Sandisk Cruzer Switch 16gb flash diskimi pc yerel disk...

Kodla Büyü

neverjealous

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Sandisk Cruzer Switch 16gb flash diskimi pc yerel disk olarak görüyor. Çözüm bulamadım. Daha önce yaşayan / çözüm bulan? Saygılar.

Bende gittim sandisk extreme aldım 32gb ama maalesef bunu aldıktan sonra öğrendim ne kadar saçma bi şey bi türlü harici disk olarak görünmüyor bende format usbsi olarak baya hızlı göründüğünden almıştım.Ayrıca aklımada böyle bi şey gelmedi Elrond hocamın dediği şey yanlış ben 32gblık kingston usbsini gayet harici bellek olarak görüyor ve onunla format atabiliyorum ama sandiske özel olarak bu mümkün olmuyormuş neymiş hızı artıralım diye böyle bi şey yapmışlar dangalaklar madem öyle yazın bunu almadan bilelim demi boşa gitti...Üniversitede hocam derdi zaten bu mikrosoft değil Mikropsoft diyeeeeee.... :x

bende de 32 gb toshiba var ve normal harici disk olarak görüyor.
yani 8gb üstü diye bişey yok.

yalnız harddisk olarak görmesinin ne farkı oluyor arkadaşlar? boot aygıtı olarak seçilemiyormu?

Bende de sandisk flashlar var. Yumi kullanarak sandisk flasha linux yükledim ve çalışıyor. Yumi de "window vista/7/8 installer" ve "windows xp installer" seçenekleri var. Yumi de Sandiski görmek için "Showing All Drives" seçeneği seçilmeli.
http://www.pendrivelinux.com/yumi-multi ... b-creator/

Flash belleğe android kurmak için öndeden Unetbootin kullanıyordum. Ama sandisk aldıktan sonra yukarıdaki anlatılanlardan dolayı Unetbootin kullanamadım. Yumi ile de doğrudan kuramadım. İnternette LiLi kullanarak android yüklenebilir demiş ama henüz denemedim. İso dosyasını flasha belleğe yazmak için LiLi de kullanılabilir. Aşağıdaki bağlantıda en üstte LiLi portable edition var.
http://www.linuxliveusb.com/en/other-versions

hdd olarak görmesi flash bellek kontrolcüsü ile alakalı bir durumdur. genelde hızlı belleklerin kontrolcüsü iyi performans verdiğinden bazı bioslar bu cihazları hdd hatta ssd olarak görür ama bu boot konusunda bir sıkıntı çıkarmaz sonucta hdd lerde bootable aygıt değil mi :) boot seçeneklerinde mevcut hdd ile usb diskinizin sıralamasını değiştirmeniz yeterli olur. romoveble device olması sart değil yani.

Geri