Sahibinden Orjinal Toyota Corolla Elegant...

Kodla Büyü
hamuş' Alıntı:
km si fazla fiyat daha fazla. 4 yaşında bu fiyata bu araba alınacağına sıfır alınır daha iyi eğer gözden bu mebla çıkarıldıysa
Km yüksek olabilir ama bu paraya sıfır yerine kalite alınıyor. Örneğin şuan cliolar 44.000 TL ben kesinlikle bu paraya clio almam. Düşük model farklı bir araba alırım. :)

Mesela ben dünya yansa 120.000 tane km yol yapmış dizel c sınıfı bir arabaya 38.000 tane lirayı vermem. araba çok çok temiz hatta poşeti üzerinde olsun fark etmez. 3-5 bin daha eklenip çok güzel 120.000 km yol yapmamış sıfır bir araba alırım. 120.000i kendim yaparım. Alana tabiki saygım arkadaşım 6 ay önce aynı arabanın sıfırına tam 62.000 tl ye aldı.
120.000 gelmiş bir dizel aracı satmanız hele o fiyata yakın zamanda çok zor alıcısını beklemeniz lazım biraz sabır.

sisss' Alıntı:
Mesela ben dünya yansa 120.000 tane km yol yapmış dizel c sınıfı bir arabaya 38.000 tane lirayı vermem. araba çok çok temiz hatta poşeti üzerinde olsun fark etmez. 3-5 bin daha eklenip çok güzel 120.000 km yol yapmamış sıfır bir araba alırım. 120.000i kendim yaparım. Alana tabiki saygım arkadaşım 6 ay önce aynı arabanın sıfırına tam 62.000 tl ye aldı.
120.000 gelmiş bir dizel aracı satmanız hele o fiyata yakın zamanda çok zor alıcısını beklemeniz lazım biraz sabır.
hocam dedıgım gıbı sıfır clıo ya bınmekle 2009 model ısterse 150.000 km yapmıs corollaya bınmek arasında dunyalar kadar fark var. Corollaya bınen bılır. Ha şahine binmişsin ha clıo ya arasında cokta fark yok

alley_upp' Alıntı:
sisss' Alıntı:
hocam dedıgım gıbı sıfır clıo ya bınmekle 2009 model ısterse 150.000 km yapmıs corollaya bınmek arasında dunyalar kadar fark var. Corollaya bınen bılır. Ha şahine binmişsin ha clıo ya arasında cokta fark yok
hocam dediğiniz arabaların hepsi kullandım. Arada fark var tabiki ama mesela bugün okula sizin arabanın 10.000 km olan 2012 modeliyle o da elegant okula geldik. O kadar övüldüğü gibi bişey olmadığını düşündüm. Belki bana öyle gelmiştir.

Yalnız_Kurt' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:
runalone' Alıntı:
40 bine gidip 0 araba alırım daha ii :)
Sende haklisin clio ya binmek istersen alirsin tabi. Ama millet senin kafanda olsaydi kimse dunyanin en cok satilan araci olan corollaya 60bin vermezdi

sadece clio ve toyota dan ibaret değil sanırım bakın aşağıdaki linkte sıfır araba var

http://www.opel.com.tr/opel-serisi/sati ... C5%9F.html

hocam lınkını verdıgınız arac benzınlı modelı ve en alt donanım sınıfı

Yalnız_Kurt' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:
runalone' Alıntı:
Sende haklisin clio ya binmek istersen alirsin tabi. Ama millet senin kafanda olsaydi kimse dunyanin en cok satilan araci olan corollaya 60bin vermezdi

sadece clio ve toyota dan ibaret değil sanırım bakın aşağıdaki linkte sıfır araba var

mesela.tüpte sıkıntı çıkarmıyorsa al on numara araba, tüpü tak gez 124.500 ünü.
+ en alt sınıf değil en üst sınıf eski kasa opellerde. enjoy plus

alley_upp' Alıntı:
Yalnız_Kurt' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:
runalone' Alıntı:

hocam lınkını verdıgınız arac benzınlı modelı ve en alt donanım sınıfı

evet 2-3 binle daha üst donanımlı bir versiyon elde ediyorsunuz o parayı verdikten sonra alınır sanırm

sisss' Alıntı:
hocam dediğiniz arabaların hepsi kullandım. Arada fark var tabiki ama mesela bugün okula sizin arabanın 10.000 km olan 2012 modeliyle o da elegant okula geldik. O kadar övüldüğü gibi bişey olmadığını düşündüm. Belki bana öyle gelmiştir.
Bindikçe fikrin değişecektir başta bende sizin gibi düşünmüştüm. :)

hasari' Alıntı:
sisss' Alıntı:
Bindikçe fikrin değişecektir başta bende sizin gibi düşünmüştüm. :)

