***Scratch ve Small Basic Projeleri (Paylaşım)***

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
seneye 7 lerde bilişim seçilirsescratch anlatmayı düşünüyorum, şimdiden hazırlık yapayım dedim ve bir göz gezdirmek istedim,projelerimide isteyenler için paylaşıyorum, sizlerdende ricam yaptığınız projeler varsa paylaşmanız yada yapılabilecek projeleri yazarak hayal gücümüzü genişletelim, bir scratch proje havuzu oluşturalım.
kedimiz bomba atarak arabayı ikiye bölüyor,

Ekli dosyalar

• ilk projem.jpg
    ilk projem.jpg
    24.4 KB · Görüntüleme: 5,093
  • ilk proje.rar
    33.6 KB · Görüntüleme: 1,201
Re: Scratch Projeleri (Paylaşım)

aman hocam ilk projede bomba atarsan gerisini sen düşün :wink:

hocam forumu böyle süper fikirler için kullanan arkadaşları gerçekten seviyorum, geçen sene bt sınıfımız olmadığı halde verdiğim bu linkten öğrencilerimin scratch projelerini koymuştum. çok süper şeyler yok ama en azından bir şeyler ortaya çıktı.

ilk projeniz güzelmiş hocam tebrikler.

kedimiz baya şişman, dans ederse zayflar belki. :)

Ekli dosyalar

• dansçı kedi.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 892

kedi yetişemeyeceği ciğere mundar diyor :)

Ekli dosyalar

• kedi ciğer meselesi.JPG
    kedi ciğer meselesi.JPG
    8.1 KB · Görüntüleme: 4,994
  • kedi ciğer meselesi.rar
    49.9 KB · Görüntüleme: 619

Ekli dosyalar

• street fighter.jpg
    street fighter.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 4,916
  • street fighter.rar
    384.8 KB · Görüntüleme: 777

hocam ilk projenize sadece baktım da, ilk proje için biraz ağır kaçmamış mı, arkadaşımızın da dediği gibi ilk dersten kurşun atarsa karakter sonraki dersleri zor getirirsiniz bence, daha basitten başlamalısınız bence.

Hocam elinize sağlık. Buda bizim geçen sene performans konumuzdu dünyanın en zor oyunun ilk bölümü.

Ama bende ne yaptımsa yön tuşları ile kontrolü hızlandıramadım sola giderken aniden yukarıya gitmek isterseniz olmuyor. Heralde programın zaafı

Ekli dosyalar

• zoroyun.rar
    62.5 KB · Görüntüleme: 588

bilisimci61' Alıntı:
hocam ilk projenize sadece baktım da, ilk proje için biraz ağır kaçmamış mı, arkadaşımızın da dediği gibi ilk dersten kurşun atarsa karakter sonraki dersleri zor getirirsiniz bence, daha basitten başlamalısınız bence.
derste bununla başlamam elbet, seneye hazırlık. :)

teknogenclik' Alıntı:
Hocam elinize sağlık. Buda bizim geçen sene performans konumuzdu dünyanın en zor oyunun ilk bölümü.

Ama bende ne yaptımsa yön tuşları ile kontrolü hızlandıramadım sola giderken aniden yukarıya gitmek isterseniz olmuyor. Heralde programın zaafı
buda çok güzelmiş hocam ellerinize sağlık, çocuklarmı yaptı siz mi?

İkinci dönem bizde başlayacağız inşallah... Mesajım bulunsun Teşekkürler :)

ciğer meselesi ve street fighter projeleri için küçük bir problem vardı iki karakter aynı anda ilerlemiyordu, problemler çözüldü ve yeniden yüklendi.

benim geçen sene yaptırdıgım epey proje var, drive dan paylasıma acarım. 2.dönem small basic anlatacağım bende.

aakcakaza' Alıntı:
benim geçen sene yaptırdıgım epey proje var, drive dan paylasıma acarım. 2.dönem small basic anlatacağım bende.
paylaşımlarınızı bekliyoruz hocam, small basic içinde ayrı bir başlık mı açsak bu başlıktan da devam edebiliriz.

small basic ile Celcius Fahrenait dönüştürücü

Ekli dosyalar

• celcius-fahrenayt dönüştürücü.rar
    617 bayt · Görüntüleme: 186
sctrach ta pacman
pacmanda baya zorlandım. :)

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 1,699
  • pacman.rar
    10.5 KB · Görüntüleme: 335
hocam baya uğraşıyorsun da bunu orta okul çocuğuna anlatmak için baya uğraşmak lazım
ellerine sağlık bu arada...

karinca_52' Alıntı:
hocam baya uğraşıyorsun da bunu orta okul çocuğu nasıl anlayacak :)
ellerine sağlık bu arada...

biz tankla tüfekle derse hazırlanalım, çocukların her hamlesine hazır olmalıyız, onlara anlayabildikleri kadarı ile saldırırız. :)

Geri