sürücü kutusu Yardımcı olurmusunuz ?

Kodla Büyü

06Davut

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Nu IDE Arayüzlü Harici USB 2.0 Slim Optik Sürücü Kutusu (NUSDENIDE)
http://www.hepsiburada.com/liste/nu-ide ... w%3dsearch
Slm arkadaşlar ssd hardiski pc yetakacağım nette araştırdım fiyatı uygun ama hdd kutusunuda veriyor mu yoksa sadece optik sürücü kutusu için mi

birde önereceğiniz site var mı uygun fiyatta iyi bişe .

teşekkür ederim.

SAYIN BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ HOCALARIMDAN YADA BİLGİSAYAR BİLEN ARKADAŞLAR HİÇ FİKRİ DÜŞÜNCESİ OLAN YOK MU ???

NE SORALIM araba alıcam yemek yapıcam siyaset yapacam.. bunlardan mı sorsa idik :((

;:(((

Resimde sadece ortik sürücü kutusu görünüyor açıklamada ise HDD optik yuvası da var. Fiyatına bakacak olursak ta sadece optik sürücü kutusunu veriyor olmalılar HDD yuvasını ekstra sipariş vermeniz gerekecek.

HDD Sata dönüştürücü.

Hocam ssd diski birincil disk olarak mı kullanacaksınız yoksa depolama diski olarak mı?
Ürünü alıp kullanmadım ama açıklamalarından da net bir sonuca ulaşamadım. USB 2.0 arabirimli harici disk kutusu mu (başlıkta öyle yazıyor), yoksa optik sürücü yuvasına takılan dahili disk kutusu mu (açıklamalarda öyle yazıyor)...
SSD diskiniz varsa muhtemelen bunu birincil disk olarak kullanmak isteyeceksinizidir performans nedeniyle. Dizüstü bilgisayarınızın mevcut harddiskini söküp o yuvaya SSD takmanız lazım. Çıkan diski optik sürücü yuvasına takıp depolama diski olarak kullanmak için verdiğiniz ilanın açıklamalar kısmındaki son resimde bulunan ürüne ihtiyacınız var. Siz bunları biliyorsunuzdur da, ben hala ürünün ne olduğunu anlamadım. Açıklamlar kısmındaki "Slim Ide To USB" etiketli resimde görülen ürün ile "Dizüstü 2.5" SATA Ekstra HDD Yuvası" etiketli resimde görülen ürün farklı ürünler sanki...
http://forum.donanimhaber.com/m_57846734/tm.htm
donanim-genel-f43/laptop-optik-surucusune-hdd-ssd-montaj-t72032.html

cumhurtorun' Alıntı:
@06Davut hocam tam olarak ne yapmak istiyorsun? ben anlayamadım.

Sayın hocam elimdeki ssd harddiski laptop a takacağım ama iki tane harddisk yeri yok onun için dvd sürücüsünü taşınabilir yapıp onun yerine ssd yi takacağım
bilgisayarın ki 500gb o depo olacak taşınabilir harddisk hiç iyi olmuyor da düşünce hata veriyor bir ara yandı sandım kutusu bozulmuştu,,

evet resimde iki tane ürün var. şaşırdım onun için,

Hocam dvd-rom yerine sabit disk takmak istiyorsanız, hdd caddy denilen kasalardan almanız lazım. Ama öncelikle sizin laptopta takılı olan dvd-rom'un yüksekliğini ve bağlantı türünü bilmeniz gerekir.
Benimde laptop'ımın hdd'si 160GB'dı ve elimde 750 gb hdd vardı. dvd-romu kullanamadığım için bunu çıkartıp hdd'yi buraya takacaktım. Dvd-romun yüksekliğini ölçtüm ve bağlantı noktasına baktım. Türkiye'de HDD caddylerin fiyatı 60 TL'den başlıyordu. Aşağıdaki linkten sipariş verdim, 20 günde kapıma, ücretsiz kargo ile 20 TL'ye geldi.
http://www.buyincoins.com/new_en/pages/search--hdd+caddy----1.html

Eğer acelen yoksa buraya bak derim. Umarım yardımcı olmuşumdur.

çok sağolun hocam baya karışmıştı aklım iki mi gelecek uyacak mı gibisinden bir bakayım işime çok yaracak bu bilgiler

Geri