Sınav notları

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar bu sene sınav notlarım hayli düşük oldu ancak adil düzeni de bozmak istemiyorum sınavda önce 30 soru verdim 20sini birebir aynı sordum bu çalışma sorularını da 1 hafta önce derste çözdüm hala 15-20 alanlar var genel olarak da sınıflarda 85 üstü alan 2-3 kişi var bugün birkaç öğretmen arkadaş hocam bizim notların içinde sizinkiler epey düşük kalmış dedi niye böyle oldu daha ne yapmalıyım yüksek almaları için bilemedim bir yandan bunu niye ben dertleniyorum diyorum bir yandan da bazı velileri üzerime sıçratmak uğraşmak istemiyorum, taban puan versem 100 alana haksızlık kafamda deli sorular

Aynı sorun bende de vardı, veliler acayip olmuş 85 oluyor ortalama niye 90 üstü değil diye beni arıyor tutturamayanca müdürü arıyor. Ben uğraşmamak için herkese 100 verdim hocam hepsini, uygulama sınavı yapmış olarak göstermeye çalışacağım fakat tutar mı bilmiyorum.

Hocam ben de aynı durumdayım. Anadolu Lisesinde ders seçmeli olduğu için Performans notuyla ortalamalarını yükseltmeye çalışıyorum. Yoksa dersi seçmek istemiyorlar bir dahaki sene için.
30 test sorusundan 16 tanesini birebir aynı, 4 tanesini de biraz değiştirerek sordum. Ortalama 60larda kaldı. Diğer derslerde de notlar düşük. Ama öğrenci de velisi de bizim dersleri cebinde görüyor.

Okumayacak öğrencileri okutmaya çalışırsak olacağı bu. Python kodlamaya geçince çöküyorlar. Ama 4 işlemi zor yapıyorlar matematikte :(
Aynen Hocam yaa ben de zorunlu eğitime kesinlikle karşıyım 25 almış çocuk kahkaha atıyor gülüyor kendine yazılı olmamış umursamıyor sonra öğretmene soruluyor çocuk okula geldi niye yapmadın sınavını diye, çocuğa kızdım verdim kağıdı şurda ol yazılını diye zil çaldı bir baktım yok olmuş kağıdı da alıp gitmiş katlamış çantaya koymuş

Okumayacak öğrencileri okutmaya çalışırsak olacağı bu. Python kodlamaya geçince çöküyorlar. Ama 4 işlemi zor yapıyorlar matematikte :(
Ayni sorunları bende yaşadım ağladılar resmen hocam yapmayın etmeyin diye müfredat neyse anlattım müdüre şikayet eden veli oldu BİMER e cimere yazan veli oldu müfredat neyse onu işledim kimse kusura bakmasın öyle ortada herkes PC biliyor diye dolaşmasınlar 2 saat klavye anlatıp öyle geçmiştim pythona ..... Peki sonra ne oldu şu an o öğrencilerden 3 tanesi Android oyun yapmış geçenlerde arayıp söylediler teşekkür ediyorlar :)

Ben ortaokuldayım. İlk sınavı yazılı yaptım, döküldüler. İkinci sınav için de konu dağıttım, derste gösterdiğim kaynaklardan araştırıp sonraki derslerde anlattılar. Bu anlatımlardan, derse katılım, defter düzeni vs. tümünden artı-eksi aldılar. İkinci sınav notunu buna göre vereceğim.
Yazılı yapsam yine döküleceklerdi, o kadar kâğıdı okumakla boş yere uğraşacaktım...

İkinci döneme de genelde 1 yazılı, bir uygulama sınavı yaparım.

Uzaktan ders sonrası durum bu.
Ben notlarına yirmi puan ekledim. 100 alanlar zaten okuyacak öğrenciler onları etkileyeceğini düşünmüyorum.
Okumayacak olana yüz versem de yine okumayacak. Sınavlar gerçeği yansıtmıyor zaten.

Denemelere bakın ondan sonra ötün dedim ben.. Hocam kağıtları tarayıcıdan geçip örneğini alıp çocuklara okutuyorum itiraz kalmıyor. Siz okuyunca öğretmen şunu bunu vermiş diye laf ediyorlar ama kağıdı kendilerine okutup saydırınca şunları şunları yanlış yaptım bunu aldım diyorlar; siz vermiş olmuyonuz

• Beğen
Tepkiler: mnn
Uzaktan ders sonrası durum bu.
Ben notlarına yirmi puan ekledim. 100 alanlar zaten okuyacak öğrenciler onları etkileyeceğini düşünmüyorum.
Okumayacak olana yüz versem de yine okumayacak. Sınavlar gerçeği yansıtmıyor zaten.
Hocam geçen sene buna benzer bir uygulamadan soruşturma geçirdik Veli'nin biri benim çocuğum her ödevini yaptı her derse erkenden girdi çalışmaya la çalışanı bir tuttular diye cimere şikayet etti

Ne aldılarsa onu verdim. Çalışan yapan çocuğun günahı ne. Kesinlikle yazılı notu ile oynamam. Özet verdim birinci sınavda soru havuzu yaptım. Hak eden hak ettiği notu alır.

Biz okurken 70 altı aldığımızda, yuvasına yılan giren keklik gibi ötüyorduk. şimdikilerin hiçbir şey umrunda değil. kafana göre ver geç hocam. sistem kalmayacak diyorsa yapacak hiçbir şey yok.

Teste alıştırılmış, düşünme becerisi zayıflamış nesil var karşımızda. O kadar rahatlar kî; utanmasa yatak döşekle okula gelecekler. Bende ikinci dönem uygulama yaptırmayı düşünüyorum. Yoksa hem kağıt hemde zaman israfıdır yazılı.