toyotaya bosuna yıllandıkca degerını bulur demıyorlar :+1:

arkadaşlar bide şu km olayını hakkaten çok takıyosunuz. yeni nesil motorlar eskileri gibi değil. eskiden 100.000 gördümü araclar motorlar biter muhabbeti olurdu .şimdi 300-400 bin kmleri yapıyolar. sadece toyota için gecerli değil. vw , opel , reno ,fiat her markada bu böyle. heleki toyota motoruyla kendini ispat etmiş bir araç . arkadaş fiyatı biraz aşağı çekse makul seviyeye gelecektir bence.bide adam km yapmayacak olsa neden dizel araç alsın . senede 20-30 bin gececeksinki dizel aldıgına değsin :)

YuLiaN' Alıntı:
arkadaşlar bide şu km olayını hakkaten çok takıyosunuz. yeni nesil motorlar eskileri gibi değil. eskiden 100.000 gördümü araclar motorlar biter muhabbeti olurdu .şimdi 300-400 bin kmleri yapıyolar. sadece toyota için gecerli değil. vw , opel , reno ,fiat her markada bu böyle. heleki toyota motoruyla kendini ispat etmiş bir araç . arkadaş fiyatı biraz aşağı çekse makul seviyeye gelecektir bence.bide adam km yapmayacak olsa neden dizel araç alsın . senede 20-30 bin gececeksinki dizel aldıgına değsin :)

kemalkarademir' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:
kemalkarademir' Alıntı:
BEN 43000 DEKİ COROLLAMI 37000 SATTIM
Ne zaman sattiniz hocam ve paketi neydi.ona bakarsaniz 30 za da corolla var
3 ay önce sattım; comfort dizel

comfort la elagant arasındakı ozellık farkını ve fıyat farkını sız de en az benım kadar bılıyorsunuzdur o zaman. zaten sızın arac elagant olsaydı cok rahat 39 a gıderdı. Benımde amacım 38 cıvarına satmak zaten.

easytr' Alıntı:
dizel toyota uzak durulması gereken bir araçtır. forumlarda araştırma yapılırsa bu gerçek görülebilir.

Toyotaya laf atiyorsunuz ya siz ne arac kullaniyorsunuz merak ettim dogrusu

easytr' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:
easytr' Alıntı:
dizel toyota uzak durulması gereken bir araçtır. forumlarda araştırma yapılırsa bu gerçek görülebilir.

Toyotaya laf atiyorsunuz ya siz ne arac kullaniyorsunuz merak ettim dogrusu

laf atmak mı? siz aracınızla ilgili bir eleştiri hakkında doğru yada yanlış şeklinde bir yorum yapmak yerine eleştiriyi laf atmak olarak algıladıysanız öncelikle sizden objektif bir yorum beklemenin anlamsız ve imkansız olduğunu belirtirim.

yıllardır araç kullanan, araç kiralama işinde çalışmış çocukluktan beri bu işlerin pratiğini bilen birisiyim. ne araç kullandığımı yazmaya gerek yok bu cümlemden sonra sanırım.

toyotanın beceremediği, eline yüzüne bulaştırdığı iş dizel toyotolar, aurisler. bırak laf atmayı bizzat bu araçları kullananların(hatta forumumuzda var) yorumlarını araştırıp okursan sana cevap olarak yeterli gelir.

ayrıca bırak toyotayı mercedesinde bmw ninde eleştirilecek kronik sorunları vardır. bindiğiniz araba orta sınıf herkesin bindiği bir araba. siz ne görüyorsunuz bilemeyeceğim."toyotaya laf atmak" ibarenize kahkahayla güldüm, kör ölür badem gözlü olurmu desem yoksa görmemişin çocuğumu desem bilemedim.demek ki bir mercedes,bmw sahibi olsanız arabanıza ne atıflarda bulunacaksınız Allah bilir

Sizi guldurebıldıysem ne mutlu bana. emınım kı sız toyota da calısan o kadar muhendısten de ıyı bılıyorsunuz bu ısı.Begenmedıgınız marka ve model dunyada en cok satılan arac. Ha bunların ıcınde yag yakan ya da farklı sorunları olan yokmu? mutlaka vardır. ama sız bunu bır genelleme yapıp toyotaya yaklasma sorunlu dersen ıste ben o zaman senın laflarına kulak asmam.

