Sandık Başkanı Arkadaşlar.

Kodla Büyü
permanganat' Alıntı:
Bi sorum olacak Başkan'ımda bu sayım yaparken sayım döküm cetveli 2 üyeye mi verecez yoksa 5 üyeydi mi verecez bende üye 7 kişiyiz (memur, 5 tane parti üyesi bide Başkan) 2 üyeye versem olur mu. Bide bu sayım döküm cetveliniz siyasi parti üyeleri istiyorum verecekmiyiz?
Dikkat edin listede partili üyelerin yedekleri yazılmış 5 parti üyesi olmaz, sadece asıl üyeler gelmezse yedekler kurulu olusturacak

permanganat' Alıntı:
Yani üye gelmese olur mu adliyeye imza attırmam gerekiyor mu teslim tutacağına üyeye

Hocam normal şartlar altında 2 üye ile gitmen gerekiyor ama torbayı teslim ederken nerede üyeler diye kimse sormadı bugüne kadar.
Sen bütün imzalarını al sandık alanında.

ilkayla' Alıntı:
permanganat' Alıntı:
Yani üye gelmese olur mu adliyeye imza attırmam gerekiyor mu teslim tutacağına üyeye

Hocam normal şartlar altında 2 üye ile gitmen gerekiyor ama torbayı teslim ederken nerede üyeler diye kimse sormadı bugüne kadar.
Sen bütün imzalarını al sandık alanında.
Tamam hocam sorduğum hocalarda böyle söyledi soran olmadı

Hocalarım birşey soracağım evet kaselerı çuval içine konup mu muhurlenecek yoksa dışarıda mi kalacak

tenten' Alıntı:
permanganat' Alıntı:
Bi sorum olacak Başkan'ımda bu sayım yaparken sayım döküm cetveli 2 üyeye mi verecez yoksa 5 üyeydi mi verecez bende üye 7 kişiyiz (memur, 5 tane parti üyesi bide Başkan) 2 üyeye versem olur mu. Bide bu sayım döküm cetveliniz siyasi parti üyeleri istiyorum verecekmiyiz?
Dikkat edin listede partili üyelerin yedekleri yazılmış 5 parti üyesi olmaz, sadece asıl üyeler gelmezse yedekler kurulu olusturacak

Ben şimdi baktım 5 asil üye 2 yedek üye yazıyor yani herkes gelirse sandık kurulu 7 kişi olacak

permanganat' Alıntı:
Ben şimdi baktım 5 asil üye 2 yedek üye yazıyor yani herkes gelirse sandık kurulu 7 kişi olacak

Evet başkan + memur ve 5 parti üyesi gelirse sandık kurulu 7 kişi olabilir.
4 kişinin altına düşmediği sürece sorun yok

darkprog' Alıntı:
Hocalarım birşey soracağım evet kaselerı çuval içine konup mu muhurlenecek yoksa dışarıda mi kalacak
Hocam mühürleri torbaya koymayacaksın
1 sandık sonuç tutanağı
1 sayım döküm cetveli
1 imzalı seçmen listesi
2 evet mührü ve ilçe seçim mührü
1 Tutanak defteri
2 adet imza cetveli
Istampa vardı bide sanırım değil mi

ilkayla Hocam çok saolasın yardımların için inanmasın 1 haftadır çalışıyorum O videoyu 5-6 defa izledim galiba hala soru soruyorum

benim sandıkta da 4 tane partili üye var..
diyelimki partili üyelerden birisi gelmedi onun yerine birini almalı mıyım yoksa almak istemiyorum deme şansım var mı.
partiler gelmeyen üyelerinin yerine sandıkta kendi üyelerinden biri olsun diye hemen başka birini koymak istiyor

permanganat' Alıntı:
ilkayla Hocam çok saolasın yardımların için inanmasın 1 haftadır çalışıyorum O videoyu 5-6 defa izledim galiba hala soru soruyorum

Önemli değil hocam.
Sandık alanında kararlı ve kuralları bildiğinizi üyelere ve müşahitlere hissetiriniz. Yoksa problem yaşarsınız. Diğer türlü siz ne derseniz o olur.

bidene' Alıntı:
benim sandıkta da 4 tane partili üye var..
diyelimki partili üyelerden birisi gelmedi onun yerine birini almalı mıyım yoksa almak istemiyorum deme şansım var mı.
partiler gelmeyen üyelerinin yerine sandıkta kendi üyelerinden biri olsun diye hemen başka birini koymak istiyor

Hocam Başkan dahil 4 kişi oluyorsa almak zorunda değilsin. Ama gelmeyen üyenin yedek üyesi var ise alabilirsin.

bidene' Alıntı:
listede yedek yazılmamış sayın hocam..

