Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
piyemi' Alıntı:
H_M' Alıntı:
Peki örgün eğitimden başka bir branşın eğitim fakültesini okuyan arkadaşlar yan branş olarak kullanabiliyor mu. Atanabiliyor mu. Yoksa tekrar KPSS mi gerekli?
tekrar KPSS diye biliyorum.
hayır, tekrar kpss'ye gerek yok. mebbis'e de işletilir o diploma. yan alan değil, alan olur.

açıköğretim tarih edebiyat vs Yeni kayıt olan arkadaşlar şu an branş değişikliği açılmamış olabilir fakat biz bitirinceye kadar ne olur bilinmez. Örn geçen sene bölüme ilk üni olarak başlayanlara formasyon hakkı yoktu belki bu yüzden bir çok kişi başvurmadı fakat formasyon geri geldi hoş bizim formasyona da ihtiyacımız yok. Bir şeyler yapmak iyidir insanı umutlu kılar.Kendi adıma geçen sene norm sıkıntısını enlerde yaşamış biri olarak su anki halimizin iyi olduğunu söylemekle birlikte labsız kitapsız bir ders için her hafta 40dak nasıl doldurayım diye kafa patlatıyorum. Kimse bana derse karşı bakış açısını değiştirmek senin elinde de demesin zorunlu ders olması dışında bizim için bir şey değişmedi. Bazen imdat diye bağırmak dahi istiyorum.Bu sebeple elbetteki sartlarım zor dahi olsa okuduğum bölümü bitirip alan değiştireceğim.

İnanın beni ders çalışmaya en çok motive eden sebep bilgisayar öğretmeni olmaktır. Bu motivasyonla geçen sene iki dönemde yüksek onur belgesi aldım. Herkes benim kadar branşından bıkmamış olabilir ama benim geldiğim nokta bu

Hocam hangi üniversitede hangi bölüm okuyosunuz. .
Bu arada mesajınız için teşekkürler. Etrafımdakilere Edebiyat okumayı düşündüğümü söylediğimde ciddi ciddi okucak mısın yani diye tepkiler alıyorum. Desteğiniz sevindirdi.

ben de tarih okuyorum 2.sınıfa geçtim tavsiye ederim edebiyat daha zor boş ver tarihi seç

only61' Alıntı:
ben de tarih okuyorum 2.sınıfa geçtim tavsiye ederim edebiyat daha zor boş ver tarihi seç
Hocam ben tarih seçtim. Bu yıl zorlanacağım, üstüne daha fazla düşmem gereken dersler hangileri acaba bilgi verir misiniz?

dün itibariyle ben de kamu yönetimi bölümüne kayıt oldum arkadaşlar
şimdiye kadar olmadığıma bin pişmanım. keşke mezun olunca kaydımı yapsaymışım şimdiye biterdi
müfettişlik idarecilik vs dallarda faydası olabileceğini düşündüğüm için kamu yönetimi seçtim
inşallah hayırlı olur ...

only61' Alıntı:
h_blsm' Alıntı:
only61' Alıntı:
Hocam ben tarih seçtim. Bu yıl zorlanacağım, üstüne daha fazla düşmem gereken dersler hangileri acaba bilgi verir misiniz?

osmanlıca ve hellen tarihi

ben de tarih 2. sınıftayım artık... osmanlıca zorlamıstı :)

Arkadaşlar sanırım 20 ekimden sonra başvurular bitiyor ya. Kayıt yaptırsak mı yaptırsak hangi bölüme çok. Karasızım bi ikinci alternatif olması aslında herzaman iyidir harçlarda 205 tl napcaz var mı tavsiye :?:

Sosyal Hizmetler nasıl bölüm arkdaşlar tavsiye eder misiniz? ayrıca 4 yıllık açık öğrtetim okunacağına 2 yıllık sağlıkla ilgili örgün bölüm okumak daha mantıklı değil mi?

sosyoloji 4 yıllık 2 yıllık tavsiye var mı peki fotoğrafçılık gibi :?:

merhaba arkadaşlar.. ben de dgs ile hukuğa geçmeyi denerim düşüncesiyle 2 yıllık adalete yazıldım.. şöyle bir sorum olacak, vizelerde kitabın neresine kadar sorumlu olacağız, böyle bir şey var mı ??

Arkadaşlar neden sosyoloji :?: konular çalışma sınavlar v.s. kasma durumu nedir acaba :?:

fatihinfedaisi' Alıntı:
merhaba arkadaşlar.. ben de dgs ile hukuğa geçmeyi denerim düşüncesiyle 2 yıllık adalete yazıldım.. şöyle bir sorum olacak, vizelerde kitabın neresine kadar sorumlu olacağız, böyle bir şey var mı ??

kitabın yarısı vize diğer yarısı final

eras63' Alıntı:
Arkadaşlar neden sosyoloji :?: konular çalışma sınavlar v.s. kasma durumu nedir acaba :?:

hocam ilerde alan değişikliği olur vs . diye başladık. sonra değişik şeyler duyduk gerçekleşirse lazım olacak...

kredi sistemi var hocam 2*3 dersin 80-90 olsun gerisi 40-50 arası olsun geçersin hepsinden

geçen sene ilk dönem hiç kitabın yüzünü açmadan geçtim... ikinci dönem okudum konular iyiydi.. üstün onur belgesi geldi eve :puhaha:

peki diyelimki önlisans okuduk bitirdik sonra dgsyi kazandık. örgün eğitime nasıl devam edeceğiz öğretmenlik yaparken?

hocam peki istanbul üniversitesine verilen açık öğretim 4 yıllıklar uzaktan öğretim mi?
yani aynı anadolu üniversitesi gibi ise eskişehir anadolu üniversitesini okumaktansa istanbul üniversitesi açıköğetim okumak daha prestijli olmaz mı?

Geri