Scratch Uygulama Sınavı

Kodla Büyü

aslicakir

Site Gezgini
İlk uygulama sınavı olduğu için çok zor sormadım,öğrencilerimin çoğu hepsini yaptılar.

Ekli dosyalar

• sınav.rar
    9.4 KB · Görüntüleme: 1,789
Elinize sağlık hocam...

Bunlarda benim uygulama soruları ...

Ekli dosyalar

• scratchuygulamasinav.rar
    49.9 KB · Görüntüleme: 1,014
Paylaşım için teşekkürler hocam. Fakat dersimizden uygulama sınavı yapılabiliyor mu? ttk nin çizelgesinde uygulama sınavı yapılabilecek dersler arasında değil bizim dersimiz. İlerleyen süreçte yasal açıdan bir problem yaşatmasın?

..LysimakhoS..' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler hocam. Fakat dersimizden uygulama sınavı yapılabiliyor mu? ttk nin çizelgesinde uygulama sınavı yapılabilecek dersler arasında değil bizim dersimiz. İlerleyen süreçte yasal açıdan bir problem yaşatmasın?
Açıkçası bu konu hakkında fikrim yok hocam, e-okuldan sınav notu kapatılınca çocuklara uygulama sınavı yapacağımı duyurmuştum,sorun olacağını düşünmemiştim.Bu konuda kesin bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Örnekler için teşekkürler... :+1: Bu da benden olsun.

Ekli dosyalar

• Scratch uygulama sınavım 2015.rar
    8.4 KB · Görüntüleme: 625
Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği sitesinde aşağıdaki gibi bir yazı var.

“ Başarının ölçülmesi ve değerlendirilmesinde öğretim programlarında belirtilen amaçlar ile kazanımlar esas alınır. Ölçülecek kazanımın özelliğine göre ilgili dersin öğretim programında
yer alan ölçme ve değerlendirme esaslarına uyulur.”
Bu sebeple BTY derslerinde öğretim programında yer alan değerlendirmeleri
uygulayabilmenin önü açılmıştır. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi öğretim programı
incelendiğinde aşağıdaki alternatif değerlendirme yöntemleri görülmektedir.
a) Portfolyo (Öğrenci GeliĢim Dosyası, Ürün (Seçki) Dosyası, Tümel Değerlendirme)
b) Rubrik (Dereceli Puanlama Anahtarı, Puanlama Yönergesi, Ölçüt Anahtarı)
c) Akran Değerlendirme
d) Öz Değerlendirme
e) Performans Değerlendirme

http://www.bte.org.tr/belge/bilgilendir ... ndirme.pdf

oyungezer' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Elinize sağlık hocam...

Bunlarda benim uygulama soruları ...
Hocam zor değil mi sınav yav. Sınıf ortalaması nedir bu sınavda.

Hocam derste yaptıklarımıza göre daha basit sınavımız... Şu ana kadar yaptıklarımdan her sınıftan 1-2 tane 80-90 alan oldu, gerisi 100.

Geri