Saç dökülmesine karşı çözümler

Kodla Büyü
serdemir' Alıntı:
Dökülecek saç başda durmazmış :cry:
Ama yinede şu çam yağını bi deneyeyim :roll:

Hocam bu çam terebenti diye bir yağ var dediğiniz çam yağı aynı şey mi? Acaba.

memo-x' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
Dökülecek saç başda durmazmış :cry:
Ama yinede şu çam yağını bi deneyeyim :roll:

Hocam bu çam terebenti diye bir yağ var dediğiniz çam yağı aynı şey mi? Acaba.

aynı seyler hocam ama yanında mutlaka menekse yagı alın yoksa sadece cam yagının kokusu hiç hosunuza gtmez :D

realforever' Alıntı:
finasterid etken maddesıne sahip olan proscar ve minoksil kullanıorum ve cok yararını gördüm arkadaşlar.çevremdeki herkes bana saçmı ektirdin dediler..
Hocam yaşınız kaç, birde bu ürünleri ne zamandır kullanıyorsunuz.
Benim yaş 33 ön şakaklarda ve ön ortada baya bi açılma var, saçlar çok ince.
Çıkamadım işin içinden

Arkadaşlar saç dökülmesi için piyasada oldukça farkıl bi o kadar da pahalı, ne olduğu belirsiz bir sürü ürün var. Ben şimdiye kadar baya bir para harçamışımdır.Giriyorsunuz kozmetik dükkanına beyaz önlük giymiş sanırsınız Doktor, satış elemanı bir yapışıyor size; zaten daha önceden bişey aldı mı durumunuzu bildi mi - saç dökülmesine de buda iyi ,müşterilerimiz çok memnun, alakası olmayan ürünü dahi size satmaya çalışıyolar.

Bana bu tip satış elemanlarından illallah geldi.Ürünün içinde ne var , nereden onaylı, neyin neye faydası var, hiç bir bilgi yok arkadaşta.Ben oturup internetten forumlardaki bilgilere bakarak ondan daha fazla bilgim var.

Minoxil, finasterid, konazol, biotin gibi ne işe yaradıkları hakkında anca öyle bilgim oldu.

Birde satılan ürünler o kadar ucuzda değil , saç dökülmesi lafı geçti mi? bir şampuan bile kafadan 25-30 TL den başlıyor.

ctrl+alt+delete' Alıntı:
hocm minoxidilçözüm değil süreklikullanman lazım kullanmayı bırakıca saçlar eski haline dönüyormuş

Aynen hocam katılıyorum kullanmayı bırakınca çok fazla dökülüyor.Saç dökülme irsi ise fazla yapacak bişey yok. :( Kader.

Bende bi çok şey denedim, çıkardığım sonuç;
Saç dökülmeye yüz tutmuşsa ne yapsanız boş :cry:
Çocukluk fotolarımı görünce içim cızzz ediyor, ne kadar gür ve parlak saçlarım varmış. Biliyormusnuz bu devirde yaşamayı hiç istemezdim, her yanımız stress olmuş :cry:

Şimdilik sarımsak ile zeytin yağı karışımını deneyeceğim arkadaşlar. Saçımı yıkama işleminide zeytin yağlı sabun ile yapacam. İnşallah iyi gelir

hocam daha dün kuaför her akşam yatmadan 1 diş sarımsağı(yutabileceğiniz boyutlarda) yutmamı söyledi kesinlikle çiğnenmeyecek. 23.00-03.00 saatlerinde hücre kendini yenilediği için saça çok iyi geliyormuş yeni saç çıkartır dedi.

Arkadaşlar. Benim saçlar baya döküldü. İnsanların Kel diye tiye alabileceği kıvama geldik yani:) Ben bunu sorun etmiyorum. Bizde ırsi çünkü. Benim sorunum saç derisinde. Çok çabuk yağlanıyor sivilcelenme oluyor hergün yıkamazsam. Kaşıntıtı ve kepeklenme de oluyor. Bunu çözsem yeter. Var mı böyle bir sorunu olup da çözen.

boşuna uğramayın ilaçla şampuanla kremle merhemle . saç dökülmelerinin yüzde99 u genetiktir. saç ektirmek şuan için tek çözüm. ama oda iyi doktor bulmak acısı parası tutması gibi bir çok sorunu var

