Sabit diskim bozuldu!!!

Kodla Büyü

SiyahAdam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
harddiskim bozuldu içindeki verileri kurtarmam gerek ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• harddisk.png
    harddisk.png
    14.2 KB · Görüntüleme: 1,321
hocam bir tane live cd bulun onun ile verileri kurtarabilirsiniz.
hiren bootun içinde minixp
parted magic
pardus live
-----herhangi biriile işlerinizi görürsünüz

ahmetcabuk' Alıntı:
hocam bir tane live cd bulun onun ile verileri kurtarabilirsiniz.
hiren bootun içinde minixp
parted magic
pardus live
-----herhangi biriile işlerinizi görürsünüz

harici olarak bağladım ama 0 mb görünüyor

Hocam bu HDD'yi başka bir makineye harici olarak takın. HDD'yi görüyor ama içini 0 bayt gösteriyorsa hallolur. Ama HDD'yi takınca hiç bir şey görmüyorsa o zaman gitmişşş..

Harici olarak HDD'yi takacağınız makineye Easus Partition Manager kurun. Bende var ama yanımda değil şu an. İnternette veya forumda bulabilirsin. Bu programın bir disk kurtarma bir de veri kurtarma özelliği var. Önce verileri kurtarın, diğer HDD'ye alın. Sonra bölümü kurtarın, bölümü kurtarınca format atabilir veya atmayabilir. Aynen bilgilerle beraber kurtarabilir.

Kolay gelsin. Ama biraz kurcalamanız ve uğraşmanız gerekiyor. HDD'yi ilk takınca görmüyorsa bile birkaç kez tekrar edin, çıkarıp takın felan sonunda görür.

hocam benim harici seagate de aynı oldu. garantiye göndermeden önce ben bi deneyeyim dedim. harici kutuyu açtım harddiski çıkardım. o şekilde denedim olmadı. kutuya geri koydum bir kaç hafta sonra denediğimde çalışıyordu hala kullanıyorum. :) yardımı olur mu bilmem. belki bağlantı noktası falan kirlenmiş olabilir, temizlik isteyebilir. bildiğim her yöntemi denememe rağmen sadece beklemek işe yaradı.

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam bu HDD'yi başka bir makineye harici olarak takın. HDD'yi görüyor ama içini 0 bayt gösteriyorsa hallolur. Ama HDD'yi takınca hiç bir şey görmüyorsa o zaman gitmişşş..

Harici olarak HDD'yi takacağınız makineye Easus Partition Manager kurun. Bende var ama yanımda değil şu an. İnternette veya forumda bulabilirsin. Bu programın bir disk kurtarma bir de veri kurtarma özelliği var. Önce verileri kurtarın, diğer HDD'ye alın. Sonra bölümü kurtarın, bölümü kurtarınca format atabilir veya atmayabilir. Aynen bilgilerle beraber kurtarabilir.

Kolay gelsin. Ama biraz kurcalamanız ve uğraşmanız gerekiyor. HDD'yi ilk takınca görmüyorsa bile birkaç kez tekrar edin, çıkarıp takın felan sonunda görür.

evet 0 byte gösteriyor.dediğin gibi yaptım saatlerce uğraşmasına rağmen sadece tarıyor ama bişey bulamıyor..hemen sonuç vermesi gerekiyormuydu..

Hocam isterseniz @halilturkoglu hocamızın dediği gibi biraz bekle. Şöyle birkaç gün felan. Sonra tekrar dene. Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor.

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam isterseniz @halilturkoglu hocamızın dediği gibi biraz bekle. Şöyle birkaç gün felan. Sonra tekrar dene. Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor.

bugün tekrar denedim olmadı

xp dışında vista, windows 7,8,8.1 yüklü bilgisayarda chkdsk /f /r :c düzelmesi gerekir,( xp gpt diski görmez, diski boş gösterir)

Hocam kafa atıyorsa kurtaramazsın.Onun dışında formatlayabiliyorsan biçimlendirdikten sonra recuva gibi geri getirme programlarıyla dosyalarını geri getirmeyi deneyebilirsin.Birde tam olarak ne işe yaradığını bilmemekle birlikte maxblast diye bir program kalmış aklımda Hdd onarım programı diye bunu bir araştır istersen.

Windows açılıyor mu bu görüntüyü nasıl aldınız herhangi bir problem görülmüyor. daha açık yazabilirseniz ... hangi bölümdeki verilere erişmeniz gerekiyor.

hocam raw dosya sistemine dönmüş olabilir ben de bu şekillde tüm arşivlerimi kaybetmştim. maalesef günlerce aradım ama çözümü bulamadım..

Raw'a dönüşmüş olabilir. usb den boot edilebilen linux sürümü olan slax ile pcyi açıp denemekte fayda var.
Bir flash belleği Fat32 olarak biçimlendir. Linkteki slax klasörünü rardan çıkarıp flasha kopyala. Kopyaladığın flashdan boot klasöründeki bootinst.bat dosyasını açtığında flash bellek boot edilebilr hale gelecek. Son olarak bios dan boot seçeneklereinden USB sürücülerini 1. sıraya taşı ve PCyi usb den başlat.

Slax x32: http://www.slax.org/download/7.0.8/slax ... 8-i486.zip

Geri