sata hdd (vestel)

Kodla Büyü

ronn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar harddiski sata olan sorunlu bir pc var. Pc yi kuramıyorum bir türlü hdd si sata olduğu için bios tan bi ayarı vardı sanırım bilen var mı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar biliyorum sıkıntılarımız sorunlarımızla meşgulüz bu ara biliyorum. Ama enazından bts de vestel pc leri kullanan arkadaşlar bu sorunla karşılaşmışlardır diye soruyorum. Elimde sata hdd driver disketi yok pc ye xp kuramıyorum sürekli resetliyor makina. Sata hdd yi biostan ayarlamayı bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi

aynı sorunu ben de yasadım çözemedim baya ugrastım yardımcı olacak biri de yoktu gönderdim servise mudure baska bir bahane bularak sakın format atamıyorum demeyin hard disk bozuk değişecek vs onun anlamayacagı dolambaclı yollardan gönderttim keske yardımcı olabilseydim ama bulursanız ben de öğreneyim

hocam bunun çözümü ya sata sürücüleri gömülü bir xp cd hazırlamak yada biostan harddiski IDE moda getirmek
sorununuzu yanlış anlamadıysam eğer

işletim sisteminin sata sürücülerinin olması lazım bios la alakası yok vestel bilgisayarlarda böyle o dediğiniz exper ler için geçerli

sınıfım vestel pclerden oluşuyor. Hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sata hdd için ayrı bir uygulama da yapmadım. Bazen sistemi kurarken yarım kalıyordu kasayı açtım takılı olan güvenlik kartını çıkarttım sorun bitti. bir de güvenlik kartını çıkartıp deneyin.

Aynı durumdayın bu sene, çözümü için Sata sürücüleri entegre edilmiş bir XP Cd'si temin etmeniz gerekecek hocam.

ronn' Alıntı:
arkadaşlar harddiski sata olan sorunlu bir pc var. Pc yi kuramıyorum bir türlü hdd si sata olduğu için bios tan bi ayarı vardı sanırım bilen var mı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer sorununuz bu ise ,SATA konfigürasyonunu RAID değil, IDE/PATA olarak ayarlamanız gerekli.anakartın marka/modelini tam olarak yazarsanız daha fazla yardımcı olunabilir.

hocam direk satalı xp cdler var onlardan kurulumyapın veya disketten sata sürücüsünü tanıtıp öyle başlayın formata. bios la alakası yok

galiba aynı sorun bende de var. vestel öğretmen bilgisayarı uçtu. image dvd sinden 3 kere yükledim 3 ünnde de tam yükleme yaptı fakat pc açılıyo winwows yükleniyo yazıyo haydaaaa siyah ekran geliyor orada kalıyor ilerleme yok .
ama sanırım sorun biosta

benim öğretmen bilgisayarı vestel 80gb sata
çöktü yeni 500 gb harddisk aldım ama bi türlü kuramıyorum
hata veriyo yardımcı olabilirmsiin

Geri