Sınıfının ikiye bölünmesi BİT+ Ekonomi dersi

Kodla Büyü

muratci

Aktif Üye
2012-2013 eğitim öğretim yılında 10. sınıftan 11.sınıfa geçecek öğrencilere ders seçimi yaptırarak aynı sınıftan bilgisayara istekli olanlara BİT dersi, istemeyenlere astronomi yada ekonomi dersleri seçtirmek istiyorum. (Anadolu Lisesi)

Böylece sınıf ikiye bölünecek, aynı ders saatinde bir grup sınıfında kalıp ekonomi dersine girerken bir grup BT sınıfına BİT dersi için gidecek. Forumda bunu uygulayan yada uygulamayı deneyen kimse var mıdır? Bu durumun önünde yasal bir engel var mı?

Yasal bir engel olduğunu zannetmiyorum hocam. Benim okulumda (imam hatip lisesi) bu yıllardan beri uygulanıyor. Şu anda yok ama daha önce bir grup bilgisayar alırken diğer bir grup fizik almıştı. Diğer derslerde de bir grup coğrafya alırken diğer grup matematik falan alıyor. Benim bildiğim 7 yıldır bu şekilde yapılabiliyor.

Teşekkürler cevap için. Eğer bir engel yoksa isteksiz öğrencileri zorla BT sınıfına sokmanında anlamı yok. Şöyle bir düşünürsek bu şekilde uygulama yapmanın birçok yönden avantajları var.

• BT sınıfında öğrenci başına 1 PC
    İsteksiz, ilgisiz öğrencilerin mazeretlerinin ortadan kaldırılması
    Ek derse ihtiyacı olan diğer öğretmenlere imkan
    Haftalık ders saatinin azlığından şikayet eden fen ve matematik öğretmenlerine takviye amaçlı kullanılacak ders saati

imkan varsa olması gerek bu değil mi zaten.Madem seçmeli.Umarım kanunen bi engelleme yoktur bu duruma.

Geri