sayın bakanım sizden rica ediyorum ...

Kodla Büyü
Yazık...Bakanın sabah kalkıp bu formu okuyacağını düşünerek yazıyorsanız.Yazık...

Ferhat' Alıntı:
Yazık...Bakanın sabah kalkıp bu formu okuyacağını düşünerek yazıyorsanız.Yazık...

hocam okumayı unuttun mu

kily' Alıntı:
Hocalarım böyle bi bölüm olsa ve ciddi ciddi isteklerimizi uygun bi uslupla bakana iletsek. Hoş buraya yazdığımızı duymaz ama biz zümrecek isteklerimizi (branş meslek ve vatandaş olarak) paylaşırız. Hem Hoca Nasreddin Misali "ya tutarsa".. bakarsınız sayın bakan duyar...

Güzel yazmışsınız ama bakan bu foruma bakmaz :D Paşa paşa yeni bakanı bekleyeceğiz.

Cumhuriyetin ilk yıllarında mecliste ciddiye alınacak sayıda öğretmen vekil varmış. Günümüzde ise farklı kollara bölündük ve meclise 1 tane bile öğretmen sokamıyoruz. Bir bakıma lobi çalışması.

Mühendisler ve doktorlar bunu çok iyi yapıyorlar.

Öğretmenler ise sendikalanma adı altında bölünmüş durumdalar. Senikalar eyleme çağırdığında gitmeye korkar haldeyiz. Hatta bir çoğumuz (bence saçma) sendikalara üye olmaya karşı ya da üye olursam başıma bir iş gelir korkusunda.

Bize bu gidişle semer vuran çok olur.

Saygılar...

öğretmenler arası birlikten bile ümit kalmamış vay be..

bugun ilk sayfaya yazdığım metni kopyalayıp face attım. yoğun ilgi gördü herkesin ortak fikiri Bimer e yazmalıymışım. bimerin amacına ters olmasa yazacaktım ama ...

bakanın şahsi sitesine baktım görüş falan diye bölüm var mı diye . o da yok

http://www.kamudanhaber.com/egitim/oget ... 90409.html

bugun bakanımız bi okula gitmiş. benim rahatsızlığıma ortak bi öğretmen arkadaşımız durumu hissettirmiş.

............
Bakan Dinçer’de bunun üzerine;
“Bunu basın medya yaparak kamuoyu oluşturmuyor. Bunu sendika olarak siz yapıyorsunuz. Bugüne kadar biz öğretmenlerimizi incitecek bir tek laf etmedik."

.......

komik geldi bana.

sadece simdi aklıma gelenler
* öğretmenler işe geç geliyor
* öğretmenler 3 ay tatil yapıyor
* öğretmenlere şahsiyet kazandırmak lazım
* öğretmene şiddete, karşı eylem yapmayınız
* süt dağıtımında öğretmenlerimize dikkat etmelerini söyledik
* öğretmenler az çalışıyor

........

.
.
.

ALLAH ISLAH ETSİN!
SANA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

kily' Alıntı:
............
“Bunu basın medya yaparak kamuoyu oluşturmuyor. Bunu sendika olarak siz yapıyorsunuz. Bugüne kadar biz öğretmenlerimizi incitecek bir tek laf etmedik."

.......
komik geldi bana.
........
Bakanımız bu kez doğru söylemiş, öğretmenleri incitecek tek bir laf etmedi. Öğretmenleri değil incitmek yerin dibine sokan sayısız laf etti.
kily hocamız bunların bir kısmını yazmış. Tam sayısını bile yok. Her gün basında yer alıp öğretmenlerle uğrşıyor.
Bakanımız başta kendisi olmak üzere mebin üst düzey kadrolarının sorumlu olduğu her olayda suçu döndürüp dolaşıp etkisiz eleman öğretmenlerin üstüne atıyor.

fahrican' Alıntı:
kily' Alıntı:
............

.......
komik geldi bana.
........
Bakanımız bu kez doğru söylemiş, öğretmenleri incitecek tek bir laf etmedi. Öğretmenleri değil incitmek yerin dibine sokan sayısız laf etti.
kily hocamız bunların bir kısmını yazmış. Tam sayısını bile yok. Her gün basında yer alıp öğretmenlerle uğrşıyor.
Bakanımız başta kendisi olmak üzere mebin üst düzey kadrolarının sorumlu olduğu her olayda suçu döndürüp dolaşıp etkisiz eleman öğretmenlerin üstüne atıyor.

Evet etkisiz elemanız. Hiçbir yetkimiz yok, görevlerimiz çok. Görevlerimizi, sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için gerekli yetkilerimiz yok. Yetkisisiz ve etkisisiz; doğru.

Ancak etkili olabileceğimiz seçimler var. İhtar çekersek belki "acaba nerede hata ettik" diye düşünmelerine vesile olabiliriz. Ben bu seçeneği deneme zamanının geldiğini düşünüyor ve biraz sabretsem de bu hakkımı boşa kullanmamam gerektiğini düşünüyorum.

Geri