Süleyman Şah Fiyaskosu...

Kodla Büyü
Fethiye Adını Nereden Aldı ? | Yüzbaşı Fethi Bey
http://www.hvkk.tsk.tr/tr/IcerikDetay.a ... cerikID=78

. . .
Aslan uçtu diye söylenir methi
bu kutsal toprağın çocuğu Fethi
kahrolur darbanla elbet her zaman
olursa bakış yan, maksat eğri
bak... Fethiye oldu sayende Meğri

Kartalım!
Gölgende hürdür bu vatan

Yüce Atatürk sayesinde Fethiye’ye adını veren bu milli kahraman, doğma büyüme İstanbulluydu. Ve, hakkında “kartalım” diye şiir yazılan Tayyareci Fethi Bey, kara kartalın, Beşiktaş kulübünün kurucularından biriydi.
. . .
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25318416.asp#

Şam'da üç havacımız yatıyor. Suriye'de yaşanan karışıklığın ardından mezarlarının durumu nedir?

Hasbinallah... Milletin haline bak yav... Öğretmenler ne halde öğrenciler ne halde.Bu toplum bu millet bu şekilde nereye.Seçimler yaklaşıyor ortalık yine berbatlığının üstüne iyice berbatlaşmaya başladı.

forumcu86' Alıntı:
fatal' Alıntı:
forumcu86' Alıntı:
Musul ve kerkugu verenlerin torunları aslan kesilmiş, bir aslan miyav dedi :lol:
osmanlı dünyanın yarısını kaybetmiş ya imamusta

Hmm, musul-kerkuk normal diyorsun değil mi ona göre , kafaya bak ya, olayı osmanlıya bağladı. Sen lozanı iyice araştır, sonra gel yaz buralara, tabi yazacak halin kalırsa :)
adama osmanlı dünyanın yarısını kaybetmiş diyorum lozan mozan diyo hahaa

Klavye kahramanları çıkmış yine meydana. Sorsan vatan millet sakarya derler hatta sormadan da klavye başında mangalda kül bırakmaz ama kendi tabiriyle "askerden yırtmak" için bin bir dalavereyle takla atar, rapor alır, adamını bulur, hiç yapamasa bedelli kuyruklarında pis pis sırıtır. Ne kadar bol ucuz kahraman(!) var bu ülkede. Adam sınıfındaki üç ergeni idare edemiyor sonra dış politika manifestosu yayınlamaya kalkıyor. Yahu otur sınıfında önce sınıfını yönetmeyi bil. Bir konuda yeterince bilgin yoksa fikrin de olmasın. Bırak artık bu "AKP ye çakayım da nasıl olursa olsun, isterse insanlıktan çıkayım" tavrını. Kusura bakmayın beyler buradan da size ekmek çıkmaz.

Dünyanın süper gücü ve tam 650 yıllık devleti osmanlı ecdadını eleştirip yerin dibine sokup, 70 senede yıkılan sovvetleri gökyüzüne çıkaran ve yıkıldığını hala göremeyen zihniyet.
Sadece terapi için sözcü,halk tv gibi medyaları okumaya devam... :D

http://tr.wikipedia.org/wiki/Londra_Kon ... (1912-1913)
http://tr.wikipedia.org/wiki/Karlof%C3% ... Fmas%C4%B1
http://tr.wikipedia.org/wiki/Sevr_Antla%C5%9Fmas%C4%B1

Geçmişi göstererek günümüzdeki hataları kapatamayız. Bu yaklaşımla maden kazası döneminde 1800 ingilteresine kadar gitmiştik hatırlıyorsanız. Yukarıda başka örnekler de var. Böyle bir yaklaşım sadece kendini tatmin etmeyi sağlar. Her dönemi o dönem şartlarına göre değerlendirmek lazım.
2015 Şubat ayında, Türkiye Cumhuriyeti olarak toprakları bırakıp teröristlerden kaçtık. Maalesef tarih bunu akşam gazetesi manşeti gibi yazmayacak.

http://img.bugun.com.tr/newsFiles/arsiv/Taraf-manşet.jpg
Adamlar 6 ay öncesinden belgelerle ispat etmişler daha hala konuşuyorsunuz.
Bana göre yapılan bu operasyon Türkiye için bir ayıptır.Ülkenin itibarını zedelemiştir. Büyük devlet öyle sınıra 37 km uzaklıkta olan vatan toprağını koruyamamakla olmaz. Bak ABD'ye, Rusyaya, İngiltere de örnek al büyük devlet nasıl olunurmuş?
Gerisi mi LAF!