Kimse notunu beğenmiyor,
Kimse beğenmiyor da hocam; sorun veli ve öğretmenlerde. Benim çocuğun denemelerde 13 yanlışı var okulda 95 den aşağı notu yok. 100 lük sisteme vurdum "oolum öğretmenler ne verirse versin şımarma ortalaman 77" dedim. Velilerimiz lgs de elenirken çocukları ne yapacaklar acaba

Ben Sinavda aynısını veriyorum.uygulama sınavını nasıl yapıyorsunuz.dosyalari saklamanız gerekmiyor mu?

Ben 5 ve 6 larda birinci yazılıyı normal yazılı yoklama şeklinde yaptım. Ortalama 50-70 arası aldılar. İkinci yazılıyı 5lerde internetten konu araştırması yapıp belli kriterlere göre word den düzenleme, 6larda da yine internetten konu araştırması yapıp belli kriterlere göre ve sayfada powepointten sunu hazırlaması yaptırdım. Tabi bunu bt sınıfında süre vererek yaptırıp dokümanları kaydettirdim ve sonra puan verdim.

Matematik sınavı 90-100 olan bir öğrenci, 20 soruluk bir matematik denemesinde 5 net yapamıyorsa bir şeyler sorgulanmalı. Yüksek not veren, notu ver geç diyen öğretmen arkadaşlar çok büyük bir yanlış yapıyorsunuz. O çocuk, merkezi sınavda hiçbir şey yapamayacak, önce kendinizi sonra veliyi ve sonra da öğrenciyi kandırmayın lütfen.

5 ve 6lara giriyorum, ders notlarını paylaştım, laba geçtiğimiz zamanlar bir dakika bile boş kalmadılar, nefessiz uygulama yaptırdım. 5lerde en yüksek not o da 2. sınavda 95, en düşük not 6 (altı), 6larda en yüksen not 100, en düşük not 11. Herkes çalışmasının karşılığını alacağını bu yaşlarda öğrenecek, aslında bu yaş bile geç.

öğrenciler o kadar gamsız ki. özgür şeremet hocanın sitesinden konu testi yapıyorum sonra yazılıda benzer veya aynılarını soruyorum. deftere yazdırdığım taş çatlasın 5 sayfa ona bile tenezzül edip çoğu çalışmıyo. haliyle düşük alıyolar. aslında çocukları bu düzene öğretmenler hazırlıyor. örneğin okulumda bir öğrenci matematikten 61 ve 38 almıs. sözlü notları 100-100 girilmiş şaka gibi. neyine 100 alır bu öğrenci. desemki ders katılımı iyi neden yazılısı çok kötü. burda öğretmenler notları şişirdiği için çocuklarda not kaygısı malesef bi kaç öğrenci dışında çoğunda olmuyo. ben ne hakediyolarsa ona göre not vermeye devam edicem.

Kimse beğenmiyor da hocam; sorun veli ve öğretmenlerde. Benim çocuğun denemelerde 13 yanlışı var okulda 95 den aşağı notu yok. 100 lük sisteme vurdum "oolum öğretmenler ne verirse versin şımarma ortalaman 77" dedim. Velilerimiz lgs de elenirken çocukları ne yapacaklar acaba

e-okul raporlardan görebilirsiniz: Takdir belgesi alan(85+) öğrenci sayısı okulun yarısı yapıyor. Bu hesaba göre Lgs de okulun yarısının 425 üzeri olması lazım.. ama %15 ancak... 90+ olanlar zaten okulun %40..

Hızlı ders notu girişinde , raporlar bölümünde "Alınan Belge / Ağırlıklı Ortalamaya Göre Başarı Sıraları"
En alttan ikinci..

Sistem hakkında ne yazalım boş. Artık sınav yapmayı bırakıp doğrudan 100 vermeyi düşünüyorum ama çalışan ile çalışmayan bir oluyor o zaman.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mse
sınavdan ne aldilarsa onu veriyorum sözlü notları da ders içi katılıma göre elimde ölçeği bile var kimse kusura bakmasın

Ortaokulda görev yapıyorum. Bugün not çizelgelerini imzalayıp teslim ettim. Müdür, 45 alan öğrencinin notunu beğenmedi. Okulumda laboratuvar olmadığı için dersleri teorik işliyormuşum bu nedenle daha yüksek vermem gerekiyormuş. Anlatmadığım hiçbir şeyi sormadım, her sınav öncesinde not hazırlayıp verdim. Aynı sınıftan üç öğrenci 100 aldı bunu da az buldu. Garip. :)

Hocam sizi meslek lisesindeki notları incelemeye davet ediyorum maalesef deli gibi ugrasmamiza rahmen dersi geçen 34 kişilik sınıftan 10 kişiyi bulmuyor. Çok üzücü bir durum.

Ben de sınavda ne aldılarsa performansı da aşağı yukarı ona göre veririm. 100 vermek çok etik gelmiyor bana da.Çalışanla çalışmayan bir olmaz.

Ben de yüksek not verenlerdenim, yazılılarını genelde kolay yapmaya çalışıyorum. Kendi adıma çocukların not korkusuyla ve kafayı nota takarak bir şeyler öğreneceği zannetmiyorum, öğrenemiyorlar zaten; yazılıda ezberleyip yapar unutması 1 hafta; ama kendi istek ve ilgisiyle öğrenmeye çalışırsa belki hayatı boyunca o bilgileri unutmaz. Mesele o motivasyonu kazanabilmesinde, öğrenci ilgilenmiyorsa & uğraşmıyorsa amacı sadece notsa verip geçiriyorum öğrenmek isteyene sonuna kadar rehberlik ve emeğimi veriyorum anlayış bu olmalı görüşündeyim.

Geri