Robotik ve Kodlama İle İlgili Türkiye Geneli Çalışma Yapalım

Kodla Büyü

omerbilgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Robotik ve kodlama ile ilgili çalışma yapan arkadaşlar veya ilgi duyan veya ne olduğunu merak eden arkadaşlara yönelik facebook, telegram grup linkleri.
Siz veya bu konuya ilgili arkadaşlarınız gruplara katılıp katkı sağlayabilirsiniz.

Amacımız:

Birlikte hareket ederek mümkünse kendi il veya ilçelerimizde bir araya gelerek robotik ve kodlama çalışmalarında kendimizi geliştirmek ardından öğrencilerimize faydalı olmak.
Ayrıca toplu bir şekilde hareket ederek ürün temini ve fiyat konusunda indirim sağlayarak hem kendimize hemde okulumuza maliyetleri düşürmek.

Matematik öğretmenleri, Fen ve teknoloji öğretmenleri, BT rehber öğretmenleri, Elektronik Öğretmenleri vb. ... bir araya gelerek çalışmalar yürütmek, Bilgi birikimlerimizi paylaşmak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Katılıyorum hocam. Lütfen bu çalışmaları elimizden geldiğince yaymaya çalışalım ülkenin gerçekten ihtiyacı var ama hükümetin yok gibi... anca %40 mtv

destekliyorum hocam, ancak bilgisayarbilisim.net üzerinde yapılacak olan bir çalışmayı.

Arkadaşlar bu konuda ciddi ciddi düşünelim eğer derseniz her türlü. Gerekirse sunucuyu büyütür her türlü imkanı sunarız.

Takipteyim. Büyükçekmece BT zümresi olarak geçenlerde müfredat tanıtım seminerinde benzer şeyler konuşmuştuk.

çok iyi olur, bu alana yönelip, bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak kendimizi geliştirmemiz lazım.

Katılıyorum hocam. Lütfen bu çalışmaları elimizden geldiğince yaymaya çalışalım ülkenin gerçekten ihtiyacı var ama muhalefetin yok gibi... anca heykel açılışı

Ülke geneli çalışma yapalım deniyor. Siyasetten bıktık artık başka yerde yapın siyasetinizi

Manisa iki yıldır yapıyor bunu,gayette başarılılar..Onların modelleri incelenebilir genele yaymak anlamında..

güzel bir çalışma olacaktır. yeni katılımların artması sağlanır.
@ghost bence sabit bir başlık ile başlanabilir. daha sonra oluşacak gruptakiler için gerekli ve meb hattı üzerinden erişilemeyen dosya program çalışmalar vs de site üzerinde barındırılabilir. video kanalı açıp grup vasıtasıyla videoların basamaksal olarak yayınlanması çok faydalı olabilir

Bu konuda bende varım. Ortak bir arduino set alarak başlayabiliriz mesela. Ortak bir çalışmayla çok iyi olur. Kesinlikle yapalım.

Bilen bir arkadaşımız hangi seti alacağımızı, nasıl bir yol izleyeceğimizi biraz anlatırsa çok makbule geçer. Bende yeni başlayacağım bu sene

350 öğrenciden kursa başvuru yapan öğrenci sayısı 3 :) Ve bütün malzemelerim var. Piyasada bulunan çoğu geliştirme kartı ve sensörleri ekipmanları mevcut.
Yapalım da kiminle yapalım...

• Beğen
Tepkiler: omd
Robotik ve kodlama ile ilgili çalışma yapan arkadaşlar veya ilgi duyan veya ne olduğunu merak eden arkadaşlara yönelik facebook, telegram grup linkleri.
Siz veya bu konuya ilgili arkadaşlarınız gruplara katılıp katkı sağlayabilirsiniz.

Amacımız:

Birlikte hareket ederek mümkünse kendi il veya ilçelerimizde bir araya gelerek robotik ve kodlama çalışmalarında kendimizi geliştirmek ardından öğrencilerimize faydalı olmak.
Ayrıca toplu bir şekilde hareket ederek ürün temini ve fiyat konusunda indirim sağlayarak hem kendimize hemde okulumuza maliyetleri düşürmek.

Matematik öğretmenleri, Fen ve teknoloji öğretmenleri, BT rehber öğretmenleri, Elektronik Öğretmenleri vb. ... bir araya gelerek çalışmalar yürütmek, Bilgi birikimlerimizi paylaşmak.
Manisa KODLAMANİSA olarak bu işi çok kurumsal olarak yapıyor. Yakında sizde grubumuza dahil olursunuz diye düşünüyoruz :)
El ele Kodla TÜRKİYE neden olmasın.

Değerli arkadaşlar Kodla(Ma)nisa projesi bu yıl 3. yılına başlamış bulunmakta. Öncelikle KodlaTürkiye'nin adımlarını giderek daha sağlam attığımızı düşünüyorum. Tüm illerde arkadaşlarımız kendi illerinde Kodla..... projesini oluşturuyorlar. Bu çok sevindirici ülkemiz açısından.

Öncelikle her ilimizin projesini hayata geçirmesi, büyük tabloya ulaşmamıza daha çok yaklaşmamızı sağlayacaktır.

bekliyorum mutlaka olmalı inşaallah bende bebeğimle birlikte katılacağım artık o da erkenden öğrensin :)

facebook grubu gibi kuruplarda paylaşımlar videolarla desteklenerek güzel sonuçlar verebilir

Geri