Scratch Kurulum Hatası

Kodla Büyü

myıldırım

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba.
Labdaki bilgisayarlara scratch kurmaya çalışıyorum. Bilgisayarların bazılarına scratch kurulumu başarıyla gerçekleştirdim. Ancak bazılarında hata alıyorum. Hata mesajının görüntüsünü almayı unuttum ancak içeriği şu şekilde: "Dosya bozuk olduğu için kurulum işlemine devam edilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." anlamında bir hata.
Aynı dosya ile başka bilgisayarlara sorunsuz kurulum yapıyorum. Bilgisayarların bazılarının donanım özellikleri diğerlerinden farklı. Ancak hepsinden windows 7 kurulu durumda.
Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Böyle bir hatayla daha önce karşılaşan oldu mu?

Düzenleme: Hata mesajı aşağıdaki gibidir.
Ekran_Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Hocam hatanın detayını hatırlamıyorum. Yarın okula gidince ekran görüntüsünü atayım. Dediğiniz gibi virüsten kaynaklanıyor olabilir. Verdiğiniz antivirüs ile taratıp sonucu paylaşırım hocam. Teşekkür ederim.

hatayı tam yazarsan yardımcı olmaya çalışayım hocam

bende buna benzer bir sorun olmuştu garip bir virüstü

şu dosyayı çalıştırınca kurtulmuştum

https://drive.google.com/open?id=19nQWl_gs3arp0tfrdzydhYwF_Tu8D6BD
Hocam vermiş olduğunuz programla tarama yaptım herhangi bir virüs bulamadı ve sonuç yine aynı ne yazık ki. Bu arada ekran görüntüsünü ekledim. Bir kaç farklı scratch sürümünü yüklemeyi denedim ancak her seferinde yine yukarıda ekran görüntüsünü paylaşmış olduğum hatayı aldım.

Adobe air ve scratch i yeniden indir hocam öyle dene

Belki gerçekten de setup dosyası hasar görmüştür

Hocam denedim açıkçası. Hatta bilgisayarbilisimden alternatif farklı sürümler bile indirdim ancak ne yazık ki olmuyor. Bazı bilgisayarlarda kuruluyor ama bazılarında kurulmuyor. Kurulmayan makineler quake marka olanlar ne hikmetse.

Geri