toprağı bıraktık geldik toprağı, vatan toprağı. senin için birşey ifade etmiyor mu? yüz yıl geriye gitme şimdi ye bak. toprak gitti vatan toprağı. nesi başarılı operasyonun, pyd kucağında gidip geliyorsun, çatışmaya girmeden şehit veriyorsun, teröristlerden korkup toğrağını bırakıp geliyorsun operasyon başarılı oluyor öyle mi? yemin ederim sizin gibi yüzsüz tipler ömrümde görmedim.

bu durumu başarılı bulup birde birde kalkıp yüz yıl öncesinden örnek veriyor. bana cevap vermeden birde haddimi bildiriyor aklınca. neyin haddi, cevap vermemişsin bile neyin haddi. adama bak la, durup durup had bildiriyor.

boş boş sırıtacağına haritaya bak hacı, sırıtmayın, konuşun. ne yılışık yüzsüz adamlarsınız. adama avuç içi kadar toprak kalan sevr haritasını gösteriyorum kıyaslama yapabilsin diye, onu bile yapamıyor. sırıtıyor cıvık cıvık. ben belge gösteriyorum adam ortaokul çocuğuna sor, araştır şöyle yap böyle yap. bırak arkadaş, vakit istafısınız. burda harcanığınız zamanın ücreti ek ders olarak yatıryor heralde. o kadar boş o kadar saçmalıyorsunuz ki yemin ederim kızamıyorum bile artık. resmi gazeteye inanmayan amca gibisiniz. zorla diyalaoga sokuyonusuz beni sümeyye trolleri ile.

"Zafer kendi kendini anlatır, mağlubiyeti ise siz anlatırsınız... " diyor bir yazar..

Niye geri bastık ki sanki, türbeye kadar girip topraklarımıza katsaydık... Kim ne diyebilir... ama cevap bellidir...
Abd hoplar, ingiliz çöker, suriyesi var, israili var, rusyası var...
Ecdadımız da böyle düşünseydi, o hoplar bu hoplar diye ne anadolu olurdu ne istanbul olurdu ne de dünyaya hükmedebilirlerdi...

şu cehcahı daha fazla muhataba alıp abuk subuk konuşturmayın :verymad:

the_korsan' Alıntı:
"Zafer kendi kendini anlatır, mağlubiyeti ise siz anlatırsınız... " diyor bir yazar..

Niye geri bastık ki sanki, türbeye kadar girip topraklarımıza katsaydık... Kim ne diyebilir... ama cevap bellidir...
Abd hoplar, ingiliz çöker, suriyesi var, israili var, rusyası var...
Ecdadımız da böyle düşünseydi, o hoplar bu hoplar diye ne anadolu olurdu ne istanbul olurdu ne de dünyaya hükmedebilirlerdi...

:+1:

"Seredar" hocam konsolosluk binası ile Adana, İstanbul gibi bi vatan toprağını bir tutamazsınız. Süleyman Şah Türbesi de bi vatan toprağı.
Bence yaptığınız karşılaştırma yanlış..

Seredar' Alıntı:
Tarih: 2 Ağustos 2014 - Yer: Tokat
K. Kılıcdaroğlu' Alıntı:
"NEDEN MUSUL KONSOLOSLUĞU BOŞALTILMADI?"
"Orada bayrağımızı indirildi ama Recep Tayyip Erdoğan'dan ses çıkmadı. IŞID'e terör örgütü diyemedi. Kendi bayrağını indirilecek, vatandaşı rehine alınacak ama sesi çıkmayacak. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Neden uyarıldığı halde Musul Konsolosluğu boşaltılmadı? Asıl sorulması gereken, hangi gerekçe ile zamanında boşaltmadınız orayı?

Tarih 22 Şubat 2015
K. Kılıcdaroğlu' Alıntı:
"KENDİ TOPRAĞINI NEDEN TERK ETTİN?"
Kendi karakolunu yıkıp, kendi askerini geri çekip, kendi toprağını terk etmeyi 'başarı' diye sunmak danışıklı bir dövüşün kanıtıdır. Teröristin önünde eğilen, vatan toprağını satan hükümet, yarın karşılaşılacak diğer tehditlere karşı ilk işinin 'kaçmak' olacağını gösterdi. Güçlü devlet, karşılaşılan ilk tehditte topraklarını bırakıp kaçmakla değil, teröristlere dersini vermekle olunur. Bu utanç Türkiye'ye fazla!

