Sıfır Araba Tavsiyesi- Ford Fiesta mı Opel Corsa mı?

Kodla Büyü

fa_tu_ra

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba epeydir araba bakıyorum sonuında sıfır almaya karar verdim. Ford Fiesta 1.2 ve Opel Corsa arasında kaldım fiyat olarak birbirine çok yakın siz ne önerirsiniz, özellikle bu arabaların kullanıcıları ne önerir? hangisinin 2. el satışı, teknik, güvenlik, yakıt özellikleri daha iyidir? yorumlarınızı bekliyorum, çok teşekkür ederim fikirler için şimdiden..... birde bayilerde indirim oluyor mu ne yapmak lazım indirtebilmek için?, 1.2 motor sıkıntı yaratır mı? max 32. 000 düşünüyorum bu fiyata daha iyi bir araç var mı?

hocam bende 1,4 lerine bakıyorum 2 arabanın ben de ikilemdeyim ama opel corsa biraz daha geniş fiestaya göre

mehmettuna68' Alıntı:
hocam bende 1,4 lerine bakıyorum 2 arabanın ben de ikilemdeyim ama opel corsa biraz daha geniş fiestaya göre

aynen fiesta öyle dışarıdan bakıldığı gibi içi geniş bir araba değil. nacizhane fikrim corsa daha güzel bir araba

mehmettuna68' Alıntı:

fiesta daha genişmiş de hcm corsa daha uzunmuş corsa 30 cm daha uzun dedi biri fiestada enli

ya neden kimse yorum yazmıyor nerde bu arabadan anlayan arkadaşlar bgn ders zorunlu dendi ya herkes o muhabbette...

hocam şöyle bir yorum yazayım haddim olmayarak, nacizane fikirlerim; araba almak aceleye gelecek birşey değil. sıfır alacağınız için işiniz biraz daha kolay. teknik veriler vardır hocam oradan diz mesafelerine, araç uzunluk genişlik, bagaj hacmi gibi değerlere bakabilirsiniz. bu araçlardaki 1.2 ler konusunda fikrim yok. ikisinede binin oturun, mümkünse kullanın. elbet biri daha çok hoşunuza gidecektir. hoşunuza gideni alın. benimde miktarım kısıtlıydı. sıfır, dizel ama en ucuzlardan birini aldım. binerken hiç korkmuyorsun az yakıyor diye de içime sinmiyor arabam. hoşunuza gideni alın :)

hocam , opel ve fordun sitelerini iki ayrı sekme de aç ve oradan arabaların iç dış tasarımlarını karşılaştır ve içine sinen arabayı al derim. sonuçta araba senin araban olacak,sen kullanacaksın ve parasını da sen vereceksin. ikiside güzel araba. şimdiden hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermez inşallah. güle güle kullan.

şirket ler filo olarak fiesta tercih ediyorlar. ikinci elde satarken opel az olduğu için daha kolay satılır, fiestaların km ile oynayıp piyasaya uygun fiyatlı sürüyorlar.

muratbedel' Alıntı:
hocam , opel ve fordun sitelerini iki ayrı sekme de aç ve oradan arabaların iç dış tasarımlarını karşılaştır ve içine sinen arabayı al derim. sonuçta araba senin araban olacak,sen kullanacaksın ve parasını da sen vereceksin. ikiside güzel araba. şimdiden hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermez inşallah. güle güle kullan.

amin saolun hcm aro....

esfuny' Alıntı:
şirket ler filo olarak fiesta tercih ediyorlar. ikinci elde satarken opel az olduğu için daha kolay satılır, fiestaların km ile oynayıp piyasaya uygun fiyatlı sürüyorlar.

tam aksini diyolar hcm fiestanın ikinci eli daha rahat satılır servisi daha yaygın parçası daha ucuz opelden diye duydum

Hocam ben 2011 fiesta sıfır aldım Allah nazardan saklasın çok memnunum taşımadığım yük kalmadı kereste odun kuzu koyun... bagajı iç hacmi ideal hanım fethiyeli olduğu için sürekli gidip geliyoruz. Getirmediğimiz malzeme yok. Fiestayı tek geçerim

fa_tu_ra' Alıntı:
esfuny' Alıntı:

tam aksini diyolar hcm fiestanın ikinci eli daha rahat satılır servisi daha yaygın parçası daha ucuz opelden diye duydum
+1

gezegen10' Alıntı:
Hocam ben 2011 fiesta sıfır aldım Allah nazardan saklasın çok memnunum taşımadığım yük kalmadı kereste odun kuzu koyun... bagajı iç hacmi ideal hanım fethiyeli olduğu için sürekli gidip geliyoruz. Getirmediğimiz malzeme yok. Fiestayı tek geçerim

güle güle kullanın hcm...

fa_tu_ra' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:

Allah sizede nasip etsin hocam...

hocam bende 2005 fiesta vardı. ford yetklili bayiden 24000 tlye 0 kredi çekip 2013 aldım. çok memnunum. eski arabamı 14000 civarına saydılar(motor arızası vardı ve hafif kazalıydı). iyiki de almışım diyorum, aylık 1200 lira taksitle 20 ay ödemem var yani :( ama tutulan bir araba, alın derim

