Sınıfların bölünebilmesi...

Kodla Büyü

serefogluh

Site Gezgini
Mesajlar
86
Bilişim Teknolojisi Dersinde sınıfların ikiye bölünebilmesi hem dersin daha etkili işlenmesini, hem de normun artmasını sağlayacaktır. Aynı Teknoloji ve Tasarım Dersinde olduğu gibi kalabalık sınıfların şartlar mümkünse ikiye bölünmesi birçok açıdan faydalı olacaktır. BTE Derneğinin bu konuda yaptığı istek-gerekçeler vb bilgiler derneğin http://www.bte.org.tr/siniflarin_bolunebilmesi.html sayfasında paylaşılmıştır.
 
hocam iyi hoşta önce dersimiz olsa sonra ikiye bölsek olmayan dersi 2 'ye bölersek sonuç çok hoş olmaz
 
Gayretleriniz ve emkleriniz için teşekkürler hocam. Fakat bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum. (İnşaallah yanılırım)
 
zaten bölünecek hocam teknoloji tasarım dersiyle birleşince. sınıf ikiye bölünecek yarısını teknoloji tasarım öğretmeni yarısını bilişim teknolojileri öğretmeni okutacak 2. dönemde gruplar değişecek tıpkı eskiden ev ekonomisi ve iş teknik dersinde olduğu gibi
 
beyazgolge' Alıntı:
hocam iyi hoşta önce dersimiz olsa sonra ikiye bölsek olmayan dersi 2 'ye bölersek sonuç çok hoş olmaz

Tabii ki ders için neler yapıldığını yazmakla bitiremeyiz. Ama ders bir yana dersi destekleyecek, şartları iyileştirecek adımlara gereksinimimiz var...

MEB'de tümden gelimi 10 yıldır tüm bilişim teknolojisi öğretmenleri deniyor. Ama gözden kaçan öncelikle ihtiyacı hissettirmek, ortaya etkili çalışmalar koyabilmek ve tüme varabilmektir. 40-50 kişilik sınıflarda ders yapabildiğimizi çocuklara tüm kazanımları kazandırabildiğimizi, çok önemli işler başardığımızı varsayarak dersin arttırılmasını istemek ne kadar doğru bilemiyorum çünkü ders verdik ama yine olmadı denildiğinde ama şu şu şartlarında sağlanması gerekli demekte fayda var.

Öğretmen normu bir yana öğretmen verimi, dersin etkililiği vb konularda ne kadar faydalı olacağını ancak 20 kişilik sınıflarda ders işleyenler kestirebilir.
 
Geri
Üst