Bizim saçlarımız radrasyondan dolayı dökülüyor heralde çoğu bilişimci arkadaşımın saç dökülmesi sorunu var :(

6 yıldır saç dökülme problemi var bende...çok şükür önlemini aldık da tam kel olmaktan kurtulduk....piyasada denemediğim ürü kalmadı aklınıza ne geliyorsa yurt dışından bile getirttim.

eğer genetikse 0 a vurun yine dökülür.reklam falan yapmıyorum propecia ve muadili proscar bu işte en iyi çözüm...ama o ilaçlarda da cinsel problem riski var....bazı insanlar az etkilenir bazıları çok ama riske girmeyin bence...vücudunuzun doğal dengesini bozmayın...kan testi yaptırın iyi beslenin ilaca para vermeyin para tuzağı

bir de bizim mesleğin kaderinde var o radyasyonda hiç ot biter mi :mrgreen:

kan testi derken normal bir kan testi mi ? Yoksa belirli bir ismi mi , var mı?

Arkadaşlar minoxil forteyi öneririm.Ben faydasını gerçekten gördüm Minoxil forte %5 ve Sebamed şampuan kullanıyorum gayet güzel.Bırakınca dökülüyor diyen arkadaşlar haklı olabilir ama bunlar zaten saçın ömrünü uzatmak için belli saatten sonra zaten saça ihtiyaç yok :D

Yeni bir şampuan çıkmış diyorlar.Arka tarafına sürüyormuşsun ordakiler dökülüp başka yerde çıkıyormuş.
Vizontele
:puhaha:

Bizim arkadaşın birisi saç ektirmiş. Gördüğümde şok oldum. çim adam gibi olmuş :lol: . orjinal saçları yatıktı,yenilerde dik çıkmış.Anlayacağınız komedi. bence en güzeli doğal olanı...

aslında çok orjinal ürünler var bu iş içinde, yurtdışında bu ürünler.Orjinal mi değil mi? sorunuda olabiliyor.
Fabao , Corvinex, Spectral Dnc, Yuda gibi birçok ürün var. Ha birde lazer tarak duymuştum orjinali 500Ş dan başlıyordu.
Bu tür ürünleri bulmak memlekette çok pahalı, yurtdışında örneğin 30Ş sa burda 100-150-200 tl den başlıyor maalesef.

ertsen' Alıntı:
Bizim arkadaşın birisi saç ektirmiş. Gördüğümde şok oldum. çim adam gibi olmuş :lol: . orjinal saçları yatıktı,yenilerde dik çıkmış.Anlayacağınız komedi. bence en güzeli doğal olanı...
Saç ekimi mi yaptırdı yoksa şu peruk gibi olan saç transplasyonu mu öyle bişey mi yaptırdı acaba, saçını alıp yurtdışında çogaltıyorlar.Saçın ön kısmı geniş kısmına kel kısma üstüne yapıstırıyorsun- bi nevi peruk, gibi bişey.

Bir kere denk geldi böyle bişey bu işi yapan yer, ordaki çalışanda kullanıyodu, adam kafasındaki bu dediğim şeyi bir çıkardı, olduğu gibi kel.
pahalı birşeydi + saçını jöleleyip durdurman gerekiyo, yoksa dediğin gibi saçar sallanıyo.

