Sandık Başkanı Arkadaşlar.

Kodla Büyü

muallimtamer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar yıllar sonra tekrar sandık başkanı olarak görevlendirildim. Başkan arkadaşlar oy pusulalarını ne zaman alacağız... teşekkurler

Hocam dün bizim burada seçim toplantısı yapıldı.. Malzemelerin olduğu çuvalı imza karşılığı aldık.. İlçe Seçim Kuruluna gidiniz..

görevlendirildiğin kağıtta yazar...
Eğer hala almamışsan ilçe seçim kuruluna yarın git al.. Bulunduğu ilde %95 dağıtım yapıldı. Kurslar verildi, tüm ülkede de aynı durum vardır..

Kurs verilmedi. Sorum şu belgeleri kursta mı aldınız. İlçe Seçim Kuruluna mı gidip aldınız.

Merhaba arkadaşlar.Seçim torbası hakkında bir sorum olacak.Kursta tam anlaşılamadı.Bütün işlemler bittikten sonra torbaya konulacak evrak ve dökümanlar nelerdi.İki boğum halinde doldurulup mühürlenecek.Ayrıntısı hakkında bilgisi olanlar paylaşabilir mi? Teşekkürler.

Kitapçıkta ve torbanın içindeki listelerde var..

muallimtamer' Alıntı:
bizim toplantı yarın olacakmış. Siz orada mı aldınız.
Evet hocam toplantı sonunda Adliye'den aldık.. Eve geldim kontol ettim içindekileri. (hatırlatma: kesinlikle mühür ve oy pusulasının olduğu naylonu,ipi açmayın.. )

Arkadaşlar sandık başkanının özellikle dikkat etmesi gereken konuları 3-4 madde halinde yazabilir misiniz? Özellikle nelere dikkat etmeliyiz?

Bir de Fuat Avni'nin paylaştığı "Hile Yapacaklar" listesinde benim okulumdan da isimler var. Bu isimlerle karşılaşırsak ne yapmalıyız, nasıl davranmalı veya işte ne biliyim?

Slm ben memur üye olarak görev yapıcam , yalnız benim görev belgem diye bir şey yok. Nufusumla görevli olduğum sandığa gitmem yeterli mi ? Seminere gitmiş ve imzamı atmıştım. Ama elimde bir belge yok . Görev tebliği yaptılar bende imzaladım okula geri verdim .

sandıklar hepimize emanet sayın arkadaşlarım. aman hata yapmadan ve sandığa sahip çıkarak işlerimizi yerine getirelim.

berk0102' Alıntı:
Slm ben memur üye olarak görev yapıcam , yalnız benim görev belgem diye bir şey yok. Nufusumla görevli olduğum sandığa gitmem yeterli mi ? Seminere gitmiş ve imzamı atmıştım. Ama elimde bir belge yok . Görev tebliği yaptılar bende imzaladım okula geri verdim .

Zaten o sandıkta memur üye olarak görev yapacağınız yazıyor. Herhangi bir belgeye ihtiyacınız yok. Kimliğiniz yanınızda olsun yeterli.

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
berk0102' Alıntı:

Zaten o sandıkta memur üye olarak görev yapacağınız yazıyor. Herhangi bir belgeye ihtiyacınız yok. Kimliğiniz yanınızda olsun yeterli.

Çok tşk iki gündür kafam rahat değildi valla belge olmayınca.

Arkadaşlar torbalardan karbon kağıdı, iğne, araç boş A4 kağıdı gibi birkaç şey çıkmadı sizde var mı? Özellikle karbon kağıdı gerekli değil mi?

hocam artık herkes ıslam imzalı ve kopya olmayan istiyor..
bir tane hazırlayıp hemen yazdırın kuruldakilere

Bi sorum olacak Başkan'ımda bu sayım yaparken sayım döküm cetveli 2 üyeye mi verecez yoksa 5 üyeydi mi verecez bende üye 7 kişiyiz (memur, 5 tane parti üyesi bide Başkan) 2 üyeye versem olur mu. Bide bu sayım döküm cetveliniz siyasi parti üyeleri istiyorum verecekmiyiz?

