Samsung S5 16 gb

Kodla Büyü

tusuba

Aktif Üye
arkadaşlar hepinize iyi yıllar dilerim. migrosta samsung s5 var 999 tl. özelliklerine baktım fena durmuyor. suya dayanıklılık, 4k video, parmak izi, 16 mp kamera vs. bu telefon alınır mı acaba . kullanan var mı. eş değer fiyattaki tellere baktığımda fiyat normal gibi. yardımcı olursanız sevinirim.

ithalatçı garantili. garanti çokta önemli değil. kullanıcı hatası demekten başka bişey yapmıyrlar zaten.

ben geçen hafta Lenovo K5 Note Plus 32 Gb aldım, çok memnunum. F/P açısından iyi bir ürün.

arkadaşlar hepinize mrb cihazı aldım. bazı konularda yardıma ihtiyacım var , lütfen cevapsız bırakmayın.
1. *#1234# ile model sorguladığımda 900F ile devam eden model görünüyr. kitapçığındada 900f yazıyor. birleşik arap emirlikleri 5.o rom yüklü. imei sorguladığımda kayıtlı fakat model 900v görünüyr. şimdi bu telin modeli ne?
2. marsmallow güncellemesi yok. güncelle ara dediğimde en son yazılım yüklü diyor.internetten baktığımda nisan ayında falan 6.0 güncellemesi gelmiş s5 lere. bu teli normal yoldan 6.0 a nasıl güncellerim. eğer böyle olmuyorsa 3. adıma nelere dikkat etmem lazım.
3. (umarım tecrübeli biri vardır)nette araştırdım. sammobile sitesinde 900f modelinin birleşik arap emirlikleri 6.0.1 modelinin romunu indirdim,sayfada listede en üsttekini. şimdi bunu odin ile yüklesem olur mu. model sorunu çıkarmı. birleşik arap em. romunda türkçe desteği varmıdır 6.0 da, yani indirdiğim romda.

cevaplarınızı esirgemezseniz sevirim.

ben de kullanıyorum gayette memnunum. ben alalı 2 yılı geçti ama :D

tusuba' Alıntı:
arkadaşlar hepinize mrb cihazı aldım. bazı konularda yardıma ihtiyacım var , lütfen cevapsız bırakmayın.
1. *#1234# ile model sorguladığımda 900F ile devam eden model görünüyr. kitapçığındada 900f yazıyor. birleşik arap emirlikleri 5.o rom yüklü. imei sorguladığımda kayıtlı fakat model 900v görünüyr. şimdi bu telin modeli ne?
2. marsmallow güncellemesi yok. güncelle ara dediğimde en son yazılım yüklü diyor.internetten baktığımda nisan ayında falan 6.0 güncellemesi gelmiş s5 lere. bu teli normal yoldan 6.0 a nasıl güncellerim. eğer böyle olmuyorsa 3. adıma nelere dikkat etmem lazım.
3. (umarım tecrübeli biri vardır)nette araştırdım. sammobile sitesinde 900f modelinin birleşik arap emirlikleri 6.0.1 modelinin romunu indirdim,sayfada listede en üsttekini. şimdi bunu odin ile yüklesem olur mu. model sorunu çıkarmı. birleşik arap em. romunda türkçe desteği varmıdır 6.0 da, yani indirdiğim romda.

cevaplarınızı esirgemezseniz sevirim.
Modelin ne olduğu çok önemli değil.
Normal yoldan güncellense iyi olurdu ama eğer olmuyorsa sammobilden indirip Andorid 6.0 odin ile güncellersin mümkünse şarjı %100 olsun aksi taktirde cihaz yarıda kalırsa sıkıntı olabilir.
İndireceğin her yazılımda dil desteği vardır yoksa bile programla açılabiliyor.

kardeş cevp yazdığın için tşk. yani ben bu tele 900fq türkiye romunu atsam sorun olmaz mı?

kardeş romu atamadım. wipe yaptım. odin 11 ve 7 ile denedim . nand start write hatası veriyor. yardımcı olabilirmisin. romdamı sorun var acaba:(

Geri