Sürekli Toner Ekleyin Hatası ....?

Kodla Büyü

emrhsvm61

Site Gezgini
Okulumuzda Kyocera Ecosys FS-3040MFP+ marka fotokopi makinası var.Daha yeni toner takmamıza rağmen sürekli Toner Ekleyin uyarısı alıyoruz. Toner orjinal. Ayrıca ekranında Zarf Modu yazısının sebebi nedir? Onunla bir alakası var mı?
20221228_132257.jpg

zarf modu için makinanın arkasındaki alt tarafta kapağı çekince iki tarafında basılacak tuşlar vardı onlara basmak gerekiyordu ya da basılı ise tam tersi duruma getirmek gerekiyordu.
yıllar önce böyle halletmiştim diye hatırlıyorum.

toner bitince toner ekleyin uyarısı gelir, yeni toner taktığınızda da toner ekleyin uyarısı alıyorsanız tonerin takıldığı yerde sorun olabilir.

toner eklenmiyorsa resetleme yapın hocam
öncelikle tuş takımından
10871087 yi tuşluyoruz.
ardından 2 ye basıp yeşil renkli başla tuşuna basıyoruz.
2 mode 1 seçeneğini seçiyoruz
kapatıp açıyoruz.

zarf modu için ise yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yazınının arka kapağını açtığınızda mekanizmanın sağ ve solunda yeşil tuşlar var onların ikisinin de basılmış ya da basılmamış olarak denenmesi gerekiyor ben öyle halletmiştim

Atık toner kutusunu değiştirdiniz yada boşalttınız mı? Orası doluysa atık toneri kutuya boşaltamadığı için o hatayı vermişti. Kutuyu değiştirince çalışmıştı makine.

Tonerinizden yazıcıya toner tozu aktarımı yapılan şerit şeklinde bir kısım var. Orada problem olmuş olabilir.
Çözüm olarak muadil bir toner alabilirsiniz, yandaki dişliyi biraz çevirebilirsiniz veya başka bir makine varsa onun tonerini takıp yazıcıya toner tozu aktardıktan sonra problemli toneri takabilirsiniz. Bunu kullanımınıza bağlı olarak 2-3 günde bir yapmak zorunda kalabilirsiniz.
indir (1).jpg

Geri