BU NE YAMAN ÇELİŞKİDİR.
BU NE YAMAN MUKAYESEDİR.

şehit mi verseydik diyor zaten kaçarken şehit vermediniz mi? vatan toprağının bu kadar basite alındığı bir ortam hiç olmamıştı. 30 km ilerideki bir vatan toprağını bile koruyamayacaksanız niye devletin başında oturyorsunuz

Boş yere cebelleşmeyin. Mesele AKP düşmanlığı bunu herkes biliyor. Kalsa neden kaldı. Çekilse neden çekildi diyecekler. Hele biri diyor ki 30 km alanı topraklarımıza katalım. İş AKPye çakmaya gelince herkes Malkoçoğlu. Burdan da ekmek çıkmaz. 7 haziran gene hüsran.. Ağlayın şimdiden.

Hayatında sınır görmemiş, hayali kahramanlar doluşmuş buraya. Sınırdaki ve sınır ötesindeki hayattan, olaylardan zerre haberi olmayan boş tenekeden gelen ses gibisiniz. Yok efendim toprak terk edilmez, yok asker yığılırsa korunur, yok orayı koruyamayan burayı nasıl koruyacakmış. Bas bas bağıranlar Tuna nehrindeki Adakale yi biliyor musunuz yoksa bir araştırın. Bu türbenin 1937 ve 1961 tarihlerinde yeri değiştirilmiş. O dönemlerin reisleri kim bir bakın bakalım. Sizin gündeme göre yıpratma operasyonlarınız baydı artık. Bu yaptığınıza bekara karı boşamak deniyor. Yazdıklarımdan da isteyen istediğini üstüne alınabilir, direk şahıslara yazılmıştır.

konsolosluk ya da büyükelçilikler ülkelerin kendi toprağı sayılır evet, ama olağanüstü hallerde boşaltılabilmesi de diplomatik kurallardan biridir. diplomasi de yeri vardır.
fakat Süleyman Şah Türbesi karşılıklı antlaşlamalar yaparak mutabakat sağladığımız ve kendi toprağımız olarak uluslararası topluma kabul ettirdiğimiz kendi yurdumuz dışındaki tek vatan toprağımız idi.

Seredar' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
Tarih: 2 Ağustos 2014 - Yer: Tokat
K. Kılıcdaroğlu' Alıntı:
"NEDEN MUSUL KONSOLOSLUĞU BOŞALTILMADI?"
"Orada bayrağımızı indirildi ama Recep Tayyip Erdoğan'dan ses çıkmadı. IŞID'e terör örgütü diyemedi. Kendi bayrağını indirilecek, vatandaşı rehine alınacak ama sesi çıkmayacak. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Neden uyarıldığı halde Musul Konsolosluğu boşaltılmadı? Asıl sorulması gereken, hangi gerekçe ile zamanında boşaltmadınız orayı?

Tarih 22 Şubat 2015
K. Kılıcdaroğlu' Alıntı:
"KENDİ TOPRAĞINI NEDEN TERK ETTİN?"
Kendi karakolunu yıkıp, kendi askerini geri çekip, kendi toprağını terk etmeyi 'başarı' diye sunmak danışıklı bir dövüşün kanıtıdır. Teröristin önünde eğilen, vatan toprağını satan hükümet, yarın karşılaşılacak diğer tehditlere karşı ilk işinin 'kaçmak' olacağını gösterdi. Güçlü devlet, karşılaşılan ilk tehditte topraklarını bırakıp kaçmakla değil, teröristlere dersini vermekle olunur. Bu utanç Türkiye'ye fazla!

BU NE YAMAN ÇELİŞKİDİR.
BU NE YAMAN MUKAYESEDİR.
BU NE YAMAN CEHALETTİR.
ELÇİLİK İLE VATAN TOPRAĞINI BİR TUTMAK, ESAS CEHALETTİR[/
Mikro düzeyde kapasitene göre bir örnek:
Arabanızın altındaki toprak sizin kullanımınızdadır ama kamu malıdır.Evinizin altındaki toprak ise sizindir.

forumcu86' Alıntı:
üçüzler üşüşmüş :) zorunuza gidiyor düşman kurşunuyla şehit vermediğimiz için, daha çok zorunuza giden şeyler olacak üçüzler.

