Robot Süpürge Kullananlar ve Almayı Düşünenler

Kodla Büyü
Arkadaşlar ben de başka bir şeyi merak ediyorum. Evet her ne kadar dip bucak girilmiş bir temizlik kadar olmasa da sizce gerçekten bir devrim mi bu aletler? Yoksa insanlar o kadar para verdi diye çaktırmıyor mu ? Eğer gerçekten işe yarıyor diyorsanız düşünmeden alacağım bir tane. Bilişimciler gerçekçi net kişilerdir. Bir bilişimci olarak size güveniyorum :)

Arkadaşlar ben de başka bir şeyi merak ediyorum. Evet her ne kadar dip bucak girilmiş bir temizlik kadar olmasa da sizce gerçekten bir devrim mi bu aletler? Yoksa insanlar o kadar para verdi diye çaktırmıyor mu ? Eğer gerçekten işe yarıyor diyorsanız düşünmeden alacağım bir tane. Bilişimciler gerçekçi net kişilerdir. Bir bilişimci olarak size güveniyorum :)
Biz de roborock s5max kullanıyoruz 1,5 yıldır. Eğer evde çoluk çocuk yoksa gerçekten kullanışlı. Bizim koltuklar yüksekti, karyolanın da ayaklarını yükselttik evi temizliyor kendi kendine. Arada yazılımsal kafası karışıyor nedenini anlayamadım. Ön bellek temizlemesi yapıyorum düzeliyor. Gelelim eksi yönlerine çocuklu aileler için evde malzemeleri toplamak gerekiyor temizlik yapmadan önce. Bizde var iki tane çocuk sürekli bir yerlerden oyuncak çıkıyor. Önce evi toplamak gerekiyor. Onu toplarken normal süpürge ile de süpürürsün zaten :) . Diğer bir konu da dip köşelerde mutlaka kırıntı vs. bırakıyor maalesef.

Biz de roborock s5max kullanıyoruz 1,5 yıldır. Eğer evde çoluk çocuk yoksa gerçekten kullanışlı. Bizim koltuklar yüksekti, karyolanın da ayaklarını yükselttik evi temizliyor kendi kendine. Arada yazılımsal kafası karışıyor nedenini anlayamadım. Ön bellek temizlemesi yapıyorum düzeliyor. Gelelim eksi yönlerine çocuklu aileler için evde malzemeleri toplamak gerekiyor temizlik yapmadan önce. Bizde var iki tane çocuk sürekli bir yerlerden oyuncak çıkıyor. Önce evi toplamak gerekiyor. Onu toplarken normal süpürge ile de süpürürsün zaten :) . Diğer bir konu da dip köşelerde mutlaka kırıntı vs. bırakıyor maalesef.
Sorumun cevabını tam olarak aldım ben de araştırınca bunları düşünmüştüm. Teşekkür ederim :)

Hocam dip bucak yapamıyor ama günlük temizlikte kurtarıcı.
Çalışan bir kadın olarak önce robot ( xiomi 1c modeli) aldım. Memnun kaldım ta ki Dyson alana kadar.
Dyson ı daha önce almış olsam robot almazdım. Robot bir köşede duruyor şu an bir kenarda.

Benim oğlanda alerji var hocam. Toza hassasiyeti var. Gece uyutmuyor. İade ettiğim homend bile ilk geldiği günden toz alerjisini kesmişti. İade kargosunu verdiğim gün yeniden gece uyanmaya başladı. Eve temizlikçi girmiş kadar olmasa da ona yakın bir etkisi oluyor bence. Yazılımsal hatalarından dolayı iade ettim ben. Kafası karışıyordu çok. Toz haznesi dışarıdan doğrudan takıldığı için halı iniş çıkışlarında hafif temassızlık yaptığında durup toz haznesinin kontrolünü filan istiyordu. Bunlardan yorulduğum için iade ettim. Şimdi toz haznesi gövdenin içindeki modellerden bakıyorum.

Evde alerjik bünyeli biri varsa bence mutlaka olması gereken bir alet.

Dürüstçe cevap vereyim ilk başlarda aman pek güzelmiş benim yerime evi süpürüyor demiştim. şuanda aylardır içerde yatıyor çalıştırmıyorum bile .ilana koydum satıyorum alan olsa da satsam kafasına erdim. çünkü senin yaptığın gibi yapmıyor bu bir. ikincisi mutfakta çoluk çocuk simit yiyor susam tanelerini süpüreceğine ordan oraya savuruyor. işlevsel değil. ha nesi var derseniz evde dökülen saçtır,tozdur onları üstünden yalandan süpürüyor. buna para vereceğime keşke kablosuz şarjlı dyson veya philips gibi iyi bir marka dik süpürge alsaymışım .Şimdi evde 2 tane süpürge var diye onu da alamıyoruz. kısacası bana göre gereksiz bir alet.

