Sınav Görevlisi Başvuru Ekranları ve Bağlantıları

Kodla Büyü

Tenten

Süper Üye
Süper Üye
Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM sınav görevlileri için en çok bilinen kurumlardır. Bunların dışında sınav görevlileri ihtiyacı olan diğer üniversitelerinde görevli iş ve işlemleri için başvuru ekranları bulunuyor. Açıkladıkları sınav takvimlerine göre sınav görevi için başvuru yapılıyor.

MEBBİS : MEB ölçme sınav hizmetleri tarafından yapılan sınavlar için sadece meb personellerinin başvuruları kullanılıyor. Eğitim öğretim hizmetleri, genel idari hizmetler sınıfında görevliler başvuru yapıyor. Yapılan sınavlar, Açık öğretim Kurumları , protokol , Bursluluk sınavları, MTSK(direksiyon), E-sınav belirli bir takvim açıklaması yapılamıyor.

ÖSYM : Görevli İşlemleri Sayfasından akademik personel ve eğitim öğretim sınıfındaki personelin görev talebi başvurusu için kullanılıyor, ÖSYM tarafından kabul edilmiş eğitim ve öğretim kurum yetkilisinin ekranlarından görevliler sisteme kayıt oluyor, ÖSYM sınav takvimine göre başvuru işlemleri yapılıyor. Yapmadığı sınav yok gibi. il merkezlerinde ayrıca E sınav salonlarında yabancı dil sınavı yapılıyor.

AUGiS : Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemi, Eskişehir Açık Öğretim Fakültesi sınavlarında görevli işlemleri için ağırlıklı kullanılıyor. ancak YÖKDİL sınavları içinde görevli başvuruları buradan yapılıyor. İl koordinatörlükleri tarafından sınav binası olarak tanımlanan kurum yöneticilerine yetki veriliyor. Görevliler kurum yetkilisi ekranlarından kurum amiri tarafından ekleniyor.

ATA-AÖF : Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınav görevlileri sistemi. ATA-AÖF sınavları görevli başvuru işlemleri için kullanılıyor. Görevliler 89 adet İl koordinatörlükleri tarafından sisteme kayıtları yapılıyor. Fakültenin sınav takvimine göre başvuru işlemleri alınıyor.

GAZİSEM : Gazi Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemi, sisteme internet üzerinden başvuru yapılıyor. Çeşitli kurumların PTT, SPK gibi kurumların sınavını yapıyor. Açıklanmış bir takvimi bulunmuyor.

ASYM : Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi Görevli Bilgi Sistemi, başvurular internet sitesi üzerinden yapılıyor. Çeşitli kurumların sınavlarını yapıyor. Açıklanan bir takvimi bulunmuyor.

En sorunsuz sınav ÖSYM tarafından uygulanıyor.

• Beğen
Tepkiler: vgm
Anadolu Üniversitesi 2018-2019 Öğretim Yılı Güz Dönem Sonu Sınavı görev talepleri için 19 Aralık 2018 tarihine kadar AUGİS sistemi üzerinde üzerinden görev talebinde bulunabilirler.

ÖSYM 2021 ALES/1 Bina Salon Görevleri Tercih Süreci | Sınav Tarihi : 02.05.2021 10:15
Başvuru ve tercih ekranları açılmış

30 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan T.C. Adalet Bakanlığı Uzlaştırması Sınavı görev talepleri aktif edilmiştir. Sınavın gerçekleştirileceği Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Van illerinde görev yapıp, sınavda görev almak isteyen görevliler 16 Mayıs 2021 saat 23:59'a kadar AUGİS sistemi üzerinden görev talebinde bulunabilirler.

bu erzurumun sinavlari icin ne yaptiysak basvuramadik kaydimizi su ilce alsin diyorlar onlara gidiyoruz bizde calismiyorsunuz ile gidin diyorlar il de ilceye gidin diyor farkli ilcede calistigimiz icin alinmadi bir türlü kaydimiz

Görevlendirmeler belli olmuş. Ben iade ettim 90 tl ye başkalarını bulsunlar.

Geri