bundan oncekı aracım meganeydı. arac 155 bındeydı. herkes renoya bınılırmı ? cok sorunlu bır arac dıyordu. ben araca 100 bınden sonra 50 bın bındım hıc bır sorun cıkarmadı. Ama sen gıt meganeyı sor herkes bır kusurunu soyler. Toyota ıse motoruyla on plana cıkmıs bır marka. ben bu gune kadar hıc bır problemını gormedım. ha sen hala bana toyota yag yakıyor dersen ıste ben o zaman gulerım. cunku eleman işkembeden sallıyor derım :oops:

easytr' Alıntı:

hocam bende de dizel toyota var sıkıntısız çok şükür hatta çevremde 2-3 tane daha kullanan yakın arkadasım var. problemle karsılasmadıklarını biliyorum.almadanda epey araştırdım kendi komşum toyota serviste usta olarak çalışıyo onunda tavsiyeleriyle aldım.senin dediğin gerçek nedir bilmiyorum ama hayırlısı hocam sen uzak dur toyota'dan ozaman :)

YuLiaN' Alıntı:
easytr' Alıntı:

hocam bende de dizel toyota var sıkıntısız çok şükür hatta çevremde 2-3 tane daha kullanan yakın arkadasım var. problemle karsılasmadıklarını biliyorum.almadanda epey araştırdım kendi komşum toyota serviste usta olarak çalışıyo onunda tavsiyeleriyle aldım.senin dediğin gerçek nedir bilmiyorum ama hayırlısı hocam sen uzak dur toyota'dan ozaman :)

İşte biz bundan bir olamıyoruz.. destek yerine hep köstek.. bende burdan arabamın satışını duyurmuştum. bi ton laf duydum.. 28-29 eder araban dediler, kia marka tutulmuyor dediler,hatta bilgim dışında bi parça boya çıkmıştı araçta, onuda söyledim, özel mesajlar attılar niye milleti kandırıyorsunuz,önce deseydiniz felan filan..bir hafta sonra 32'ye sattım.. arkadaş burda bi ilan vermiş, ucuz yada pahalı, keyfi bilir, kimse zorla almaz. ama tam satış arafesindeki aracı kötülemek, daha görmeden yorum yapmak, araç ve modelini eleştirmek kime ne kazandırırki?
Yapmayın arkadaşlar, her araç ilanında aynı muhabbet, bende şu vardı bu vardı, şuna sattım, buna aldım,çok para istediniz, ederi şu kadar... bırakın bunları artık, yarın bi gün sizde araç satarken aynı duruma düşer, sinir olursunuz.. benden size tavsiye...

Arkadaş fiyat olarak gayet makul bir fiyat istemiş bence, ben 4 ay önce 2007 model comfort 1.6 brc lpg comfort aracımı 30 bine verdim km 104 bin de idi ve bakım zamanı gelmişti. ben de 52000tl ye 2012 model corolla dizel aldım bayiiden. Şuan ada kampanyalı 2013 modeller ise 53500 tl. Diğer araçlara baktığınızda (focus, jetta) corolla modelleri daha uygun olduğunu düşünüyorum. Corolla araçların benzi modelleri dünyadaki tüpe uyumlu en iyi araçlardır. 2,5 yıl kulladım az yakıyor arıza vermiyor ve güçten düşmüyor. Ayrıca motorlar 200-300 bin banamısın demiyor, en az 500 bine kadar sorun çıkarmıyor. Araca yağsız binip 1000 km gittiğini söyleyenler bile var. Toyota motorları bana göre dünyanın en iyi motorları. Zaten dünyanın en büyük otomobil üreticisi yılda 10 milyon araç üretiyor. Toyotanın en zayıf yanı yol sesi almasıdır, yollarımız kötü olduğundan dolayıdır bu, otobanda çok daha iyidir. Toyota lar kolay kolay dökülmez araca 8-10 sene bin yeterki bakımını yaptır, sanayiye uğramazsın şahsen ben ne servise ne sanayiye hiç uğramadım (bakım hariç). Şu anki aracım 1.4 dizel, çok çok memnunum memnun olmasam tekrar gidip corolla almazdım. Yakıt yol, tutuş, konfor,güvenlik, sağlamlık çok çok iyi. Toyota nın servisi müşteri ilişkileri en üst düzeyde, sizinle çok ilgilenirler, yardımcı olurlar, işçilikleri çok çok iyidir. Son söz olarak Allah herkese corolla ya binmek nasip eylesin.

toyota nın az arızalanması ile ilgili size toyata forumundan bir başlık.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=40252.0

ıyı bınlerce arac ıcınden bır tane ornek buldun ya kendıne genelle bakalım bunu...

Re: Satılık Toyota Corolla Elegant...

km dizel araç için cok fazla. ayrıca birde lokal boya var.park sensoru falanda yok galiba.. kapı cıtalarıda

bu durumda araç fiyatı uygun değil bence..

Re: Satılık Toyota Corolla Elegant...

Hocam toyotanın pıyasasını bılıyormusun yoksa mantıken mi etmez diyorsun? senin gözünde ne kadar eder ?

Geri