Valla onlar benim limitlerin çok üzerinde :D Benim aklımda şunlar var:
1. Roborock S7 Sonic Mopping 13600 TL civarı
2. Roborock Q7+ Robot Süpürge 13000 TL civarı (toz boşaltma platformlu)
3. Roborock Q7 Max Plus 15500 TL civarı (toz boşaltma platformlu)

max seviyem bu civarlarda ama bakalım :D
bu rakamlara çıkıyorsanız direk dyson alın dua edin bana :)

Dip köşe temizlemiyor doğru ama iyi süpürüyor genel olarak. günlük süpürme ihtiyacını görür bence. dyson kullananlar varsa fikirlerini yazarlarsa faydalı olur kanaatindeyim

• Beğen
Tepkiler: omd
internette birkaç yerde q7 max plus'în büyük deposuna boşaltma yaparken tıkanma sorunu olduğunu söyleyenlere denk geldim hocam. Siz hiç karşılaştınız mı? Süpürgeden toz torbasını boşaltmaya göre faydası var mı sizce?
Biraz geç cevapladım kusura bakmayın hocam ben herhangi bir problem yaşamadım gayet iyi boşaltıyor hatta içinde filtre dahil hiç pislik kalmıyor ama tavsiyem tüm evi değil Oda oda temizlenmek yani hazne çok dolmadan üniteye gidip boşaltıyor sonra diğer odayalara gönderiyorum yani evi tek seferde değilde 2 seferde süpürüyor uygulaması çok güzel zaten birde ben odaları 2× temizletiyorum gayet başarılı bir ürün tabi bu beklentinize göre değişir

• Beğen
xiaomi mop pro kullandım 2 sene. şuan bozuk anormal ekipman uyarısı veriyor. ilk bozulduğunda çok eksikliğini yaşadım. ekmek kırıntısı simit susamını almıyor tam ama hiç yoktan iyi. birde silmelisine gerek yokmuş keşke daha ucuzunu alsaymışım

• Beğen
Xiaomi mop 2 pro kullanıyorum. 2022 Aralık tan beri. Bir kez ıslak mop yaptırdım. Mopsuz alanabilirmiş. Temizliğinden memnunum, rahatlıkla tavsiye edebilirim.Toz haznesi cihazın içinde. Haritalaması güzel, mutfağı temizlerken mutfak balkonun haritasını bile çıkarıyor yerden cam kapı olduğu için balkonda . Fırçasından saç kıllarını temizlemesi kolay, iki ucuda çıkıyor fırçanın. Yazılımsal bir hata yaşamadım. 4.3.3_0041 kurulu versiyon olarak sıkıntı yaşarım diye update yapmadım. 4.3.3_0048 versiyonu çıkmış güncelleme yapan var mı?

• Beğen
Bütçe önemli değil diyorsanız;

1-Irobot Roomba S9+ Robot Süpürge (Bu işin zirvelerinden birisi. Daha Türkiye'de robot süpürgelerin esamesi bile okunmazken adamlar Amerika'da robot süpürge yapıp satıyorlardı. 1990 yılında kurulmuş bir firma. İlk robot süpürgeyi 2002 yılında yaptılar. Aynı zamanda askeriye için robotlar, denizaltı robotları ve uzay araştırmaları için robotlar da üretiyorlar. https://www.irobot.com.tr/irobot-hakkinda/)

2-Roborock S7 Maxv Ultra Toz ve Su Boşaltma İstasyonlu Akıllı Robot Süpürge (Hem paspas hem süpürge özellikli. Tozu ve ayrıca paspas yaparken kirlenen suyu da istasyona otomatik boşaltıyor. İstasyonunda temiz su, kirli su ve toz haznesi mevcut. Kirli suyu boşaltıp temiz suyu alıyor otomatik olarak.)

Bütçe önemli, fazla çıkamam ama kaliteli de olsun diyorsanız;

1-Roborock S5 Max (Toz haznesini elle boşaltıyorsunuz. İstasyonu yok.)
(Fiyatı 5000-5500 TL civarıyken annem için almıştım. Kaç sene oldu hatırlamıyorum ama çok memnun kaldık..
2-Roborock S7 Max (Toz haznesini elle boşaltıyorsunuz. İstasyonu yok.)
3-Roborock S7 Akıllı Çöp Istasyonlu Robot Vacuum & Mop Süpürge
4-Roborock Q7+ Robot Süpürge (İstasyonu var.)
5-Roborock Q7 Max Plus Akıllı Robot Süpürge (İstasyonu var.)

