Ricon S1000 MEB Mobil İnternet Bağlantı Kopuyor

Kodla Büyü

admasd

Üye
Merhaba arkadaşlar. Okulumuzun internet hızı yavaş olduğundan Ricon S1000 MEB modemi verdiler. Operatör olarak Vodafone sim kartı verdiler. Cihaz çalıştığında yaklaşık 1 dakika internet bağlantısı oluyor ve yaklaşık 3 - 5 dakika bağlantı kopuyor. Sonra tekrar geliyor 1 dakika, yine gidiyor 3-5 dakika. Bu şekilde kısır döngü. Sizce sorun ne olabilir.
Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.

Aynı cihazla aynı sorunu ben de yaşıyorum. Sorunu çözebildiniz mi? Ayrıca wi-fi yi de açamadım.

sorunu çözemedim. wi fi kalıcı olarak anlaşma gereği devre dışı bırakılmış. açılmıyor

Ricon modeminiz var. Öğrencilerimiz okulun Wifi şifresini öğrenmiş. Modemin arayüzüne giremiyorum. Tüm giriş adreslerini denedik yine olmadı. Klavuzunda 192.168.1.1 yazıyor. Lütfen yardımcı olursanız seviniriz.

Hocam bizim modeminde üstünde 192.168.1.1 yazıyor ama 192.168.8.1 ile giriş yaptım. Sizde deneyin. Ayrıca modemi Vodafone gelip alsın diye milli eğitime yazı yazdık. Zaten bu konuyla ilgili yeğitek ten yazı geldi.

Merhaba arkadaşlar. Okulumuzun internet hızı yavaş olduğundan Ricon S1000 MEB modemi verdiler. Operatör olarak Vodafone sim kartı verdiler. Cihaz çalıştığında yaklaşık 1 dakika internet bağlantısı oluyor ve yaklaşık 3 - 5 dakika bağlantı kopuyor. Sonra tekrar geliyor 1 dakika, yine gidiyor 3-5 dakika. Bu şekilde kısır döngü. Sizce sorun ne olabilir.
Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.
Bir okulumuzda bu modem var ve aynı sorunu yaşıyoruz, herhangi bir destek dökümanı veya iletişim adresi var mıdır acaba?

Geri