Saatlerin geri alınmasıyla birlikte Cuma Namazı'na gitmek?

Kodla Büyü
Re: bu konuda dilekçe örneği

serkanozen1' Alıntı:
Bu konuda dilekçe örneği yok mu?
Biz de şu an 13:10 gibi giriyoruz derse
saat 13: 30 gibi girsek sorun olmayacak..
her şey ayarlanıyor da 20 dakika mı ayarlanamıyor?
dilekçe örneği yok mu?

Saatler geri alındığı dönemlerde vaizler vaazı biraz uzatır.
Biz de hutbeyi biraz uzatırız.
Fakat saatler ileri alındığı dönemlerde elimizden bir şey gelmez.
Yine de hutbeyi ve vaazı kısa keseriz.

Konu hortlamış...

herkes kendi kafasından fetva vermesin insanı dinden imandan edeceksiniz be...
Hocam birçok yerde cuma günü ezan vakit girmiş olmasına reğmen 10-15 dk geciktrip cuma namazını memurlarında gelebileceği şekilde ayarlıyorlar.. Bulunduğunuz yerde böyle bir uygulama yoksa müftülüğe bir kaç tane dilekçe vererek bir adım atmış olursunuz.. Eğer olmuyorsa cuma vaktine ders koydurmayarak cuma ya yine gidebilirsiniz.. tabi şartlarınızı bilmiyorum biraz zorlamak lazım

Bu kadar rahat tabi ki bırakıp gideceksin diyen arkadaşlara şaşırdım doğrusu. Öğretmen olmuşuz, bazı sorumluluklarımız var. Tüm şartları zorlayıp derslerini ona göre ayarlayan kişilere lafım yok.
Bastırın; perşembe cuma resmi tatil olsun. Ha yok şu an ki uygulamada bırakıp gidiyorsanız, kul hakkından da haberiniz vardır sanırım. Kimseye öğüt vermek değil amacım kendi fikirlerimi paylaştım.

illegal01' Alıntı:
Bu kadar rahat tabi ki bırakıp gideceksin diyen arkadaşlara şaşırdım doğrusu. Öğretmen olmuşuz, bazı sorumluluklarımız var. Tüm şartları zorlayıp derslerini ona göre ayarlayan kişilere lafım yok.
Bastırın; perşembe cuma resmi tatil olsun. Ha yok şu an ki uygulamada bırakıp gidiyorsanız, kul hakkından da haberiniz vardır sanırım. Kimseye öğüt vermek değil amacım kendi fikirlerimi paylaştım.

Merhabalar. Kıymetli hocam, tabii ki fikrinizi ifade edeceksiniz. Bununla birlikte, Allah'ın emrinden, farsından üstün bir emir yoktur. Kaldı ki inanç özgürlüğü anayasal bir haktır aynı zamanda. Dolayısıyla devlet, inanç özgürlüğüne müdahale edemez, bilakis uygulanması için elinden geleni yapmalıdır.

Geri