Bunlar da fazla gelir. Bana fiyat-performans ürün öner diyorsanız;

360 S10 Vacuum Mop Pro Cleaner Akıllı Robot Süpürge (Toz haznesini elle boşaltıyorsunuz. İstasyonu yok.)

Valla hocam bende dyson da var tabiki robotla dysonı karşılaştırmak pek mantıklı değil çünkü amaçları farklı günlük robot
Dyson la robot süpürge kıyaslaması doğru olmaz çünkü kullanım amaçları farklı kendiniz sürekli temizlik yapmak istiyorsanız tabiki dyson ama günlük temizlik derdinden beni kurtarsın haftada bir veya 2 haftada bir temizlik yapayım diyorsanız tabiki robot süpürge bende ikiside var ama iyi bir robot süpürge büyük rahatlık dysonı alerjim olduğu için aldım faydasinida gördüm ama ikisi arasında seçim yaparken beklentiniz önemli ben çok yorulmak istemiyorum temizliğe çok vakit harcamak istemiyorum diyorsanız robot süpürge tam size göre ama ben çok titizim diyorsanız dyson alın geçin

Hocam dip bucak yapamıyor ama günlük temizlikte kurtarıcı.
Çalışan bir kadın olarak önce robot ( xiomi 1c modeli) aldım. Memnun kaldım ta ki Dyson alana kadar.
Dyson ı daha önce almış olsam robot almazdım. Robot bir köşede duruyor şu an bir kenarda.
Dyson candır. Biz de robot süpürgeden sonra Dyson aldık eğer daha önce almış olsaydık çocuklu bir aile olarak robot süpürge almazdık diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: H_M
Sizinkinde nasıl karışıyor? Odaları şaşırma yada tek oda seçtiğiniz halde tüm evi temizlemeye kalkma, işi bittiğinde şarj istasyonunu bulamama, yarım kaldığı işe devam edememe gibi sorunlar mı?
evet hocam aynı bu durumları yaşıyorum ama sürekli olmuyor bazen aylarça sıkıntı çıkmıyor. ev internetimde çok stabil değil ondan mı acaba diye de düşünüyorum.. sarj ünitesine geri döndürüyorum tekrar yerleri seçip başlatıyorum düzeliyor.

• Beğen
çekilin ben geldim parasını icra yoluyla alan biri olarak roborock s7 yi kesinlikle önermiyorum 3 kez servise gitti zor aldık parayı geri roborock s6 pure modelini kullanıyorum şu anda. roborock s7 sürekli fan motoru hatası verdi bende. Aşağıdaki videoyu izleyin ne demek istediğimi anlarsınız.

• Beğen
Homend iade konusunda sorun çıkarmadı. Bu açıdan kendilerini tebrik ediyorum. İlk kez bu kadar kolay bir iade süreci yaşadım yerli firmalarla :) Yerine Roborock s7 sonic mopping sipariş ettim. Bakalım gelince göreceğiz. Temizlik sürecinde aktif insan gücünü azaltmak bizim için önemli olduğundan robot süpürgeyi gereklilik olarak görüyorum. Sorun olarak görmeyenler için dyson tarzı süpürgeler daha faydalı olabilir yukarıda da önerildiği gibi. Dyson'ın şarjlısı kadar olmasa da evde bir miele kablolu süpürgemiz var. Manuel temizlikte bize yetiyor ama dediğim gibi ne kadar az elimize gelirse o kadar iyi bence :)

açıkcası hergün çalıştırırsanız ev temiz kalıyor ama gene de on onbes günde bir dip köşe temizlemek gerekir ayrıca evde halı olunca silme işlemi başarılı olamıyor sadece süpürme işini yaptırabilirsiniz bendeki çok pahalı bir model değil ama iş görüyor ama çalışırken her yeri topluyorum yerde kalem oyuncak vs olmamalı

Viomi v2, 1 yılı aşkın süredir kullanıyoruz hiç sıkıntı yaşamadık. 4+1 evi iki şarjda kendisi tertemiz ediyor. Haznesini boşaltıp ara sıra da altını temizlemek dışında pek muhatap olmuyoruz kendisiyle...

