Sallandık... 6.0 Muğla...

Kodla Büyü

eya

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
5dk kadar önce Didim'de epey bir sallandık 30sn kadar sürdü sanki. 6.1 Muğla - Ölüdeniz - Akdeniz görünüyor ilk tespit. (6.0 olarak revize edilmiş)

Geçmiş olsun. Ancak şiddetliydi, uzun sürdü, hasar olabilir, can kaybı olabilir merkeze yakın yerlerde.

Re: Sallandık... 6.1 Muğla...

Merkez üssü Fethiye'ye çok yakın. Umarım Fethiye'de yıkım ve kayıplar olmaz. :cry:

Deprem 20 km derinlikte ve denizde oldugu için 6.1 olmasına rağmen sanırım şiddeti az hissedildi.

Hepimize geçmiş olsun...

hbasdereli' Alıntı:
Kavaklıdere ne durumda acaba?

Merkez üssüne 120 km mesafede. Çok etkilememiş olabilir.

tahtakama' Alıntı:
Deprem 20 km derinlikte ve denizde oldugu için 6.1 olmasına rağmen sanırım şiddeti az hissedildi.
Hepimize geçmiş olsun...

Siz neredesiniz bilmiyorum hocam da Didim merkez üssüne 175 km, oldukça şiddetli hissettim. Uzun da sürdü.

Fethiyedeyim. Yaklaşık 1 dk kadar hissettim depremi can kaybı yok şimdilik. Ben genel seçimlerden önce bu partilerin sloganlarında depremle ilgili en ufak bir madde bile görmeyince açıkçası şaşırıyorum. Ülkemiz her yeriyle depreme açık bir ülke Japonya gibi olmak var birde 6lık depremde bile korku içinde yaşamak var. Sonra 7lik 7.5luk depremler olduğunda zina artmış, günah işlemişler diyen salakları görüyoruz önlem almak yerine.

geçmiş olsun hocamm...sizi en iyi ben anlıyorumdur heralde...Allah kimseye böle olaylar göstermesin...

Geçen gün yahudi turistler Türkiye'ya gelmeme kararı almıştı ve bunun Türkiye nin turizmine çok kötü etki edeceğini iddia ediyorlardı. Başbakanda açıklama yapmak zorunda kalmıştı ve demişti ki yahudi turistlerin türkiye ye gelmemesi turizmimizi hiç etkilemez diye. Bu olaydan çok kısa bir süre sonra türkiyenin turizm merkezlerinde deprem oluyor. Ben bunun tesadüf olabileceğini sanmıyorum. Irkçılığı sevmem ama bu işin içinde yahudiler var gibime geliyor. (not: çokmu fazla bilim kurgu filmi izliyorum ne ya iyice paranoyak oldum galiba şizofrende olabilirim)

eya' Alıntı:
5dk kadar önce Didim'de epey bir sallandık 30sn kadar sürdü sanki. 6.1 Muğla - Ölüdeniz - Akdeniz görünüyor ilk tespit. (6.0 olarak revize edilmiş)

Geçmiş olsun. Ancak şiddetliydi, uzun sürdü, hasar olabilir, can kaybı olabilir merkeze yakın yerlerde.

geçmiş olsun

hiçbirşey olmaz korkmayın ben apartmanların birbirine çarpıp çarpıp yıkıldıklarını gördüm memlekete geldiğimde ilk defa yaşıyoruz ya tam 2 ay yattığım odada ışıkları kapatmadım gözüm sürekli tavanda lambada

dua edin artçı sallantılar sabaha kadar ufak ufak devam etsin.Bahçe yada açık alan varsa arabayla son 24 saatde dışarı kalın derim.2 büyük depremi yaşadım hem de şehir merkezinde.Evde iseniz hemen çıkmak üzere küçük bir çantaya cüzdan belgeler araba ve evin yedek anahtarı cep telefonu alın.Ben ikinci büyük depremde 3 kattan aşağı 7 saniyede indim o anda evde vitrin yıkılıyor herşey devriliyordu

KONYADA HİSSETTİM.

bu kadar uzaktan depremi hisseden var mı.
10-15 saniye kadar sürdü ben anladıktan sonra
odanın kapısı açılıp kapanıyordu tüm avizelerde sallanıyordu. konyada benden başka hisseden olmamış bu çok garip.

Buzkırıcı' Alıntı:
dua edin artçı sallantılar sabaha kadar ufak ufak devam etsin.Bahçe yada açık alan varsa arabayla son 24 saatde dışarı kalın derim.2 büyük depremi yaşadım hem de şehir merkezinde.Evde iseniz hemen çıkmak üzere küçük bir çantaya cüzdan belgeler araba ve evin yedek anahtarı cep telefonu alın.Ben ikinci büyük depremde 3 kattan aşağı 7 saniyede indim o anda evde vitrin yıkılıyor herşey devriliyordu

ilk anda koşarak balkondan aşağı atlasan bile; oturduğun koltuktan kalkıp koşop balkona gideceksin, balkondan aşağıya serbest düşüş yapıp yere çakılman ile toplam 7 saniye sürer en az. sen hangi yöntemi kullandın hocam.

fercanx' Alıntı:
zina artmış olabilir orada azaltın biraz sorun olmaz

depremde zina yapmayanlar ölmüyor sanki nasıl bir kafa yapısı anlamadım gitti...

geçmiş olsun..perşembe gecesi tekirdağda da 5.1 şiddetinde oldu ve baya sallandık, depremler çok arttı ya Allahım sen beterinden koru..

Geri