öğretmenliğe başladığımdan beri saçım dökülüyo yani 5 yıldırr aynı sorunla savaşıyorumm saçlarım o kadar sıktıki tarak geçmezdi .yeni dökülmeye başladığında banyodan çıktığımda küvet kıldan görünmüyodu nerdeyse.saç dökülmesi hiç beklediğim bişey deildi çünki ailemde böyle bi sorun yok herkes sırma saçlı ama dayım tarafında var oda bana vurdu sanırım...şimdi tepe baya açıldı yanlarda gitmeye başladıı ve aşırı derecede kafaya takan birisiyim saçları... zaten çok uğraşırdım saçlarımla. şimdi eski saçıma baktıkça içim acıyo çok ağır bişey benim için psikolojimi bozdu diyebilirim inların gördüğünde saçların dökülmüş demeleri(sanki o söyleyene kadar farkında deilmişşim gibi) berbat bişeyy birisine beddua edeceğim zaman saçın dökülsün diyeceğim o derecede sorun ediyorummm...bu arada kullandığım şeylere gelince 5 yıl içinde sırasıyla,bioxin,keramine h,yudali,yılan yağı,otacı şampuan,arada bir sürü şampuan ve son olarak minoxil %5 ama bunlardan kimi fayda gösterdi güçlendirdi geciktirdi belkide ama sonuç olarak devam etti yavaşda olsa...şu an hairman siparişi verdim birde onu denicemm. kellik bana yakışmıcağı için kel kalırsam saç ektiricem ve bunuda tam olarak araştırıp düzgün bi şekilde yapılsın istiyorum benim saçıma düzgün bi ekim yapılabileceğini düşünüyürum çünki tepe hariç diğeer bölgeler eski sıklıkta yine. tepe çok seyreldi.yeni kök hücre olayı varmış o teknoloji gelirse belkide onunla yaptırırız Allah kimseye vermesinn takan adamlar için özellikle çok zor...Genetik saç dökülmesinin nedeni erkeklik hormonun fazla salgılanması dolu tarafından bakacak olursak yani:)))

hani erkeklerdeki biraz normal karşılanıyorda bayanlardaki dökülme çok can sıkıyor. Bende bu saç dökülmesinden dolayı çok sıkıntıdayım, son 4-5 aydır artık şampuan kullanmıyorum. onun yerine kükürtlü ve zeytinyağlı sabunları kullanıyorum. dökülme nispeten azaldı. Sabunu ilk kullandığınızda saçlarınız keçe gibi oluyor, taranmaz karışık bir halde, sonra saçlar düzeliyor, eski hali gibi yumuşak oluyor. benimde bu saç dökülmesine karşı kullanmadığım şampuan kalmadı ama şu bitki dermanın setini denemedim bir tek, fiyatları biraz uçuk, ama ilerde denemeyi düşünüyorum.

minoxidil kullanan var mı ? 5-6 ay kadar , tecrübelerini yazarsa sevinirim, İran malı pak doru var galiba nasıldır acaba?

minoxidil kullandım gerçekten saç çıkartıyor ama bırakırsan kesin dökülür doğru ama fazlasıyla döküldüğünü düşünmüyorum çünki saçı güçlendiriyor...

hocam ben bayadır araştırıyorum.doğal yollardan sığır iliği, sarımsak, çam terebenti yağı en iyileri diye biliyorum. bilimsel olarak hgf plus diye bi sprey var. birde minoxidil. ama minox yan etkisi çok fazla imiş. şahsen bilimsel ilaçları kullanmak istemiyorum. çünki bıraktığında saçlar tekrar dökülüyormuş. ayrıca bişey daha söyleyeyim bence kesinlikle bioxin ürünlerini kullanmayınız.

Bepanthene iğne ile badem yağını karıştır şampuanla da karıştırabilirsin SÜPPER bi karışım saçlar resmen yeniden doğuyor

bluenight21' Alıntı:
İyi günler arkadaşlar son zamanlarda saçlarım çok dökülmeye başladı stresten sanırım. Saç dökülmesine karşı kullandığınız ürün veya çözümü olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.
Hocam reklam gibi olmasın ama Mehmet AYDIN defne sabunu var. Anında kesiyor saç dökülmesini. Tavsiye ederim.

Dökülmeyi engellemese de en azından yavaşlattığı için saçlarımı kazıttırdım :) . İlk 10 gün dışarı çıkarken şapka ile dolaşmak gerekiyor. Bugün tam 2 hafta oluyor, 5 numara gibi uzadı. Serinlemek için kafayı çeşmenin altında yıkayabilmek ve kolayca kurulanmak çok büyük rahatlık.

mtufan' Alıntı:
kükürtlü su kaplıcası bulursan iyi gelir. Ben öyle kurtardım.Allah ın izniyle. Benim 95 te dökülmeye başlamıştı. bir kere gittim Siirteydi.. Hala aynı saçım var ama kırlaştı haliyle.

ne diyorsun. ben gönenliyim. kaplıcalarımızın özelliği kükürtlü olması. bilsem her yaz girerdim gittikçe. şimdimi söyleni bu. :scared:

Geri