Samsung Smart TV internete nasıl bağlayabilirim?[Acil]

Kodla Büyü

aLiSelim

Site Gezgini
[Acil] Öncelikle Hepinize Merhaba.Bir sorum olacaktı.Ben pek bu ağ bağlantı işinden anlamam.

Soruma gelir isek aranızda bilen var ise Samsung Smart TV var.
Samsung Smart TV üzerinden internete girebilmek için biliyorsunuz ki USB Wifi adaptör yada internet kablosu gerekli.
Benim modemim biraz uzakta.O yüzden kablo ile gelemez.USB Wifi Adaptör Ankarada nerde ise satılmıyor.

Kasalı bilgisayarları internete bağlayan (modemden) sarı bir internet kablosu var.

O internet kablosunun birisini bilgisayara bağlasak,bir tanesini televizyona bağlasak acaba TV internete erişebilir mi?
Cevaplarınızı bekliyorum.Eğer buda olmaz ise Samsung Smart TV internete bağlama yollarını söyler misiniz?

Teşekürler. İyi günler dilerim...

Kardeşim bizde okulda aynı sorunla karşılaştık. Smart tv wifi adaptör sayesinde bağlandık. Çünkü televizyonumuzda wifi özelliği yoktu. Adaptörü 40 TL'ye aldık. Bilginize...

Biz direkt internet kablosuyla bağladık...beden eğitimi odasında bilgisayar vardı gelen int.kablosunu huba ordanda tv ye bağladık ağ ayarları kısmından kablolu yu seçtik otomatik ip aldı ve bağladık kullanıyoruz.

unforgiven55' Alıntı:
Biz direkt internet kablosuyla bağladık...beden eğitimi odasında bilgisayar vardı gelen int.kablosunu huba ordanda tv ye bağladık ağ ayarları kısmından kablolu yu seçtik otomatik ip aldı ve bağladık kullanıyoruz.

Hocam modem çok uzakta ? Wifi adaptör hiç satılmıyor?

Hocam biz25m kablo çektik tv nin arkas8nda ki ethernet girişine taktik ...sonra tvdeki ağ ayarindan kablolu dedik

Geri