Sınıf defterleri getir götür işi

Kodla Büyü

cihan_27

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sinif defterlerini idareci arkadasin odasindan aliyoruz ogle arasi birakiyoruz sonra ogleden sonra tekrar alip cikista tekrar birakiyoruz. kurs icin ise ayri bir idareci arkadasin odasindan defteri alip cikista yine birakiyoruz bu 3.okulum ogretmenligimde. asiri zaman kaybi oluyor okulda 4 katli resmiyette durum nedir acaba gunde 6 kere iki ayri idarecinin odasina gidiyoruz mecbur muyuz bu getir gotur isine. okulum normal egitim bu arada

Ülkemizdeki idarecilerin en büyük sorunu Ego Ego Ego...
hocam sinifin dersine giren en son ogretmen getirsin deniyor alirken de ilk derse giren. boyle olunca gunde 6 kez in cik. erken cikmam gerekti okuldan erken dediysem zil caldi firladim gidiyorum ogrenci geliyor hocam siz goturecekmissiniz.

Kendin gel al derdim... Bir iki anlarim ama 6 kez ne yahu, zaten can cikiyor ders nobet veli...
hocam geçen yıllardan defter kaybolmuş sanirim ondan böyle bir karar almislar.ogle arası ve kursta olunca bir sabah bir ogle bir de ogleden sonra kurs turu ediyor 6 .o işle ilgilenen idareci ayri odada onun odasina gidiliyor ayrica en ust katta.Tabi ben yeniyim okulda bütün öğretmenler bu şekilde yapıyor homurdanan oluyor ama tabi cok ses seda cikmiyor .benim sordugum resmiyette yönetmelikte nedir? kendin getir dedigi zaman yok dersem senin görevin denmesin mevzuatı ne bu işin bilen eden yok mu?

Bu işin yönetmeliği falan yok hocam.. Bahsettiğiniz işi nöbetçi öğrenci yapar.. İdare belli bir düzen sağlansın diye böyle bir kural(!) koymuş kendi kafasınca.. Muhtemelen sizden önceki yıllarda defter kayboldu ya da defter yoklama fişinde oynama-tahrip oldu. O yüzden olmuş olabilir.. Gelelim sizin alacağınız tavra ve yapacağınız işe..
İdareyle aranız nasıl bilmiyorum ama bu işi yapmak istemiyorsanız açıkçası cephe almış olacaksınız.. Buna hazırsanız defter işini yapmayın.. Sınıf başkanından isteyin.. Giderken de sınıf başkanı teslim etsin.. İdare sizi çağırıp sorduğunda o an ki konuşmaya hazırsanız böyle yapın.. İdareyle papaz olacaksınız tabiri caizse.. Bütün bunlara hazırsanız, cephe alırım diyorsanız yapın yoksa o saçma kurala uyup dersinize devam edin derim..

Bu işin yönetmeliği falan yok hocam.. Bahsettiğiniz işi nöbetçi öğrenci yapar.. İdare belli bir düzen sağlansın diye böyle bir kural(!) koymuş kendi kafasınca.. Muhtemelen sizden önceki yıllarda defter kayboldu ya da defter yoklama fişinde oynama-tahrip oldu. O yüzden olmuş olabilir.. Gelelim sizin alacağınız tavra ve yapacağınız işe..
İdareyle aranız nasıl bilmiyorum ama bu işi yapmak istemiyorsanız açıkçası cephe almış olacaksınız.. Buna hazırsanız defter işini yapmayın.. Sınıf başkanından isteyin.. Giderken de sınıf başkanı teslim etsin.. İdare sizi çağırıp sorduğunda o an ki konuşmaya hazırsanız böyle yapın.. İdareyle papaz olacaksınız tabiri caizse.. Bütün bunlara hazırsanız, cephe alırım diyorsanız yapın yoksa o saçma kurala uyup dersinize devam edin derim..
Devam edelim bakalım

Geri