2008 Opel Corsa 1,3 CDTI vardı bende. Yakıt olarak fabrika verisi 3,9 olmasına rağmen genelde 3,7 gibi bir yakıt tüketimi oluyordu (Şehirler arası). Şu anda sanırım 3,3 gibi bir değer var. Mersin-Anamur-Antalya arasında kullandım. O yolları bilen bilir :) 75 Bg olmasına rağmen araçta 5 kişi + yük klima açık halde o rampalarda herhangi bir sorun yaşatmadı. Güvenlik bakımından çok iyi bir araçtır. Fiestaya gelince; benzinli otomatik test amaçlı olarak bir süre kullandım. ses yalıtımı oeplden çok daha iyi ama iç genişlik olarak opel daha rahat gibi duruyor. Ayrıca şu andaki aracım da dizel ford. 0 aldım. Malzeme kalitesi ve rahatlık olarak opelin yerini tutmuyor.

ben olsam sedan alırım.
önerim corsa daha oturaklı iyi yoltutar. kilo olarak ağır. kalkışlarda hantaldır. fiesta daha atik şehir içinde

Hocam 2013 fiesta aldım, 1 ayı aşkındır kullanıyorum. Arabanın tasarımı yeter bence. 1.6 powershift var benzinli ortalama 40 krş yakıyor şehiriçi kullanıyorum daha çok. Bence fiesta!Euro ncap sanırım 5 yıldız fiestanın. Kesinlikle bayiyle pazarlık yapın, hediye isteyin...

gezegen10' Alıntı:
fa_tu_ra' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:

Allah sizede nasip etsin hocam...

amin hcm en kısa zamanda inş.

thalassa' Alıntı:
hocam bende 2005 fiesta vardı. ford yetklili bayiden 24000 tlye 0 kredi çekip 2013 aldım. çok memnunum. eski arabamı 14000 civarına saydılar(motor arızası vardı ve hafif kazalıydı). iyiki de almışım diyorum, aylık 1200 lira taksitle 20 ay ödemem var yani :( ama tutulan bir araba, alın derim

nasıl yani hcm krediyi çekenken sıfır faiz mi aldılar? totalde kaça mal oldu?

Fiesta yeni kasa değiştirdi. Corsa epeydir aynı kasayla devam ediyor ve kasa değiştirebilir.

Genişlik olarak Corsa daha geniştir.

İki arabayı da incelemiştim. Ben olsam bu tercihlerden Corsa'yı seçerdim.

Bütçe meselesi tabi ama Astra Classic'lere de bakın derim. 34 bin civarında bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

bencede astra clasic üst segment her zaman daha iyidir malzeme kalitesi olarak olsun, konfor olarak olsun.

fiesta da kullandım corsa da
corsa daha güvenli daha kaliteli malzeme
fiesta daha estetik
corsa küçük araç olmasına rağmen içi ferah
ikisi de alınabilir
ama o yılda en az 30.000 km yapıyorsanız dizel alın yoksa gerek yok palavralarına inanmayın
ne yapın edin mutlaka dizel alın en az yakan benzinli araba bile şu anda 45 kuruş yakıyor (hatta kışın 50 kuruş)
dizel corsa 20-25 kuruş yakıyor
gerekirse 2. el alın ama dizel alın rahat rahat binin
hakkınızda hayırlısı olsun :roll:

dizel araba alırken pahalı ama satarken de pahalı, yani kullanırken az yakıyor o da karınız oluyor

fiesta 2012 1.4 tdci yi 1,5 senedir kullanıyorum.eğer çok km yapacaksanız benzinli almayın derim.alırken 3650 tl fark vardı benzinliyle 1 senede 20000 km yaptım hemen hemen verdiğim fazla parayı çıkarmış oldu.Arabaya gelince sürüşü çok rahat bir araba. Fordun klasik sorunu içeriye biraz fazla ses alıyor.eğer sakin bir sürüş stiliniz varsa şehir içinde 4,5-5 lt tüketir,benim gibi biraz seri kullanırsanız 5-5,5 lt civarı yakar.genişlik konusunda arka koltukta oturupta çok dar diyen olmadı şimdiye kadar ama hb arabaların genelinde aynı. fordun 0 faiz kampanyası avantajlı eğer krediyle alacaksanız iki arabanın toplam maliyetini hesap edin.ben alırken astra hb krediyle 4000-5000 fazlaya geliyordu.ama en güzeli gidip ikisinde de test sürüşü yapmanızdır.Şimdiden kazasız belasız kullanımlar hocam.

tencere' Alıntı:
fiesta da kullandım corsa da
corsa daha güvenli daha kaliteli malzeme
fiesta daha estetik
corsa küçük araç olmasına rağmen içi ferah
ikisi de alınabilir
ama o yılda en az 30.000 km yapıyorsanız dizel alın yoksa gerek yok palavralarına inanmayın
ne yapın edin mutlaka dizel alın en az yakan benzinli araba bile şu anda 45 kuruş yakıyor (hatta kışın 50 kuruş)
dizel corsa 20-25 kuruş yakıyor
gerekirse 2. el alın ama dizel alın rahat rahat binin
hakkınızda hayırlısı olsun :roll:

amin hcm saolun aro....

Geri