Samsung Smart PC Pro

Kodla Büyü

Bahadır1980

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tuş takımı sökülüp ekranı tablet gibi kullanılabilen bir alet. Windows 8, 4 GB RAM, 128 SSD hard disk, dokunmatik ekran (11,6 inç). Ayrıca üzeridne 1 tane de olsa USB 3.0 port var. Videosu var paylaşıyorum. Biraz pahalı araştırdığıma göre 2.400 - 2.500 TL civarında ancak iş görmesi açısından böyle bir bilgisayar biz Bilişim Teknolojileri öğretmeni için nasıldır?
http://www.chip.com.tr/video/samsung-at ... _2964.html

11.6 inç tabletin mobilitesini düşünmek lazım, ayrıca pilinin iyi gitmediği söyleniyor kullananlar tarafından. Fiyat çok uçuk olmuş, o paraya ultrabook + tablet alınabilir zaten, Bence mantıklı bir seçim değil.

Asıl benim merak ettiğim android bir tablet ile windows işletim sisteminde yaptığımız herşeyi yapabiliyor muyuz? Yani bir yazıcıya bağlayıp çıktı alma işlemi ne bileyim office uygulamaları gibi?

Hocam bu tabletlerde sandığınız win8 sürümü yok, onun yerine win RT var. Tam anlamıyla windows uygulamalarının hepsini bu tabletlerde çalıştıramazsınız. Android tabletlerde dediğiniz işlemleri yapmanız mümkün tabi :+1:

Her tablette ve android versiyonunda olmuyor ama değil mi? Yani 200 TL'lik android bir tablet yazıcı çıktısı vermez değil mi?

o 200 liralık tvde gördüklerine tablet deme zaten hocam :D Ancak uzakdoğudan (gümrük riskini alabilirsen) buradakinin yarı fiyatına kaliteli tablet getirtebilirsin. Çıktı alma, program yükleme gibi özellikler tabletten ziyade Androis işletim sisteminin özelliği olduğu için hemen hemen hepsinden (2.2 öncesi hariç) bu isteklerinizi kolayca yerine getirebilirsiniz.

Yani o zaman hocam bildiğimiz gibi flash diskimizi android işletim sistemli bir tablete takıp standart yöntemlerle istediğimiz yazılımları yükleyebiliyoruz dimi? Ancak onun için Türkiyede yaklaşık 1500 TL civarındaki tabletler gerekiyor?

Yok hocam naptın 1500 ne :D biraz araştırın bu konuyu bence çok daha uyguna, uygun aletler bulursunuz.

sunny' Alıntı:
Hocam bu tabletlerde sandığınız win8 sürümü yok, onun yerine win RT var. Tam anlamıyla windows uygulamalarının hepsini bu tabletlerde çalıştıramazsınız. Android tabletlerde dediğiniz işlemleri yapmanız mümkün tabi :+1:

RT değil Windows 8 (64-bit)

uguer' Alıntı:
sunny' Alıntı:

RT değil Windows 8 (64-bit)

Hocamın dediği doğru bu tablette win8 64bit yüklü imiş ben de uyarısından sonra baktım, teşekkür ederim.

Geri