Sınavla öğrenci alan okullara tercihimden dolayı il reddetti

Kodla Büyü

gdagli

Site Gezgini
İliçi atamada tercihte bulunduğum meslek liselerine il tarafından Sınavla alınacak okullara tercih nedeniyle reddedildi.Bakanlık genelge ile öğretmen atamalarını kapatmış.Durumu anlıyan var mı merak ediyorum

Akşama doğru onayladılar tekrar mesleki ve teknik liselerin bazıları ve bazı bölümleri proje okulu olarak değerlendirilmiş.

aynı olay bu yıl norm fazlsı atamada fen lisesi istediğmde oldu rize de 6 fen lisesi var 3 ünü yazdım hiç biri çıkmadı nedeni meb in atama yer değiştirme yönetmeliği danıştay tarafından bazı maddeleri iptal edilmiş şu an fen lisesine gitmek imkansız tüm branşlar için nereden hoca bulacaklar o iş muallak işte

O zaman il dışına bu okulları açmayacaklar mı?
Açmayacaklar hocam. İl içine açılmadı. Gelen bilgiler yönetmeliğinin de hazırlandığı yönünde. Yaz aylarında ayrıca duyuruya açılacak falan filan deniliyor ama bu tip şeyler yönetmelik yayınlandığında netleşir.

Fen Liseleri atamaları kapatıldı evet, bu liselerde daha önceden görev yapmış olmak ve 5yıl ara vermemiş olmak gibi şartları var.
Ben de meslek grubunda tercih yaptım İl'de onayladı, hocamın şehrinde özel bi durum olabilir.

Sınavla öğrenci alan okullara, sınavla öğretmen atandığı güzel yıllar vardı. Sonra ise bugünlere geldik. Eğitimin hiç mi iyiye gittiğini görmeyecek bu gözler?

Geri