Robotik Sınıfı Açanlar Acil Yardım

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar.
İlçede 1 tane ortaokul
1 tane de ilkokul için kodlama sınıfı açılacak.
Ben ortaokul için olan kısımla ilgileniyorum.
Sizce nerden başlamalıyız.

bilgisayar masaları , yuvarlak çalışma masası vs.
- sandalye- duvardaki resimlere, robotik kitler(
arduino, mbot), teknik ekipman, duvar aletleri,
el aletleri seti, bilgisayarlara kadar herşeyin
alınması gerekli. Bunu kendimiz mi yapmalız malzemeleri
yoksa bir firmaya mı yaptırmalıyız. Bunun ile alakalı yardımcı
olabilir misiniz?
Edit: Bütçemiz 50 bin ortaokul, 50 bin ilkokul için. 2 tane robotik sınıfı kurulacak
Edit: 3d yazıcı da olacak

Son düzenleme:
çok güzel düşünmüşsünüz. Nasıl yaptığınız konusunda da buradan bilgi verirseniz çok memnun olurum hocam

öncelikle sınıf, Bilişim teknolojileri dersi için mi kullanılacak yoksa sadece kurs amaçlı olacak ona göre plan yapmanız daha iyi olur. mbot, arduino(bazen 5 ve 6 lar için ağır olabiliyor dersde, ilgili ve yetenekli olanlarla daha güzel ilerliyor), microbit geliştirme kartları robotikte kullanabilirsiniz. 3D yazıcı da alıp ayrıca 3d tasarım da yaptırabilirsiniz. masaları hem pc kullanımı hem de arduino vb devre kuracak boşluk olacak şekilde planlayabilirsiniz. ayrıca orta kısımda çizgi izleyen, labirent çözme etkinlikleri için bir platform oluşturabilirsiniz.

öncelikle sınıf, Bilişim teknolojileri dersi için mi kullanılacak yoksa sadece kurs amaçlı olacak ona göre plan yapmanız daha iyi olur. mbot, arduino(bazen 5 ve 6 lar için ağır olabiliyor dersde, ilgili ve yetenekli olanlarla daha güzel ilerliyor), microbit geliştirme kartları robotikte kullanabilirsiniz. 3D yazıcı da alıp ayrıca 3d tasarım da yaptırabilirsiniz. masaları hem pc kullanımı hem de arduino vb devre kuracak boşluk olacak şekilde planlayabilirsiniz. ayrıca orta kısımda çizgi izleyen, labirent çözme etkinlikleri için bir platform oluşturabilirsiniz.
hocam hem bilişim sınıfı hem de kodlama amaçlı bir sınıf olmasını istiyorum.
mbot olması iyi olur dediler aradığım firmalar. makeblock tabanlı bir eğitim arduinoya geçiş içinde olumlu dediler.
mikrobit geliştirme kartları hakkında bilgim yok. basit düzey mi hocam. bende araştırırım ama genel yararı hakkında bilgi verebilir misiniz?
3d yazıcı ve flament seti olacak hocam. Her iki robotik sınıfında da. Öyle planlıyoruz.
Cevabınız için teşekkür ederim

hocam hem bilişim sınıfı hem de kodlama amaçlı bir sınıf olmasını istiyorum.
mbot olması iyi olur dediler aradığım firmalar. makeblock tabanlı bir eğitim arduinoya geçiş içinde olumlu dediler.
mikrobit geliştirme kartları hakkında bilgim yok. basit düzey mi hocam. bende araştırırım ama genel yararı hakkında bilgi verebilir misiniz?
3d yazıcı ve flament seti olacak hocam. Her iki robotik sınıfında da. Öyle planlıyoruz.
Cevabınız için teşekkür ederim

Microbit iyidir hocam kolay zorlanmazsınız yaklaşık 3600 uygulama yapabilirsiniz öğrenciler ile.
Mbot alternatifleri var ama genelde tercih edilendir.

3D yazıcı o fiyatlara iyi bir şey alamazsınız fakat derneğin firmalar ile protokolleri var ucuza mal edebiliyor.

Derneğin size artısı fiyat konusunda uygun olur ayrıca gelip eğitmenleri eğitim de veriyor ayrıca eğitim dokümanlarını da bırakıyor ve sürekli muhatap bulabiliyorsunuz çıkan problemlerde.

hocam merhabalar ben sormak istiyorum bütçe nasıl oluşturuldu sizin için?
siz mi ben böyle bir sınıf açmak istiyorum dediniz?
verdiğiniz dersler sizin maaş karşılığınız mı olacak yoksa kurs mu olacak?

hocam merhabalar ben sormak istiyorum bütçe nasıl oluşturuldu sizin için?
siz mi ben böyle bir sınıf açmak istiyorum dediniz?
verdiğiniz dersler sizin maaş karşılığınız mı olacak yoksa kurs mu olacak?
Hocam bir gönüllü oluşturacak bütçeyi İnşaAllah . Benim okuluma ve birde ilkokula 2 adet kuracağız. 40bin, 40 bin bütçeyi oluşturacağız. Derslerde kullanacağım, halk eğitim kursu açmak isteyen olursa da açar. Ben dersleri burada anlatırım.

Son düzenleme:
ORTAOKUL İÇİN
Robot Pisti Dekota (300 lira)
Çizgi İzleyen Robot Kiti (750 x 2= 1500 lira)
Mini Sumo Robot Kiti (Mini sumo robot kiti (950 x 2= 1900 lira)

bunlara gerek var mı? Bunlar kullanılıyor mu?
Gereksiz şeylere masraf yapmak istemiyorum.

Geri