Sınıf Öğretmeninin Yan Alanı Bilişim Teknolojileriymiş

Kodla Büyü
Normal okullarda alt özel eğitim sınıfı açılacak.Bu alanda diploması olanlar özel kurumlarda büyük paralara çalışıyorlar.Geçen hafta sertifikamız var mı diye soruldu?100 öğretmen de ancak 1 tanesinde çıkar bu belge.Bu yüzden sınıf öğretmenlerini eritmek için zihin engelliler açılacak çalışma şartları iyi köyde ancak 1-4 öğrenci gelir ek dersi %25 fazladır şehir merkezlerinde benim çocuğumla özel ilgilen diyen esnaf öğretmene ekstra milyarları bastırıyor

arkadaşlar dediğim kişi 1 yıllık öğretmen. yan alanları bilişimmiş. bu durumda öncelik olarak bilişim bölümüne geçiyor...

hocam dediğim gibi yan alanımız kabul edilse bile...bakanlık bir ön incelemeye alacak başvuru kriterleri tutanları alacak.Benim 14 sene oldu.BT alanında görevlendirmelerim var en az 600 saat sırf bilişimle ilgili hizmetiçi eğitimim var.Sicilim pekiyi 4 tane ödüllendirmem 1 kademe ilerlemem var.
Öncelik sınıf öğretmenliğinden ben tekme yiyebilirim ama zevkle istiyorum

İnan aylık dağ köylerinde bundan 10 sene evvel gidiş geliş 30tl taksi parası veriyor 5 tane sınıf birarada bs okutuyordum.Halen memlekette aylık öğretmen servisi köy servisi ve belediye otobüsü drken aylık 400tl yol ücreti veriyorum.İl merkezinde olayım ek ders kesinlikle istemiyorum bıktım artık bilgisayarla uğraşmak istiyorum

muhalif33' Alıntı:
arkadaşlar dediğim kişi 1 yıllık öğretmen. yan alanları bilişimmiş. bu durumda öncelik olarak bilişim bölümüne geçiyor...
Geçerse geçsin hocam, çok pişman olup alanına dönmek isteyecek ama bulamayacak belki de..

Yav arkadaşlar herkes bilişimciledrin çaresizliğini, maduriyetini biliyor. O "siz yata yata 18 saat ek ders alıyorsunuz" diyen sayın hocalar,fırsat verilse bile yan alanları olsa bile cesaret edip geçemezler bilişime. Akıl işi değil...Ben inanmıyorum bizim bölüme alan değişikliiği yapacaklarına

şu an liste var baktım BT yok bol bol zibil gibi zihin engelliler ve en çok da tek tasarım var

sivayseri' Alıntı:
Yav arkadaşlar herkes bilişimciledrin çaresizliğini, maduriyetini biliyor. O "siz yata yata 18 saat ek ders alıyorsunuz" diyen sayın hocalar,fırsat verilse bile yan alanları olsa bile cesaret edip geçemezler bilişime. Akıl işi değil...Ben inanmıyorum bizim bölüme alan değişikliiği yapacaklarına
Zaten akıl işi olsa sulanmazlardı.Bu arada Sınıf öğretmeninde rekor 500 puan değil arkadaşlar.Ben 600 küsür puanlıyı gördüm.

öğretmenler isteyerek değil mecburen geçiyorlar... zaten teknoloji tasarıma geçen öğretmenler de pişman olacak. seneye ders saati 2 saat azalıyor... orada da norm fazlası olacaklar

hocam alan değişikliği yapabilecekler için 839 bilişim kontenjanı gözüküyor. hocam bunlarında 414 tanesi ortaokul isterler mi isterler heralde

Buzkırıcı' Alıntı:
ayrı bir belge hocam.BT alanına senıf öğretmeninin geçmesi imkansızdır anca zihin engeliler sınıf öğretmenliği yakındır.Benim formatörlük belgem var bilişimcilerin gittiği tüm kursları aldım network hariç.En azından il yada ilçede görevlendirmelere bakarlar nerede çalışmış hangi belgeleri almış diye.Benim bt alanında sınıf öğretmenliğinden daha fazla tecrübem çalışmışlığım var

Ayrı bir belge ise yan alan sayılmıyor. Diplomada yazılı olması gerekiyor.

