Robot Uygulamaları ve Kod Eğitimi Kursu almalı mıyım?

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Branşım Sosyal Bilgiler ve BT Rehber Öğretmeniyim aynı zamanda. Bu kursa ilgim var fakat robotik altyapım yok. Becerebilir miyim diye düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz?

nereden ve ne şekilde alacaksınız acaba programlama algoritma bilginiz nedir?

belediye'den teklif geldi de 56 saatlik arduino programlama geliştirme ve uygulama eğitimini belediyenin kendi öğretmenlerine vereceğim diye. acaba bu kurs için ücret ne talep edilebilir.

okulda ki arkadaşlar benden böyle bir kurs istiyor acaba nasıl açabiliriz bu kursu

Ben tavsiye etmem hocam .Sosyal Bilgiler nere Bilişim nere.Bence sosyal bilgiler Öğrt. yap.Herkes kendi işini yaparsa daha verimli olur.Ayrıca kodlama elentronik bilgisisi olmadan kurls olacak iş değil o.

İambilisimci hocam niyetim ekmeğinizi elinizden almak değil. Hobi olarak düşünmüştüm. Ayrıca önemli olan insanın kendisini ilgili olduğu alanda yetiştirmesi. Bilişimci olmayıp da bilişimciden çok kendini geliştiren de var.

Ben tavsiye etmem hocam .Sosyal Bilgiler nere Bilişim nere.Bence sosyal bilgiler Öğrt. yap.Herkes kendi işini yaparsa daha verimli olur.Ayrıca kodlama elentronik bilgisisi olmadan kurls olacak iş değil o.
Hocam isteğiniz ilginiz varsa branş o kadar problem değildir. Hangimiz üniversitede arduino vb eğitim aldık? Ben 2 yıl önce öğrencilerimle tubitak 4006 için arduino öğrenmeye başladım devam ediyorum .Branşım bilisim teknolojileri

Hocam isteğiniz ilginiz varsa branş o kadar problem değildir. Hangimiz üniversitede arduino vb eğitim aldık? Ben 2 yıl önce öğrencilerimle tubitak 4006 için arduino öğrenmeye başladım devam ediyorum .Branşım bilisim teknolojileri
Arkadaş öğrensin hocam öğrenmek güzel bişey ama şu da var üni de ardunio kursu yok ama c,c++ dersleri var .Ardunioda da C türevi bir dil kullanılıyor.Alt yapı olmadan nasıl yazacak kodları ,algoritma nasıl kuracak?Sen fizik dersinde direnç ,akım ,volt,anot,katot gibi kavramları temelde aldın ama temeli olmayan zorlanır.Bunu demek istedim.

İambilisimci hocam niyetim ekmeğinizi elinizden almak değil. Hobi olarak düşünmüştüm. Ayrıca önemli olan insanın kendisini ilgili olduğu alanda yetiştirmesi. Bilişimci olmayıp da bilişimciden çok kendini geliştiren de var.
Öğren hocam sorun yok. Eğitim ve öğrenmenin her türlüsü güzeldir.Alt yapı olmadan zorlanırsın demek istedim sadece.

Hocam öğren kendini geliştir.4 senedir takip ettiğim birisi var adam kanadada şimdi animasyon eğitimi alıyor 12 aylığına.ev kirasi,yasam,okul ücretini karşılamak için evini satti

Arkadaş öğrensin hocam öğrenmek güzel bişey ama şu da var üni de ardunio kursu yok ama c,c++ dersleri var .Ardunioda da C türevi bir dil kullanılıyor.Alt yapı olmadan nasıl yazacak kodları ,algoritma nasıl kuracak?Sen fizik dersinde direnç ,akım ,volt,anot,katot gibi kavramları temelde aldın ama temeli olmayan zorlanır.Bunu demek istedim.
Hocam haklı olduğunuz kısımlar var ancak şu da var . Ben rj 45 cat kablo çakmayı ve imaj atmayı üniversite 4 te staja gittiğim okulda 50 yaşından sonra formatör olan bir tarih öğretmeninden öğrendim. Demek istediğim merak istek önemli işin eğitimini temelini almak da önemlidir...

Böte bölümünde verilen eğitim robotik kodlama için yeterli değil bu yüzden zümrelerim ekstra çabalarla bunu öğrenmek durumunda kalıyor.

Son düzenleme:
Geri