Hocam eğer 3 ün altına düşer ise tutanağınızı tutup

Sandık alanından yaşı tutan okur-yazar arasında sizin seçeceğiniz kişiler olabiliyor.

zarfın içine neler konulacağı zarfın üstünde yazıyor zaten..
evet mühürleri zarfın içinde kalacak o küçük torbanın içine koyabilirsiniz..
giderken elinizde sadece sandık mühürü olacak..

bote__bilisim' Alıntı:
Evet muhurleri de elden verilecek yaziyor alt tarafta o yuzden kafam karisti hocam biraz

Torbayı 2 boğum yapacaksınız hocam. Alt kısımda geçerli sayılan sayılmayan zarflar oy pusulaları kullanılan kullanılmayan zarflar oy pusulaları koyulacak ve sicimle bağlanıp mühürlenecek.

Sonra geri kalan envai çeşit malzeme üst kısımda olacak ve sicimle bağlanıp mühürlenecek.

Giderken elde sadece mühür kalacak. Teslim anında üst boğum açılıyor ve gerekli evraklar alınıyor. ( Nacizane bildiğim )

ilkayla' Alıntı:
bote__bilisim' Alıntı:
Evet muhurleri de elden verilecek yaziyor alt tarafta o yuzden kafam karisti hocam biraz

Torbayı 2 boğum yapacaksınız hocam. Alt kısımda geçerli sayılan sayılmayan zarflar oy pusulaları kullanılan kullanılmayan zarflar oy pusulaları koyulacak ve sicimle bağlanıp mühürlenecek.

Sonra geri kalan envai çeşit malzeme üst kısımda olacak ve sicimle bağlanıp mühürlenecek.

Giderken elde sadece mühür kalacak. Teslim anında üst boğum açılıyor ve gerekli evraklar alınıyor. ( Nacizane bildiğim )
Hocam üst boğumda tutanak, sayımcetveli, bordro,seçmen listesi vb. olacak, altta da zarflar ve oy pusulası ve diğer malzemeler olacak değil mi?

dengem' Alıntı:
ilkayla' Alıntı:
bote__bilisim' Alıntı:

Hocam üst boğumda tutanak, sayımcetveli, bordro,seçmen listesi vb. olacak, altta da zarflar ve oy pusulası ve diğer malzemeler olacak değil mi?
Evet aynen hocam. Benim 4. görevim, başkan olarak ise 3. olacak bu görevim. Ancak şimdiye kadar 2 boğum yapan görmedim ben. Doğrusu 2 boğum ama öğretmen arkadaşlar ne hikmetse çuvala doluşturup ne varsa kapatıyorlar :) Ben de dedim kendi kendime kasmaya gerek yok bundan sonra...

Ya bişey daha sorayım şu kullanılmayarak artan zarf ve oy pusulaların sayısını üzerine yazın denildi ya ben mesela 10 tane oy pusulası kullanılmadı arttı oy pusulasının arkasına sayıyı yazsam bişey olurmu yoksa boş bir kağıda yazıp iliştireyim mi

bidene' Alıntı:
https://www.youtube.com/watch?v=5MDM-mr05j8
bu videonun izlenmesi gerekir
Ben o videoyu 5 defa izledim orda belli değil kullanılmayarak artan zarf oy pusulaları mühürlüyordu bide sayısını nereye yazacaz zarf yada oy pusulasının üstüne yazsak olur mu zaten tutanağı yazıyoruzda bide ayrıca yazmamıza gerek var mı

Seçim için hazırlanan eğitim videsunu hem toplantıda hem de evde bir kaç kez seyrettim.. İşin özü imza=geçerli+geçersiz zarflar.. yeter artık diyorum.. yarınki seçimde bütün arkadaşlarıma Rabbim kolaylık versin, inşallah kazasız belasız işimizi yaparız.. Ülkemiz için de hayırlı sonuçlar olur inşallah.. Herkese iyi geceler..

ben memur üyeyim. Yarın 06.00da mı orada olacağız? (Burada oy kullanma saat 07.00de başlıyor)

Geri