Scratch açıldıktan birkaç saniye sonra kuklalar ve sahne görünmüyor

Kodla Büyü

tt43

Site Gezgini
Arkadaşlar scratch 3.29 u Windows 10 kurulu bilgisayara yükledim. Scratch’i normal olarak ilk açılışta bile sadece kedi varken ve arkaya sadece bir dekor eklediğimde birkaç saniye sonra önce tüm scratch ekranı gidiyor geliyor ve sonrasında aşağıdaki fotoğraflarda görüldüğü gibi kuklalar ve sahne görünmüyor, sol tarafta eğer kod blokları varsa onlar duruyor fakat kukla ve sahne görünmüyor ayrıca sahnenin köşesinde üzgün ikonu çıkıyor. Hatta bu şekilde iken yeni bir kukla eklemek istediğimde bile bu yeni eklenen kukla altta ekleniyor fakat sahnede yine görülmüyor. Bilgisayara format attım, formattan sonra tekrar scratch 3.29 u yükledim, scratch açıldıktan birkaç saniye sonra hep bu şekilde bir hata çıkıyor. Ekran kartı driveri güncel, ayrıca chrome, firefox ve edge en güncel sürümünü yükledim, sırası ile bu internet tarayıcıları tek tek varsayılan yapıp o şekilde scratchi çalıştırdım, yine çözünürlük ayarlarından çözünürlüğü düşürerek veya yükselterek diğer modları da denedim. DirectX yine en güncel versiyonu yüklü. Scratch’in online sitesinde çalışırken herhangi bir sorun yok fakat çevrimdışı 3.29 programında böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Bu şekilde bir sorun için çözüm önerileriniz neler olabilir?

Ekli dosyalar

• 20240227_220431.jpg
    20240227_220431.jpg
    192.7 KB · Görüntüleme: 22
  • 20240227_220452.jpg
    20240227_220452.jpg
    179.9 KB · Görüntüleme: 23
Geri