Robotik Kodlama, Dijital Sanatlar, Yapay Zeka Uygulamaları derslerinin öğretim programı belli oldu

Kodla Büyü

cgg*seco

Süper Üye
Seçkin Üye
MEB okullar açıldıktan 2 ayı aşkın bir süre sonra öğretim programlarını sonunda yayımlayabildi. Öğretim programlarını ekte bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 23174032_robotikkodlamadersiogretimprogrami_03.23 (1).pdf
    617 KB · Görüntüleme: 311
  • 23174117_yapayzekauygulamalaridersiogretimprogrami_3.23 (1).pdf
    605.8 KB · Görüntüleme: 221
  • 23173732_dijitalsanatlardersiogretimprogrami.pdf
    768.7 KB · Görüntüleme: 219
Seçmeli mi bu dersler.

Çok gereksiz dersler eklenmiş …
Kodlama diye ders mi olur şaka gibi
Yapay zeka ne ? Dijital sanat ne?
Ne gereği var

Seçmeli mi bu dersler.

Çok gereksiz dersler eklenmiş …
Kodlama diye ders mi olur şaka gibi
Yapay zeka ne ? Dijital sanat ne?
Ne gereği var
Kodlama ve Yapay Zeka dersine gereksiz demenize çok şaşırdım. Branşınız nedir acaba?
Seçilmiyor olmasını saymazsak bence branşımızla ilgili bir dersin eklenmiş olması çok iyi bir şey.

https://mufredat.meb.gov.tr/Programlar.aspx adresine girip öğretim programlarına girip baktığımda, bizim şu anki öğretim programımız olan BTY 5-6 Sınıf Öğretim Programını göremedim yalnız. Bu 3 seçmeli dersin öğretim programları eklenmiş ama bizim mevcut öğretim programı yok, BTY 1-4 var Seçmeli BTY 7-8 var, BTY 5-6 yok. Acaba mı demekten kendimi alamadım bir an...

https://mufredat.meb.gov.tr/Programlar.aspx adresine girip öğretim programlarına girip baktığımda, bizim şu anki öğretim programımız olan BTY 5-6 Sınıf Öğretim Programını göremedim yalnız. Bu 3 seçmeli dersin öğretim programları eklenmiş ama bizim mevcut öğretim programı yok, BTY 1-4 var Seçmeli BTY 7-8 var, BTY 5-6 yok. Acaba mı demekten kendimi alamadım bir an...
İlköğretim 1-4 var ortaokullarda seçmeliler var 5-6 yok gerçekten de

Arkadaşlar müfredat.meb.gov.tr içerikleri güncel değil. Ziya Selçuk döneminden bu yana guncellenmemiştir muhtemelen.

Birkaç gün önce bakmıştım yoktu birşey. Muhtemelen eskileri değiştirmeyip sadece yeni derslerin programlarını yuklemislerdir. Güncel olsa şuan 7 ve 8 lerde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersimiz yok zaten.

Birkaç gün önce bakmıştım yoktu birşey. Muhtemelen eskileri değiştirmeyip sadece yeni derslerin programlarını yuklemislerdir. Güncel olsa şuan 7 ve 8 lerde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersimiz yok zaten.
Aynen öyle hocam.BTY seçmeli dersi kurul kararına bakılacak olursa 2018 yazıyor zaten.

BTY 5.6. Sınıflar için öğretim programı vardı onu kaldırmışlar. Eğer durum böyle olursa Bilişim Teknolojileri dersi yine tamamen seçmeli ders olacak ve bizim norm durumları yine idarecilerin keyfine kalacak.

2 ihtimal var, ya sayfayı güncellerken kaza sonucu sildiler (%99,9), yada dersi kaldırıyorlar, baştan silelim dediler..(%0,1)
1. İhtimal daha kuvvetli, hali hazırda 7-8 de seçmeli BTvY dersini silmeyi unutmuşlar...

Bu nedir arkadaşlar? Bir ders dönem bitmeden, sınavları yapılmadan bu kadar keyfi ve hoyratça oynanabilir? Aklım almıyor nereden bu bölümü seçtim? Ergenler gibi yarına ne olacağımız belirsizlik içinde okulda şevkimiz kırık dolaşıcaz?

sene başında yaptığınız planla devam edin. çocuk oyuncağı etmeye gerek yok. seneye yenisini yaparsınız planın.

Geri