• Beğen
Tamamıyla otonom olsun derseniz bu işin şuan için en iyi olanı roborock s8 ultra halıda mop kaldırma nesne tanıma istasyona çöp boşaltma mop temizleme ve kurutma kirli su temiz su tankı tamamen otonom alan pişman olmaz ama yurt dışı fiyatı 1400 euro Türkiyede şuan yok
2. Seçenek roborock s7 maxv ultra s8 den farkı emiş gücü daha düşük ve mop kurulması yok ama kamerası var artı olarak fiyat gene 30 bin civarı
3. Seçenek ecovas omni x1 amazon da var da 30 bin TL üzeri tek eksisi halıda mop kaldırmıyor
Yani kısaca ne kadar ekmek o kadar köfte:))

Ben bu fiyatlara çıkamadığım için q7 max plus aldım memnunum 30 k altı ürünlerin paspaslama performansı hemen hemen aynı yani çok tatmin edici değil o yüzden bence alırken emiş gücüne bakın birde pil kalitesine

Son düzenleme:
Bütçe önemli değil diyorsanız;

1-Irobot Roomba S9+ Robot Süpürge (Bu işin zirvelerinden birisi. Daha Türkiye'de robot süpürgelerin esamesi bile okunmazken adamlar Amerika'da robot süpürge yapıp satıyorlardı. 1990 yılında kurulmuş bir firma. İlk robot süpürgeyi 2002 yılında yaptılar. Aynı zamanda askeriye için robotlar, denizaltı robotları ve uzay araştırmaları için robotlar da üretiyorlar. https://www.irobot.com.tr/irobot-hakkinda/)

2-Roborock S7 Maxv Ultra Toz ve Su Boşaltma İstasyonlu Akıllı Robot Süpürge (Hem paspas hem süpürge özellikli. Tozu ve ayrıca paspas yaparken kirlenen suyu da istasyona otomatik boşaltıyor. İstasyonunda temiz su, kirli su ve toz haznesi mevcut. Kirli suyu boşaltıp temiz suyu alıyor otomatik olarak.)

Bütçe önemli, fazla çıkamam ama kaliteli de olsun diyorsanız;

1-Roborock S5 Max (Toz haznesini elle boşaltıyorsunuz. İstasyonu yok.)
(Fiyatı 5000-5500 TL civarıyken annem için almıştım. Kaç sene oldu hatırlamıyorum ama çok memnun kaldık..
2-Roborock S7 Max (Toz haznesini elle boşaltıyorsunuz. İstasyonu yok.)
3-Roborock S7 Akıllı Çöp Istasyonlu Robot Vacuum & Mop Süpürge
4-Roborock Q7+ Robot Süpürge (İstasyonu var.)
5-Roborock Q7 Max Plus Akıllı Robot Süpürge (İstasyonu var.)

Bunlar da fazla gelir. Bana fiyat-performans ürün öner diyorsanız;

360 S10 Vacuum Mop Pro Cleaner Akıllı Robot Süpürge (Toz haznesini elle boşaltıyorsunuz. İstasyonu yok.)

Teşekkürler.
Bu f/p ürünü; 360 s8 plus istasyonlu imiş kullanan oldumu acaba aramızda?
Nasıl memnun mu?

Roborock Q7 Max Akıllı Robot Süpürge (İstasyonu yok) aldım. Media marketten garantisini 5 yıla çıkarttım. İlk 1 yıl sigortalı herşeyi karşılıyorlar ve 5 yıl içinde 1 kez batarya değişim hakkı veriyorlar. 4200pa emiş gücü piyasadakilerin 2 katı memnun edici seviyede. Mop atarker halıyı ıslatıyor dediler ancak en yüksek su seviyesinde bile ıslaklığı halıda hissetmedim. Haritalaması sensörleri çok iyi. Tavsiye ederim.

Roborock Q7 Max Akıllı Robot Süpürge (İstasyonu yok) aldım. Media marketten garantisini 5 yıla çıkarttım. İlk 1 yıl sigortalı herşeyi karşılıyorlar ve 5 yıl içinde 1 kez batarya değişim hakkı veriyorlar. 4200pa emiş gücü piyasadakilerin 2 katı memnun edici seviyede. Mop atarker halıyı ıslatıyor dediler ancak en yüksek su seviyesinde bile ıslaklığı halıda hissetmedim. Haritalaması sensörleri çok iyi. Tavsiye ederim.
Halı üzerinden saç kılı toplama performansı nasıl hocam. Nettekiler silikon fırça olduğu için saç kılını toplama da başarısız olduğunu belirtiyorlar.

biraz önce roborock s8 ultra aldım .iyimi ettim kötümü bilmiyorum. kullanıp göreceğim. umarım değer

Geri