Bu kapsamda 2012 yılına mahsus olmak üzere;
1- Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı Kararı ile 12/09/2012 tarihli ve 5110 sayılı mütalaası doğrultusunda sınıf öğretmenleri;
a- Yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yan alan yazılı olanlar bu alana ya da öğretmen yetiştiren iki yıllık yükseköğretim kurumu mezunu olanlar lisans tamamladıkları alana,
b- Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği veya Teknoloji ve Tasarım alanına
alan değişikliği suretiyle özür durumundan yer değiştirmek üzere başvurabileceklerdir.
2- Diğer alan öğretmenleri;
a- Yüksek öğrenimleri başka alana veya alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler bu öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yan alan yazılı olanlar bu alana ya da aylık karşılığı okutabilecekleri derslerin alanına,
b- Teknoloji ve Tasarım alanına
alan değişikliği suretiyle özür durumundan yer değiştirmek üzere başvurabileceklerdir.

Bu Teknoloji ve Tasarım nasıl bir alandır ki, şartsız şurtsuz her isteyen geçiş yapabiliyor ya. Bugün nerdeyse sanayide çırak kalfa ararken bile belge aranıyorken şu milli eğitimin düştüğü hale bak ya :-1: :-1:

Arkadaşlar bizim okulda da o durumda sınıf öğretmeni var. Balıkesir Üniversitesi mezunu. Arkadaş diplomasını daha almamış. Ama geçici mezuniyet belgesinde yan alanı olarak "Bilgisayar Öğretmenliği" diye yazıyor. Ben kendim bizzat gördüm.

cans' Alıntı:
Arkadaşlar bizim okulda da o durumda sınıf öğretmeni var. Balıkesir Üniversitesi mezunu. Arkadaş diplomasını daha almamış. Ama geçici mezuniyet belgesinde yan alanı olarak "Bilgisayar Öğretmenliği" diye yazıyor. Ben kendim bizzat gördüm.

Sınıf öğretmenlerinin yan alanının bilgisayar olması bence saçma.Sayısal bir bölüm olsa yine anlarım da sınıf öğretmeni ne alaka anlamış değilim.

Buzkırıcı' Alıntı:
İnan aylık dağ köylerinde bundan 10 sene evvel gidiş geliş 30tl taksi parası veriyor 5 tane sınıf birarada bs okutuyordum.Halen memlekette aylık öğretmen servisi köy servisi ve belediye otobüsü drken aylık 400tl yol ücreti veriyorum.İl merkezinde olayım ek ders kesinlikle istemiyorum bıktım artık bilgisayarla uğraşmak istiyorum
aynı durumdayım hocam... :++: bakalım hayırlısı, ya başka memurluk, ya bilişim. zihin engelliler son çare.. 12 sene oldu

EVET ARKADAŞLAR SİZ HAKLI ÇIKTINIZ BU BAKANLIK BANA DA YAPTI YAPACAĞINI
Ben sınıf öğretmeniyim mebbis bilgilerimde yan alanı bilgisayar yazıyor.Bilgisayar öğretmenlerinin gittiği tüm belgeleri aldığım gibi en önemlisi tecrübem var.Bu işte siz daha iyi bilirsiniz her sorunla karşılaşmak ve tecrübe lazım.Tercih listemde BİLİŞİM HİÇ YOK.
Bir de bunun üstüne okula yeni gelen bir öğretmene ek ders az geldi norm fazladı oluyor olmasın diye bugün bt formatörlük başvuru belgesi doldurulttu.Adamın hiçbirşey bildiği yok tek bildiği winamp nasıl çalar?
Tek istediğim branşa geçmek bilgisayar öğretmeni olmak.Hacettepe üniversitesinde bilgisayarlı grafik ve oyun teknolojileri tezsiz yüksek lisans programına girmekti.
Engelli kardeşlerimiz için oyunlar programlar yazacaktım.Şu anda notebooku şeytan diyor at 9.kattan aşağı ama o bir apple kıyamıyor insan.
Vallahi bu öğretmenlik zor iş

yani bilişim öğretmenine ihtiyaç yok diyorlar alan değişikliği hazretleri.zamanında doktorlar hakimler geçen sene avukat geldi bizde sınav kazanana kadar sınıf öğretmenliği yaptı zamanında ziraaatçiler sınıf öğretmenliği yaptı.Biz aşık olduğumuz meslek bilgisayar olamadık gitti.Demekki hackerlar haklıymış sistem yanlışsa gir sisteme dağıt ortalığı

Geri