, hepimiz IBAN'larımızı o evraka yazıp, altını da imzalayıp; giden evrak dosyasına (zarfın içine, onu da torbaya) koyduk.
Bizde de dediginiz evrak vardı ama bize IBAN yazmayın dediler. Biz yazmadık. Ücretler TC no ile alınacakmış bankadan. Ama 2. Tur bitmeden ücret yatacağını düşünmüyorum.

Kağıtta IBAN yazsa da hiçbir zaman oraya yatmadı önceki seçimlerde

2019 yılında yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin (23 Haziran) ücreti 11 Temmuz'da yatmış

Buna göre bu yılki seçim ücretleri Haziran ayı içinde yatabilir

Seçim görevinde bu 8. oldu hiç bir zaman IBAN para yatmadı adliyenin anlaşmalı olduğu bankadan kimlik fotokopisi ile teslim alındı zaten meşruhat dilekcesinde IBAN sekmesi yok

bu seçimde tc numarası ve iletişim numarası yazıldı sadece. Bunlar yeterli. İlgili bankadan gidilip ücretler alınır.

Bize telefon numarasına gelen mesaj ile bankamatikten çekebileceğimiz söylendi.

Ben de şu soruyu sorayım: ilk turda 3 yevmiye hak edişimiz vardı 1200 tl civarı. Peki bu seçimde nasıl bir ücret alacağız?
Cumartesi ve pazar gidip 2 yevmiye olarak mı ?

Ben de şu soruyu sorayım: ilk turda 3 yevmiye hak edişimiz vardı 1200 tl civarı. Peki bu seçimde nasıl bir ücret alacağız?

Şu ana dek hep bankanın gişesinden çektik

Ücretler şöyle:

Ekli dosyalar

• IMG_3063.jpeg
    IMG_3063.jpeg
    237.8 KB · Görüntüleme: 158

Evet bize telefon numaralarımız doğru mu diye kontrol ettirdiler ücret bordrosu üzerinde yazan telefon numaralarını

20.05.2023 Tarihinde yapılan ANKUZEF sınavının ücretlerini bilen var mı

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-05-22 133808.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-22 133808.png
    5.4 KB · Görüntüleme: 33
İlk seçimin ücreti hala yatmadı. Ücretlerin ne zaman yatacağı konusunda; hiç kimse, hiç bir açıklama da yapmıyor... :(

Geri