Evet düşman kurşunuyla şehit versek daha iyiydi,düşmanımı tanıyorum en azından.Pisipisine nasıl olduğu bile belli olmayan bir şekilde (yok tank kapağı üzerine düştü,yok kaza yaptı) 1 (bir) şehit verdik.Zoruna gidende insanın bu!!Bu nedir peki?
Dahası geri çekilmek nedir? Gerekçe:Ortamın gergin olması falan filan.Ulan, asker niçin vardır,ordu niçin vardır?Biz güvenliğimizi kime teslim ettik?Küçücük bir yeri de koruyamadıktan sonra nasıl olacak bu iş? İlk iş tası tarağı toplayıp kaçmak mıdır?Bu mudur Yeni Türkiye vizyonu.

Bu bir yemdi ülkemiz için.Buna ses çıkarmayıp alkış tutanlar ve zafer naraları atanlar var.Peki yakında ufaktan ufaktan Güneydoğu'yu da verilince ne diyeceksiniz? Hala bir vizyondan bahsedecek misiniz? Hala Osmanlı hamaseti kesecek misiniz?

Lanet olsun,yerin dibine geçsin sizin anlayışınız,ufkunuz,politiğiniz,mefkureniz...

papamuerte' Alıntı:
Hayatında sınır görmemiş, hayali kahramanlar doluşmuş buraya. Sınırdaki ve sınır ötesindeki hayattan, olaylardan zerre haberi olmayan boş tenekeden gelen ses gibisiniz. Yok efendim toprak terk edilmez, yok asker yığılırsa korunur, yok orayı koruyamayan burayı nasıl koruyacakmış. Bas bas bağıranlar Tuna nehrindeki Adakale yi biliyor musunuz yoksa bir araştırın. Bu türbenin 1937 ve 1961 tarihlerinde yeri değiştirilmiş. O dönemlerin reisleri kim bir bakın bakalım. Sizin gündeme göre yıpratma operasyonlarınız baydı artık. Bu yaptığınıza bekara karı boşamak deniyor. Yazdıklarımdan da isteyen istediğini üstüne alınabilir, direk şahıslara yazılmıştır.

bilmediğim için soruyorum, daha önce yer değişmesinin sebebi toprağı teröristlere bırakıp kaçmak mıydı?

ayrıca: http://hizliresim.com/ao1Qo2 ağustos ayında paylaşılmış. Vatan toprağı bir pazarlığın sonucu olarak teröristlere peşkeş çekilmiştir.

düzeltme: adakaleyi araştırdım. çok kez el değiştirmiş, en sona avusturya macaristan işgal etmiş, lozanda romanyaya verilmiş, sonra da baraj altında sular altında kalmış. merak eden varsa diye yazdım. Sende sevr araştır buraya yaz derdim ama bunun sonu yok, daha önce de söyledim. günümüzü konuşalım.

mebbis' Alıntı:
bozo0660' Alıntı:
Daha önce 2 kez yeri değiştirilmiş türbeyi,
tam bir Devlet aklıyla davranarak,
Kimin elinin kimin cebinde olmadığı bir bölgeden daha güvenli bir yere taşıyan,
Yetkilere teşekkür eder, Şehidimize rahmet dilerim.
Bu siyaset üstü durumdan vazife çıkarmaya çalışanları milletimize havale ediyorum..

Bende aynı görüşteyimmm...

100 küsür gün sonra nasıl iade edildiği de şaibeli olan 49 rehine olayı vardı hatırlar mısınız?
IŞID S.Şah Türbesini mi istemişti acaba rehineler için? Kafamda sorular sorular???
Küçük düşürülmeymiş,kepazelik resmen.

TROLLER YİNE SAVUNMAYA GEÇMİŞ, BOŞA ÇABALAMAYIN KAÇTIK İŞTE
BİRİLERİ KURTULUŞ SAVAŞINDA KAÇSAYDI ADINIZ SERADAR VE FORUMCU DEĞİL HANS VE TONY OLURDU

yigido03' Alıntı:
mebbis' Alıntı:
bozo0660' Alıntı:
Bu siyaset üstü durumdan vazife çıkarmaya çalışanları milletimize havale ediyorum..

katılıyorum

gakgoskentli' Alıntı:
yigido03' Alıntı:
mebbis' Alıntı:
bozo0660' Alıntı:

katılıyorum

Katılmıyorum...

Daha önceki yer değiştirme baraj yapımı nedeniyleydi şimdiki korkudan

Geri