Re: Ynt: Sandık Başkanı Arkadaşlar.

Ben sayım cetvelinin birinin başında memur üye bulunur diye biliyorum.
Not . Eski bilgidir, en az 10 yıl önceden.
Bence araştırın.

permanganat' Alıntı:
Bi sorum olacak Başkan'ımda bu sayım yaparken sayım döküm cetveli 2 üyeye mi verecez yoksa 5 üyeydi mi verecez bende üye 7 kişiyiz (memur, 5 tane parti üyesi bide Başkan) 2 üyeye versem olur mu. Bide bu sayım döküm cetveliniz siyasi parti üyeleri istiyorum verecekmiyiz?
Ben sayım döküm cetvelinin birini memur üyeme, diğerini de diğer üyelerden seçeceğim. Bir tanesini sandıktan bana zarfları vermesini söyleyeceğim diğerine de benim okuduğum oy pusulasını ve zarfları istiflemesini isteyeceğim..

1 memur 2 parti üyesine versek bişey olmaz dimi hocam bizde fazla kişi olacağı için bende alayım derse veremem diyemem sanırım

Re: Ynt: Sandık Başkanı Arkadaşlar.

Çetele başı 2 şer kişi-4
Zarfı açan üye-1
Okuyan başkan-1
İstifleyen üye-1

Toplam 7 eder.

ikişer kişi takip etsinler hocam.. Ha şunu da unutma.. Ben sayım yaparken her 20-30 oydan sonra(tahmini sayı) sayımcetvelindeki oyları karşılaştıracağım.. Bir tutarsızlık varsa en başa dönmektense daha kolay bir şekilde hatayı tespit ederiz..

-Sayım döküm cetvellerinden birini memurunuza diğerini ise görevli üyelerden birine veriniz.
-Bir görevliyi zarfları açıp size vermesi bir görevliyi ise zarfları ve oy pusulalarını düzenli şekilde yerleştirmesi için görevlendiriniz.
-Sayım esnasında aralarda döküm cetvellerinin birbiri ile olan tutarlılığını kontrol ettiriniz.
-Sandık sonuç tutanaklarını karbon kağıdıyla çoğaltarak her parti müşahitine imza karşılığında 1 adet verebilirsiniz.

ilkayla' Alıntı:
-Sayım döküm cetvellerinden birini memurunuza diğerini ise görevli üyelerden birine veriniz.
-Bir görevliyi zarfları açıp size vermesi bir görevliyi ise zarfları ve oy pusulalarını düzenli şekilde yerleştirmesi için görevlendiriniz.
-Sayım esnasında aralarda döküm cetvellerinin birbiri ile olan tutarlılığını kontrol ettiriniz.
-Sandık sonuç tutanaklarını karbon kağıdıyla çoğaltarak her parti müşahitine imza karşılığında 1 adet verebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için biraz tecrübesizim ama şimdi herşeyi öğrendim
Bi sorum daha olacak ücret bordrosuna sadece ad soyad tckimlik ve imza alacaz dimi öyle söylendi toplantıda

permanganat' Alıntı:
ilkayla' Alıntı:
Teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için biraz tecrübesizim ama şimdi herşeyi öğrendim
Bi sorum daha olacak ücret bordrosuna sadece ad soyad tckimlik ve imza alacaz dimi öyle söylendi toplantıda

Evet T.C. kimlik , Ad Soyad ve imza. Aklınıza takılan birşey varsa sorabilirsiniz.

Hocam bide torbayı adliyeye bırakırken 2 üye ile Başkan getirecek denildi ben hocalara sordum üye istemiyorsa gelmeyebilir dendi yani ben üyelere gelmek istiyormuşsunuz diye sorarım gelen olmasa tek başıma teslim ederim yalnız teslim ederken 1 Başkan 2 üye imzalanacak kısım var üyelerince imzalatacam mı biraz cok detaylı sorular soruyorum ama kusura bakmayın

Geri