SEÇİM SANDIK GÖREVLERİ BELLİ OLAN VAR MI?

Kodla Büyü
Mahmut Özer: Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur oylamasının ertesi günü olan 29 Mayıs’ta okullarımızı eğitim öğretime hazırlamak için bir gün ara vereceğiz.

Öğretmenlerimiz de idari izinli sayılacak.

Kapıda liste asılı. Oradan sokak numarasına göre seçmen sıra no bulabilirler

Başka yerlerde nasıl bilmiyorum ama bizim binada dört daire dolu, hepsinin sandık numarası farklı yazıyordu seçmen kağıdında
Sadece sokak adından bulmak mümkün olamayabilir yani

Maalesef bizde de aynı şekilde seçmen kağıdı veya sandık bilgisi olmayanlar vardı. cadde ve sokak ismiyle baktık biz hocam. öyle olunca bulmak daha kolay oldu.
biz her türlü yardımcı olmaya çalıştık hizmetlilerle bütün sınıf kapılarında listelere baktırdık adamın adını bulamadılar tek dayanağı 2018 de bu okulda oy kullanmıştım

Aynen bizde de istanbul da yani, sokak isimleri ile gruplanmıştı yaşlılar kapıdaki listeden bulamıyorlar. sokak ismiyle işimiz kolaylaşmıştı.

İkinci turda dikkat edilmesi gerekenler:

Ekli dosyalar

• IMG_3250.jpeg
    IMG_3250.jpeg
    214.8 KB · Görüntüleme: 113
  • IMG_3251.jpeg
    IMG_3251.jpeg
    254 KB · Görüntüleme: 115
Başkan seçimden önceki gün sandık kurulumuna gidiyor. Ayrıca seçim akşamı evrakları teslime gidiyor ve dönüşü de kendi imkanlarıyla yapıyor. Memur tek gün gelip sayımdan sonra gidiyor. Başkanın Memurla aynı parayı alması adaletsiz olmuş.

Başkan seçimden önceki gün sandık kurulumuna gidiyor. Ayrıca seçim akşamı evrakları teslime gidiyor ve dönüşü de kendi imkanlarıyla yapıyor. Memur tek gün gelip sayımdan sonra gidiyor. Başkanın Memurla aynı parayı alması adaletsiz olmuş.

Bizim Sandık Başkanını, Okul Müdürü aramış: "Hocam sizin gelmenize gerek yok, sınıfları biz ayarladık" diye. Teslimin de fazla uzadığını zannetmiyorum.

Aynı para derken, başkan 2 gündelik, memur tek gündelik almayacak mı?

aynı parayı almaz. ilk turda başkan 3 memur üye 2 yevmiye. 2.turda başkan 2 memur üye 1 yevmiye

başkan da memur da iki yeymiye alıyor arkadaşlar.Bizim ilçede gönderdiği ödeme emrinde rakamlar yazıyordu başkan 830 liraydı galiba memur 792 lira 2 şer yevmiyeden bu rakamlar gözüküyordu.

Bizim Sandık Başkanını, Okul Müdürü aramış: "Hocam sizin gelmenize gerek yok, sınıfları biz ayarladık" diye. Teslimin de fazla uzadığını zannetmiyorum.
Biz üç dört sınıfı hallettik. Ayrıca ilk seçimde memurdan 5 saat fazla ikinci turda 3-4 saat fazla
Aynı para derken, başkan 2 gündelik, memur tek gündelik almayacak mı?
ikisi de ikişer gözüküyordu

bu ücret olayının bir standardı yok mu? normalde başkan memur üyeden 1 yevmiye fazla alır. görevi verirken, işi isterken her şeyde 'yapacaksın'cılar, iş hakkını teslim etmeye gelince pufff..

Ekli dosyalar

• IMG_3045.jpeg
    IMG_3045.jpeg
    175.8 KB · Görüntüleme: 83
Seçim ücreti ile ilgili Internette gördüm, Bursa’dan:

Ekli dosyalar

• IMG_3430.jpeg
    IMG_3430.jpeg
    135.7 KB · Görüntüleme: 132
Bazı yerlerde ise 21.06.2023 çarşamba gününden itibaren kimliğinizle herhangi bir Ziraat bankasından çekebilirsiniz diye yazılmış

Son düzenleme:
Sandık görev ücreti yatmaya başlamış. Atm den*(HalkBank) çekilebiliyormuş. Alıp tadına bakan var mı acep ne kadar yatmış?

Geri