Satranç Sertifikası Hakkında

Kodla Büyü

muratozdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
259
internetten araştırınca bir dünya üniversite satranç eğitmen eğitimi sertifikaları düzenleyip MEBte geçerli olduklarını belirtiyor. bende üşenmedim bunu cimerden sordum. MEBten gelen cevap:
Kurs programının uygulanmasında öncelik sırasına göre;
1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 9 sayılı kararı ile kabul edilen “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye” göre tüm alan öğretmenlerinden Bakanlığımızca verilen bir satranç eğitimi sertifikasına sahip olanlar veya Türkiye Satranç Federasyonu tarafından verilen en az 2. Kademe antrenör belgesine sahip olan öğretmenler,
2. En az lise mezunu olup Türkiye Satranç Federasyonu tarafından verilen en az 2. Kademe antrenör belgesine sahip olanlar öğretmen/eğitimci olarak görevlendirilebilir denilmektedir.
Bilgilerinize
 

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Mesajlar
6,038
MEB'den geçerli dedikleri MEB onaylı hocam. MEB bir sürü merkezin eğitimini onaylar. Ancak MEB onaylı olması eğiticilik yeterliliği olduğu anlamına gelmez.
 

compteach06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
901
Hocam bende Cimer'e sordum. Hatta Bakanlığımızca verilen bir satranç eğitimi sertifikasına sahip olanlar kısmını yazdım. Cevap olarak eğitici eğitimi sertifikasına sahip olmak gerekir yazılmış. Normal halk eğitim satranç sertifikası ile açılamıyor. Ama halk eğitim kurslarında kesin çizgiler yok. Her halk eğitim farklı bir uygulama yapıyor.
 
Üst