Scratch Uygulama Sınavı 2. Dönem 1. Yazılı

Kodla Büyü

deniz1903

Aktif Üye
Arkadaşlar ben de sınav sorularımı paylaşıyorum. 5 ve 6 larda Scratch anlattım bu dönem ve aynı soruları sordum. 4 animasyon yaptık toplam ve bu 2. çalışmamızdı. Kolay olduğunu düşünmüştüm. 6. sınıflara çok kolay, 5lere çok zor geldi. Sizce nasıl?

Ekli dosyalar

• Yeni WinRAR ZIP arşivi.zip
    8.5 KB · Görüntüleme: 2,553
ben de böyle bir şey arıyordum çok teşekkürler seviye biraz daha yükseltilebilir sınıfın durumuna göre. bu arada defter düzeni demişsiniz. tuttukları defter için mi?

evet hocam defter tuttular. hem notu çok düşük olanları kurtarmak için faydalı oldu geçen dönem hem de çalışabilecekleri bir kaynak . 5. sınıflar için biraz soyut kaldı sanırım scratch ama 6. sınıflar için seviye yükseltilebilir.

Bu da diğer gruba sorduğum sorular arkadaşlar kodlar aynı sadece karakterler farklı

Ekli dosyalar

• Scratch Uygulama Sınavı.zip
    174.5 KB · Görüntüleme: 685
5 ve 6. sınıfların uygulamalı scratch sınavı. Nolur nolmaz diye önce sınavı yaptım şimdi yayımlıyorum. Belki bazıları için geç olmuş olabilir ama Scratch yeni işleyecek olanların işine yarar. 5'lerin sonuna sınavdan sonra panoya asmak için resimli anlatım da koydum. 6'larınkini de hazırlayınca paylaşırım.

Ekli dosyalar

• uygulamasınav.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 646
Geri