sata II anakartta sata III ssd

Kodla Büyü

mehmetersin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar elimde sata 2 destekli biostar ta690g bir anakartım var sistem diski yapmak için fiyatı kampanyalı olan (vatanda daha ucuz ama uzak duruyorum) ocz marka bir ssd almayı düşünüyorum. ama bazı sata3 lü ssdlerin sata 2 li anakartlarda tüm bios ayarı ve firmware güncellemelerine karşın 1/2 değilde 1/5 hızında çalışması söz konusu bu ssdyi sata 2 anakarta takan oldumu?
http://www.bimeks.com.tr/urun/121245/oc ... yazma.aspx

gönderilemeyen ürünler. hele bir harici diski en az 1 ay göndermediler yanlış hatırlamıyorsam. her arayışım yaklaşık 20 dakika telefonda bekleyerek geçti ve sonuç alamadım sonra siparişi iptal ettim 2 ay daha para kesmeye devam ettiler.bunu düzeltmek içinde 2 kez aradım en az 15 er dakika. sadece bu değil başka siparişlerimdede sorun çıktı. ürünü sistemlerinden kargoya verilmiş gösterip kargoya vermediler o zamanda beni kargo şirketiyle muhattap ettiler. kargoya vermedikleri ürün için. önceden kendi adıma başkaları adına çok şey alırdım şimdi kesinlikle uzak duruyorum. malum birisi rica eder alış veriş yapıverirsin birde onlara mahçup olmak var.

mehmetersin' Alıntı:
arkadaşlar elimde sata 2 destekli biostar ta690g bir anakartım var sistem diski yapmak için fiyatı kampanyalı olan (vatanda daha ucuz ama uzak duruyorum) ocz marka bir ssd almayı düşünüyorum. ama bazı sata3 lü ssdlerin sata 2 li anakartlarda tüm bios ayarı ve firmware güncellemelerine karşın 1/2 değilde 1/5 hızında çalışması söz konusu bu ssdyi sata 2 anakarta takan oldumu?
Aynı anakarttan kullandım yıllar önce güzel bir karttır ama onunda devri bitti.
SSD ile bu karttan yada bu kartla SSD den ne performans alırsınız bunu bilemem ama,
amaç HDD performansını yükseltmekse ben olsam SSD ile hiç muhattap olmadan SB600 ün RAID desteğini kullanarak Raid0 yapardım.Daha önce yaptım ,şimdi olsa gene yaparım.

Sata 2 anakartta sata3 ssd kullanıyorum, 208,3mbps okuma 150,1mbps yazma hızım var yani sata2 olarak çalışıyor. Hiç problem olmaz siz de alıp kullanabilirsiniz. Raid0 dan kat kat hızlıdır. Açılış sürem 14 saniye civarında erişim süresi de inanılmaz. Ssd takınca işlemci ve ekran kartı değerlerinde de artma olacaktır. Parayı sonuna kadar hak eden cihazlardır. Burada marwell chipli olanlarda sürücü problemleri olabiliyor. Bir de senkron olmasına dikkat ederseniz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

evet erişim süreleri daha hızlı olduğu için raidden daha performanslı oluyor. raid ancak büyük dosya atmakta kullanırsanız daha iyi iş görüyor.

sinaaat' Alıntı:
mehmetersin' Alıntı:
Aynı anakarttan kullandım yıllar önce güzel bir karttır ama onunda devri bitti.
SSD ile bu karttan yada bu kartla SSD den ne performans alırsınız bunu bilemem ama,
amaç HDD performansını yükseltmekse ben olsam SSD ile hiç muhattap olmadan SB600 ün RAID desteğini kullanarak Raid0 yapardım.Daha önce yaptım ,şimdi olsa gene yaparım.

i7 li bir laptopum var bu 2. bilgisayarım konumunda ömrü biraz uzasın istiyorum. raid hızlı olsada tepki süresi yavaş kalıyor ne yazıkki.

Geri